Payoneer Hesap Açma

Payoneer hesap açma herkesin çekindiği bir konu olsa da yazımızda Payoneer ile yapabileceklerinden, para çekme ayrıntılarından ve en çok merak edilen konu olan komisyonlarından bahsedeceğiz.

Payoneer Türkiye Hesap Açma

Ülkemizde PayPal’in yasak olması sebebiyle birçok işlemi yapamıyor olsak da bazı platformların Payoneer desteklemesi ülkemizdeki kişilerin de dış kaynaklardan para kazanmasının önünü açtı.

 • Payoneer hesap açma. Payoneer yalnızca kazanılan gelirlerin aktarıldığı bir dijital bankadan çok gerçek bir banka hesabı gibi kullanılan bir yapı sunuyor.
 • Önceleri sadece bir aracıyken şimdi ise güçlü bir ödeme altyapısı ile hizmetler veriyor.
Payoneer Hesap Açma
Payoneer hesap açma

Dijital Nomad Türkiye topluluğumuz açıldı…

Eğer sen de dijital göçebelerle bir arada olmak istersen digital nomad topluluğumuza katılabilirsin. Burada bilgilerini, deneyimlerini paylaşan, ilham veren ve birbirine destek olan yeni arkadaşlar edinebilirsin. Digital Nomad Türkiye’ye katılarak öğren, sosyalleş ve topluluğa özel avantajlardan yararlan…

Payoneer Nedir?

Payoneer hesap açma. Payoneer nedir sorusuna en net cevap onun bir dijital banka olduğu olacaktır. Online para kazanılan işlerde yerel bankalarla anlaşma zorluklarını aradan kaldırmak amacıyla kurulmuş bir aracıdır. Dünyanın her yerinde binlerce platformdan para kazanabilirsiniz. Buna e-ticaret siteleri, sosyal medya platformları veya stok içerik üreterek para kazanmanı sağlayan siteler olabilir.

 • Her biri yerel bankalarla anlaşmak yerine yerel bankaların hali hazırda anlaşmış olduğu Payoneer ile anlaşır.
 • Payoneer bu transferlerin aracılığını yaparak komisyonunu alarak para kazanmaya devam eder.
Word Image 121

Payoneer Hesap Açma İşlemi

Payoneer hesap açmak ve kullanmak için mobil uygulamasını yada web sitesini kullanabilirsin. Bu sisteme tıpkı bir bankadan hesap açar gibi yasal bilgilerin ile kaydolursun. Senden istenen bilgiler sözleşmeler ile güvence altında olarak saklanır. Kayıt olurken öncelikle kendini tanıtman gerekir. Payoneer’i ne olarak kullanacağını seçerek ilerlemen ve iş tipini doğru seçmen gerekir. Tabi bu ileride değişebilir bir durum olsa da önemli olan başlangıçtır.

İlk olarak gelen ekranda seçebileceğin tipler şunlardır;

 • Freelancer (uzaktan çalışan), Ajans veya Servis Sağlayıcı ( Uygulama, Platform vb.)
 • Online satış platformlarında mağazası olan kişiler
 • Kendi web mağazası olan yada Dropshippingciler
 • Diğer platformlar
Word Image 122

Payoneer Türkiye

Payoneer hesap açma. Durup dururken birbirine para transferi yapmak isteyenler genelde Payoneer kullanmazlar bu sebeple tasnif onlar içinde önemlidir. Tabii bu platform içerisinde de hesaplar arasında transfer yapılabilmektedir. Para kazanma alanını belirledikten sonra ortalama gelirini sorarlar. Bu kısımdan sonra ise klasik bir kayıt formu doldurarak sisteme kayıt olabilirsin. Burada bireysel mi yoksa işletme olarak mı işlemler yapacağını başta belirtmekte fayda var.

 • Geri kalan kayıt aşamaları ise kimlik bilgilerinin ibrazı ile devam ediyor olsa da dipnot olarak şunu da belirtelim.
 • Yeni sosyal medya ve dijital ürünler satma yasası ile gelen vergilendirme biçimine uygun bir hesap kullanıyorsan bireysel değil işletme olarak kayıt olmalısın.
Word Image 123

Payoneer Ödeme Alma Seçenekleri

Payoneer hesap açma ve ödeme almanın birçok yolu ve her yolun kendine özgü komisyonları veya ücretsiz durumları var. Ödeme almak için uzun süreler beklemene gerek yok. Yaklaşık olarak 10 dakika içinde ödemeler ekranında görülebilir ve yine 10 dakika içinde çekebilirsin.

Payoneer Müşterileri arasında ödeme alma;

Payoneer üyelerinin birbirleri arasında tüm para birimlerinde para transferi yapması ücretsizdir.

Müşterilerden ödeme alma;

İş yaptığın firmaların direkt olarak Payoneer hesabına ödeme yapmasını isteyebileceğini hesap numaraların bulunur. Kendi bankalarından direkt olarak sana ödeme yapabilirler. (Kredi kartı ödemelerinde %3, banka kartı gönderimlerinde ise %1 komisyon var).

Online pazar yerleri ve ağlar tarafından ödeme alma;

İnternet üzerinden iş yapılan birçok platform (Airbnb, Fiverr, ebay ve binlercesi) üzerinden alacağın ödemeleri kolayca Payoneer hesabına aktarabilirsin. Hayatın online platformlarda geçiyorsa tüm gelirlerini bir arada toplayabilirsin.

Para transferi ile alıcı olarak ödeme alma;

Sana para göndermek isteyen kişiler bunu başka bir bankaya gönderir gibi senin hesabına gönderebilir ve bulunduğun yerlerde kolayca bu meblağı kullanabilmene olanak tanır.

Word Image 124

Payoneer Kart

Payoneer hesap açma. Payoneer kart uzun zamandır payoneer müşterisi olanların kullandığı bir yapıdır. İki çeşit kart tipi vardır; Dijital kart ve fiziki kart. Dijital karta başvurmak için uygulamanın içindeki talep et tuşuna basmak yeterli. Ardından bu talep sonucunda senin hesabındaki hareket potansiyeline bakarak sana bir dijital kart tanımlarlar. Fiziki kart ise bir banka kartı olarak kullanabildiğin ve dünyanın birçok yerindeki atmlerden para çekebildiğin bir karttır.

Payoneer Giriş

Payoneer hesap açma. Payoneer, Mastercard altyapısı sunmaktadır. Öncelikle sipariş verip uygunluğunun testini beklersin. Ardından belirttiğin adrese kargo ile kartın gönderilir. Ardından hesabındaki tüm bilgiler doğru olarak tamamlandıysa kolayca kullanabilirsin. Payoneer kart kullanırken doğabilecek tüm sorunları online olarak çözebilme şansın var. Örneğin kart şifreni unutursan veya atm’de çekerken hata verdiyse bunu online olarak çözebiliyorsun. Bildiğimiz bankalarda bu sisteme dönmeye çