Telegram Para Kazanma

Mesajlaşmanın yanı sıra 200.000 bin kişiye varan grupları ve kendi topluluğunu oluşturabileceğin kanallarıyla ünlü olan Telegram para kazanma konusunda da oldukça önemli. Doğru hamlelerle bunu az vakit ayırarak da başarabilirsin. Kanalını oluşturmak istiyorsan, Telegram uygulamasını telefonuna indirmen, yapılması gereken birinci iş: iPhone kullanıyorsan sağ üst köşedeki yeni mesajda yeni kanal seçeneğini bul. Eğer Android kullanıyorsan menü simgesini seçtiğinde gelen ekranda yeni kanal seçeneğine tıklamalısın.

Telegramdan Para Kazanma

Yazımızda şunlardan bahsedeceğiz:

 1. Telegram’da Hizmetlerini ya da Ürünlerini Satarak Telegram para kazanma
 2. Telegram’da Kanalına Reklam Alarak Telegram para kazanma
 3. Telegram Kanalını Satarak Telegram para kazanma
 4. Telegram’da Link Kısaltarak Telegram para kazanma
 5. Telegram’da Ücretli Abonelikler ile Telegram para kazanma
 6. Telegram’da Bağış Toplama
 7. Telegram Danışmanlığı Yaparak Telegram para kazanma
 8. Telegram’da Eğitim Vererek Telegram para kazanma
 9. Sticker Satışıyla Telegram para kazanma
 10. Affiliate Marketing ile Telegram para kazanma
 11. Diğer Sosyal Medya Kanallarına Trafik Çekerek Telegram para kazanma

Evet, artık hazırsan başlıyoruz…

Telegram Para Kazanma

Telegram para kazanma

Dijital Nomad Türkiye topluluğumuz açıldı…

Eğer sen de hayatına dijital göçebe olarak devam etmek istiyorsan, Digital Nomad topluluğumuza katıl. Burada hayallerini paylaşan, ilham veren ve destek olan yeni arkadaşlar edinebilirsin. Katıl ve hayallerine ulaşmana yardımcı olacak bir toplulukta yerini al!

Telegramdan Para Kazanma Yolları

200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Telegram üzerinden birçok farklı yolla para kazanabilirsin. İster şirketine fayda sağlamak için istersen de bireysel olarak ek gelir elde etmek için kullanabilirsin. Blog yazarları bu uygulama üzerinden kanıtlanmış tanıtım ve kazanç yöntemlerini aktif olarak kullanıyorlar ve başlattıkları kampanyalar yüz binlere ulaşarak çok ciddi bir etki yaratıyorlar.

Ayrıca bu tarz para kazanma yöntemlerinin de konuşulduğu Digital Nomad Türkiye topluluğunda birçok fikir alışverişi yapabilirsin.

Hadi nereden başlayabileceğine bakalım.

1- Telegram’da Hizmetlerini ya da Ürünlerini Satarak Para Kazanma

Telegram’daki en basit ve etkili olan yöntem ürün veya hizmet satmak. Bunu, ilgili Telegram kanallarına katılarak ya da kendi kanalın üzerinden kolayca yapabilirsin. Başlamak için uygun bir kanal ve profil oluşturmalısın. Ardından kanalını potansiyel müşterilerin ilgisini çekecek bilgilendirici ve ilgi çekici içeriklerle donatmalısın. Bunu, blog gönderileri, bilgi grafikleri, video veya mesajlarla yapabilirsin.

Para Kazanma Telegram

Oluşturduğun içerik ne olursa olsun, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformları da dahil olmak üzere mümkün olduğunca çok yerde paylaşman gerek. Ne kadar çok kişiye erişim sağlayabilirsen o kadar etkili bir çalışma yürütmüş olursun. Bu nedenle kanalını tanıtmak için diğer kanallara reklam vermek mantıklı bir seçenek. Mesela iş arayanlar için boş pozisyonların paylaşıldığı bir kanal açabilirsin. Ki son dönemde iş ilanlarının paylaşıldığı gruplar oldukça popüler.

 • Bu emlak kiralamak ya da satmak için reklamlar içeren bir kanal ya da evde tadilat, bir eşyanın onarımı ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı bir kanal da olabilir. Hayal gücünü özgür bırak ve uzmanlığını konuştur.
 • Kendi kanalında satış yapabilmek için belli bir takipçiye ulaşman gerekecek. Ancak kanalın 500 takipçi kazandığında kendi kanalın üzerinden reklam gönderileri satarak Telegram para kazanmaya başlayabilirsin.

Word Image 32

Telegram para kazanma

2- Telegram’da Kanalına Reklam Alarak Para Kazanma

Kanalın belli bir abone sayısına ulaştı ya da halihazırda çok sayıda abonesi olan bir kanalın var ama nereden başlayacağını bilmiyorsan ilk olarak Telegram’da istatik toplama hizmetlerini bul ve kaydol. Kanalına reklam yerleştirmek için bir teklif oluştur ve bunu ilgili internet sitesinde yayınla. Kurallara uygun reklam gönderileri tasarla ve fiyat listesi yap.

 • Kazancını etkileyecek olan en önemli şey ise; üye sayın olacak. Ne kadar yüksek üye sayısına sahipsen, o oranda kazancın artar. Telegram para kazanmanı sağlayacak temel şey grup veya kanalının erişim oranı.
 • Yüksek abone sayısına sahip bir Telegram kanalında, reklam satarak ayda ortalama 5 bin TL kazanmak mümkün.

3- Telegram Kanalını Satarak Para Kazanma

Her yerde olduğu gibi Telegram’da da profesyonelliğini paraya dönüştürebilirsin. Mevcut kanallarını büyütüp, daha sonra bu kanalları markalara ya da blog yazarlarına satabilirsin. Sıfırdan kanal geliştirmeye vakti ya da sabrı olmayan bir alıcı mutlaka çıkacaktır.

4- Telegram’da Link Kısaltarak Para Kazanma

Bir diğer Telegram para kazanma yöntemi link kısaltma. Kısalttığın linkleri diğer sosyal medya kanallarından da paylaşabilirsin ancak çok üyeli Telegram kanallarında tıklanma ihtimali her zaman daha fazla. TR Link gibi uygulamalar aracılığıyla ilgi çekici bağlantıları kısaltıp tıklama başına para kazanabilirsin. Gelir kaynağın elbette reklamverenler olacak. Linki kısaltan platform açılış sayfasında 200 milisaniyelik kısa bir reklam gösterecek ve bu reklam sayesinde sen de para kazanacaksın. App üzerinden uygulamaya kolaylıkla üye olabilir ve hem tıklamaları hem de kazancını anlık olarak takip edebilirsin.

 • Her kategorinin farklı bir reklam modeli var o sebeple gelir oranları seçtiğin kategoriye ve reklam modeline göre değişiklik gösterecektir.
 • Ödemeni papara aracılığıyla ya da kripto para olarak alabilirsin.
 • Telegram para kazanmak için en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan link kısaltmada tıklamayı artırmak için paylaştığın topluluğun ilgi alanlarını doğru tespit etmelisin.

Örneğin önemli bir maçın oynanacağı gün maçın kesintisiz izlenebileceği bir linki kısaltıp spor gruplarında paylaşabilirsin.

Word Image 87

Telegram para kazanma

5-Telegram’da Ücretli Abonelikler ile Para Kazanma

Ücretli abonelikler sayesinde Telegram para kazanmak son derece akıllıca bir yöntem. Değerli ve esaslı içeriklere sahipsen, paralı ayrı bir kanala erişim için premium üyelikler oluşturabilirsin. Örnek verirsek, kripto para piyasası hakkında ipuçları veren bir kanalın var. Detaylı ve güncel bilgileri paylaştığın ayrı bir kanal oluşturabilirsin. Bu kanal için üyelerden ödeme talep edebilirsin.

 • Ücretli bir Telegram üyelik hizmeti başlatmak istiyorsan, premium materyallerini abonelere dağıtmak için bir kanala ihtiyacın olacak.
 • Yeni bir kanal başlatmak için Telegram uygulamasını aç ve sağ alt köşedeki kalem simgesine tıkla. Yeni kanal seçeneğini en üstte bulacaksın.

Telegram Gruplarından Para Kazanma

Telegram’dan üyeleri gruba davet etmek için kullanabileceğin kişisel bir bağlantı alacaksın. Kanalını herkese açık yaparsan, herkes onu arayabilir. Özel ise, sadece davet edilenler katılabilir. Zaten kendi botunu ve kanalını oluşturduğunu varsayarsak, bir sonraki adım muhtemelen onları bağlamak olacaktır.

 • Bir Telegram kanalını botuna bağlamak aslında oldukça kolay bir iş. Tek yapman gereken kanaldan botuna bir mesaj iletmek ve ardından botu kanalın kendisine eklemek.
 • Abonelik işini otomatikleştirmek için ise basit bir çözüm arıyorsan InviteMember’ı kullanabilirsin. Uygulama üzerinden her kayıt için banka veya kredi kartıyla ödeme alabilirsin.

Word Image 88

6- Telegram’da Bağış Toplama

Bu bir Telegram para kazanmanın en tahmin edilemez yolu. Başarının göstergesi olarak seni finansal olarak desteklemek isteyen sadık aboneler bağışlarla katkıda bulunur. Örneğin hedef kitlenden kitabını yayınlamak ya da herhangi bir hedefine ulaşmana yardımcı olmaları adına bağış yapmalarını talep edebilirsin.

 • Dipnot olarak paylaşalım: Gelir düzenliliğine güvenemeyeceğini unutmamalısın.
 • Bağış toplamak için özel bir bot kanalına bağlayabilir, banka hesabı açabilir veya Patreon hesabı oluşturabilirsin.

Telegram Para Kazanma

Telegram para kazanma

7-Telegram Danışmanlığı Yaparak Para Kazanma

Kanalını oluşturup büyüttükten ve Telegram para kazanmanın püf noktalarını öğrendikten sonra uzmanlığını diğer insanlarla paylaşarak gelir elde edebilirsin. Bir botun nasıl oluşturulacağı ve kullanılacağı, hangi nişin seçileceği, farklı nişlerde hangi içeriklerin daha iyi performans gösterdiği gibi konularda danışmanlık verebilirsin.

8-Telegram’da Eğitim Vererek Para Kazanma

 • Telegram üzerinden eğitim içerikli bir kanal oluşturabilirsin.
 • Bu bir dil kursu da olabilir, bir konuda seminer düzenlemek de olabilir.
 • Bunun için özel yani ücretli bir kanal oluşturmalısın. 
 • Telegram’ın hatırlatma programını kullanarak öğrencilere ödev verebilirsin, hatta video paylaşım özelliğiyle dersleri anlık düzenli paylaşabilirsin. 
 • Üstelik belli bir sınırlama yok.
 • Telegram’da 200.000 bine ulaşabilen gruplar kurmak mümkün.
 • Böylece tek seferde bir çok öğrenciye ulaşabilirsin.

9- Sticker Satışıyla Telegram’da Para Kazanma

Sticker tüm sosyal medya uygulamalarında sıklıkla kullanılıyor. Telegram’da WhatsApp’de asla bulamayacağın harika sticker’larla dolu bir platform. Eğer yaratıcı bir zihne sahipsen farklı Telegram kanalları için sticker’lar oluşturarak satabilirsin.

Telegram Para Kazanma

Telegram para kazanma

Telegram ile Para Kazanma

Telegram’da sticker oluşturma;

 1. Arama butonuna stickers yaz ve bot ile konuşma ekranını aç
 2. /Start komutu verdiğinde sana gelen mesajı /newpack olarak yanıtla
 3. Sohbet botu senden bir isim isteyecek biz GezerkenKazan yanıtı veriyoruz
 4. Ardından uygun formatta bir fotoğraf yüklemeni isteyecek galerinde kullanmak istediğin bir fotoğrafı seç, eğer kabul etmezse sohbet penceresini kapatarak bu sefer arama butonuna Stickerator yaz
 5. Start komutunun ardından kullanmak istediğin fotoğrafı gönder, fotoğrafın uygun formata getirilmiş halini seninle paylaştığında Stickers sohbetine yönlendir
 6. Senden fotoğrafla ilişkilendirilebilecek bir emoji seçmen istenecek
 7. Sonrasında gelen mesajı /publish olarak yanıtla
 8. Sana gelen linkteki son bölümü sticker isminle değiştirdiğinde (https://telegram.me/addstickers/gezerkenkazan) işlem tamam sticker’ı kaydedebilirsin

Adobe After Effects gibi profesyonel bir program kullanmak istersen Telegram’ın yönlendirmelerini takip edebilirsin.

Word Image 35

10- Affiliate Marketing ile Telegram Para Kazanma

Affiliate marketing (performans pazarlaması) ile Telegram grubun ya da kanalın üzerinden paylaştığın linklerden işlem yapılırsa para kazanabiliyorsun. Yani paylaştığın linkten ürün ya da hizmet satın alan insanların harcamasından komisyon kazanıyorsun.

 • Markalardan aldığın affiliate linklerini Telegram dışındaki diğer sosyal medya platformlarından da paylaşabilirsin.
 • Ancak öncesinde affiliate marketing ile ilgili detayları öğrenmelisin.

11- Sosyal Medya Kanallarına Trafik Çekerek Para Kazanma

Eğer her şey yolunda giderse kanalını yeterince büyütürsen artık yapabileceğin şeylerin sınırı kalmaz. Buna diğer sosyal medya hesaplarına da trafik çekmek de dahil. Sosyal medyada belirli bir kitle yaratıp bu alanlarda da para kazanabilmen oldukça olası.

 • Örneğin Instagram, Facebook ve Tiktok ile para kazanmak istersen her birine yeni tarifkler çekerek kitleni birçok alanda değerlendirebilirsin.
 • Bu platformların da her biri için ayrı para kazanam yöntemleri mevcut.
 • Onları da öğrenmek için platformların isimlerine tıklaman yeterli.

Telegram Kanalını Nasıl Büyütürsün?

Bir Telegram kanalı açmayı yeni bir marka kurmak gibi düşünebilirsin. Ne kadar prestijli görünür ve bilinirliğini artıracak detaylara odaklanırsan o kadar iyi olur.

Word Image 36

Telegram para kazanma

Yani Telegram para kazanmadan önce sağlam bir başlangıç yapman gerek. İşte 10 başlıkta dikkat etmen gereken hususlar:

Nişini (Spesifik Ürün Pazarlama Yöntemi) Bul!

Çok fazla Telegram kanalı var ve büyük kanalların ulaştığı kitlelere ulaşmak zor. Örneğin filmler hakkında sadece genel bir kanal yapmak yerine Hindistan’daki komedi filmleriyle ilgili niş bir kanal bul. Rekabette öne çıkmak için anahtar kelimeleri ve diğer Telegram kanallarının konseptini iyi araştırmalısın.

Basit ve Anlaşılır Bir Logo Tasarla!

Gerçek şu ki, Telegram kanal sahiplerinin çok ciddi bir yanılgısı var. Logo üzerinde çok fazla detay veya bilgi verme kaygısı. Ancak günümüzde minimal tasarımlar daha çok dikkat çekiyor. Zira son birkaç yılda pek çok büyük marka da bu konuda adım atarak logosunu sadeleştirdi.

 • Neyin iyi neyin kötü olduğunu görmek için tasarımcı olmana gerek yok. Ücretsiz olarak pratik bir şekilde kullanabileceğin tasarım programı Canva ile logo şablonlarına bakabilir ve kolaylıkla özelleştirebilirsin.
 • Eğer bu detayla uğraşmak istemiyor ya da daha profesyonel bir çalışma tercih ediyorsan Fiverr ve Upwork gibi freelancer sitelerine ilan verebilirsin.

Kanal Adında Anahtar Kelimeler Kullan!

Anahtar kelimeler, bir kişinin kullanıcılar tarafından aranabilir ve keşfedilebilir olmasını sağlayan güçlü araçlardır. Ancak rastgele kullanmak yerine kanalının özgünlüğünü yansıtmalısın. Büyük hacimli aramalara sahip olan kelimeler için rekabet de büyük oluyor, dolayısıyla rakamların aklını çelip seni konunun dışına çıkarmasına izin vermemelisin. İnsanların kanalına beklentiyle gelip hüsranla ayrılmasının sana bir faydası olmaz.

Doğru anahtar kelime seçimi için Google Keyword Planner gibi araçlar kullanabilirsin.

Word Image 37

Düzenli Yayın Yap

Abonelerinle etkileşimini yükseltmek ya da korumak için iyi bir içerik stratejinin olması gerekiyor. Kendine bir içerik takvimi oluşturarak her gün düzenli paylaşım yaparak abonelerinin ilgisini canlı tutabilirsin.

Çok Fazla Mesaj Atma

Günde yaklaşık 15 yeni gönderi yayınlamayı planlıyorsan, bunu yapmadan önce durup bir düşünmelisin. İstatistiklere göre ne kadar çok gönderi paylaşırsan, kanalının sessize alınma oranı o kadar artar. Evet, sürekli gelen bildirimler can sıkıcıdır ve kullanıcılar genelde bildirimleri sessize alma eğilimindedir. Yani içeriğini 1000 kişiden yalnızca 10’u görüntülüyorsa, hizmet veya reklamlarından istediğin sonucu nasıl alabilirsin.

Özgün İçerikler Yayınla

Dikkât edilmesi gereken bir şey var. Diğer kanallardan veya internetten içerik kopyalayıp yapıştırma işine girmemelisin. İnsanlar bu içerikleri zaten başka yerlerde görüyor. Ve para kazanacağın bir kanalda güven kaybetmen seni aşağı çekecektir. Özgün ve iyi içerikler üretirsen, yaratıcılığın ve bilginin pratikteki başarısı kanalını popüler hale getirebilir.

Chatbot Kullan

Sohbet robotları, kullanıcıların teknoloji ve işletmelerle etkileşim kurma biçiminde genellikle bir devrim olarak lanse edilir. Geleneksel uygulamalara kıyasla oldukça basit bir arayüze sahipler, çünkü yalnızca kullanıcıların sohbet etmesini sağlıyorlar. Telegram’daki üyelerinizin belirli sorularını yanıtlayacak bir chatbot tasarlayabilir veya temel görevleri yerine getirebilen ve bir toplantıya veya spor salonuna gitme zamanının geldiğini size hatırlatan bir kişisel asistan chatbotu oluşturabilirsin.

 • Botunu oluşturmak için Telegram’ın arama moturuna Botfather yazman ve çıkan komutları yerine getirmen yeterli olacaktır. Bir bot oluşturmak için atman gereken adımları aşağıdaki linkte bulabilirsin.
 • https://www.youtube.com/watch?v=RatnzbfP3yk

Bot desteği alman hem abonelerini ya da grup üyelerini bekletmemeni sağlar ki kimse beklemekten hoşlanmaz. Hem de diğer tüm detaylarla ilgilecek daha fazla vaktin ve enerjin olur.

Word Image 89

Hem Kanal Hem De Grup Oluştur

İşletmen veya içeriğin için ne oluşturman gerektiğini seçemiyorsan (kanal veya grup), o zaman ikisini de oluştur. Örneğin, AppsGeyser, resmi haberler ve güncellemeler için bir kanalın yanı sıra kullanıcıların sorularını paylaştıkları ve birbirlerine yardım ettikleri bir gruba sahip.

Diğer Sosyal Medya Hesaplarının Tanıtımı için Telegram’ı Kullan

 • Bir Facebook sayfan, Instagram hesabın veya hatta WhatsApp grubun varsa, arada bir kanalında bağlantı paylaşmaktan çekinme. 
 • Kullanıcılar sonunda platformlardan birini terk etse bile bağlantıda kalabileceğin ek bir kanal edinmiş olursun.

Word Image 38

Kanal Konseptini Koru

Mesela futbolla ilgili bir kanalın varsa birdenbire yavru köpeklerle ilgili komik videolar paylaşmaya başlama. Bu, kitlenin afallmasına sebep olur. Neticede bir konuda bağ kurduğun insanlar, yeni fikrinle ilgilenmeyebilir.

 • Yeni temaya sahip bir kanal istiyorsan sıfırdan oluşturman gerekir. Bunu birincil kanalında da tanıtarak ilgilenenleri davet edebilirsin. Ayrıca belirlipaylaşım kalıpları oluşturmak istersen bunları sürekli olarak düzenkeyebileceğin profesyonel araçlarla dolu olan Canva’yı kullanmayı öğrenebilirsin.
 • Öte yandan kanalının fikrini değiştirebileceğin bazı durumlar da var. Örneğin 100 üyen var ve kanalını daha spesifik hale getirmek istiyorsun. Bu durumda ilgiyi artırmak için farklı temalar denemen mantıklı olabilir.

Telegram para kazanmanı Kolaylaştıracak Bazı İpuçları

Kanalını büyütmenin ve Telegram para kazanmaya başlamanın birkaç yolunu ilk bölümde anlatmıştık; şimdi de para kazanmanı kolaylaştıracak fikirlere göz atalım…

Word Image 39

Arkadaşlarınla Paylaş

WOM marketing (ağızdan ağıza pazarlama) hala en etkin tanıtım yöntemlerinden biri. Sen kanalına arkadaşlarını davet edersin onlar da kendi arkadaşlarını ve zincir uzayıp gider.

Belki binlere ulaşmaz ama kendine kemik bir kitle edinmiş olursun.

Çapraz Promosyon

İkinci adımda diğer Telegram kanallarıyla çapraz tanıtım yapabilirsin. Bu, diğer yöneticilerle promosyon gönderilerini değiş tokuş edebileceğin anlamına gelir. Hiçbir maliyeti yoktur, ancak başlangıçta zor olabilir.

 • Çapraz tanıtım yapmak için kanalında en az 2000 üyeye sahip olman gerekir.
 • Aksi takdirde, diğer sahipler ve yöneticiler, içeriklerini Telegram kanalında tanıtmak konusunda istekli olmazlar.

Ücretli Reklam

Ücretli bir reklam yayınlatmadan önce sağlam bir araştırma yapmalısın. Zira bir kanalda yayınladığın reklamdan 500 yeni abone kazanırken başka bir kanala verdiğin reklam sana sadece 1 kişi getirebilir. Kanalın büyüklüğüne, büyüme dinamiğine, görüntüleme oranına ve ne sıklıkta ücretli gönderi yayınladıklarına dikkat etmek gerekiyor.

Üye Satın Al

Bazı hizmetler Telegram kanalları için gerçek ve aktif üyeler tarafından sağlanır. Abone edinmenin ve kanalını güçlendirmenin en hızlı yollarından bir tanesidir bu.

 • 1000 üyeyi bir gün içinde veya daha hızlı alabilirsin. Genellikle sonuç aldıktan sonra ödeme yaparsın. Ancak bot yerinde gerçek takipçi aldığından emin olmalısın.
 • Botlarla etkileşime geçemeyeceğin gibi Telegram botları sildiği zaman üye sayın hızlıca düşer.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Telegram kanalı nasıl kurulur?

Bir Telegram kanalı oluşturmak için mesajlaşma uygulamasındaki menü sekmesine git. “Yeni kanal”ı seç, kanal adını yaz, bir açıklama ekle ve bir simge yükle. Kanal türünü seç: genel veya özel. Kanalının bağlantısını ata ve sonrasında kendi kişi listenden abone ekle.

 • Telegram kanalından nasıl para kazanılır?

Telegram para kazanma kanalları; reklam, ürün veya hizmetlerini satışı, premium içerik için ücretli aboneliklerdir.

 • Telegram’dan para kazanılıyor mu?

Evet, Telegram yeni bir pazarlama ve iş aracıdır. Telegram kanallarıyla para kazanmak mümkün.

 • Bir Telegram kanalıyla ne kadar para kazanabilirim?

100.000’den fazla üyeye sahip bir kanalla ayda 30-40 bin arası gelir elde edebilirsin. Ancak bu gerçekten kanalının kalitesine ve para kazanma türüne bağlıdır.

 • Telegram ile günde 100 dolar kazanabilir miyim?

Evet, popüler bir Telegram kanalın varsa kanalında günde 1-2 ücretli gönderi satarak 100 dolar kazanabilirsin.

 • Telegram grubu nedir?

Telegram grupları 200 bin kişiye kadar ulaşabiliyor. Belli bir tema ve ortak bir amaç doğrultusunda oluşturuluyor. Örneğin spor, film, yabancı dil, yazılım gibi akla gelebilecek bir çok konuda grup mevcut. Burada insanlar mesajlaşabiliyorlar, interaktif bir iletişim ortamı oluşuyor.

 • Telegram kanalı nedir?

Telegram kanallarında kontrol yöneticide ve sadece o paylaşım yapabiliyor. Ayrıca yönetici kanalla ilgili verilere erişebiliyor; paylaşımını kaç kişi gördü, öğrenebiliyorsun.

 • Telegram para kazandırır mı? Ödememi nasıl alabilim?

Teorik olarak Telegram’dan para kazanıyorsun ancak pratikte ödemeni Telegram’dan almıyorsun. Yani direkt olarak kullanıcılara para ödemiyor. Ödemeni üçüncü taraf uygulamalar ya da direkt olarak diğer Telegram kullanıcılarından alabilirsin.

 • Telegram para kazanma grupları hangileri?

Legal bir Telegram para kazanma grubu yok. Ancak başarılı bir grup oluşturarak gelir kazanabilirsin.

 • Telegram’dan kripto para kazanmak mümkün mü?

Linktree gibi link kısaltma uygulamaları kullanıyorsan bu uygulamalar üzerinden ödemeni kripto para olarak alabilirsin.

Özet

Telegram para kazanmanın birçok yolu var, en etkilisi ise reklam satmak. Kanalında veya grubunda reklamlar ve ücretli gönderiler yayınlayabilirsin. Kanalında 50 binden fazla üyeye sahip olduktan sonra, diğer Telegram kanal sahiplerine bağlantılar içeren tanıtım gönderilerini hızlı bir şekilde satabilirsin. Burada ürün ve hizmetlerini geniş bir kitleye tanıtabilirsin, ayrıca Telegram’ın içerik odaklı bir özelliğini, işletmede ölçeklendirme yaparak kullanıcılarının ihtiyaçlarını öğrenip buna yönelik içerikler oluşturabilirsin.

 • Telegram para kazanmak için başka bir seçenek sponsorluk. Ancak çok sayıda abonen olmalı, bu yüzden bunu başarmak için sürekli çalışmak gerekiyor.
 • Nereden başlayacağına karar verdin mi?

Dijital Nomad Türkiye topluluğumuz açıldı…

Eğer sen de hayatına dijital göçebe olarak devam etmek istiyorsan, Digital Nomad topluluğumuza katıl. Burada hayallerini paylaşan, ilham veren ve destek olan yeni arkadaşlar edinebilirsin. Katıl ve hayallerine ulaşmana yardımcı olacak bir toplulukta yerini al!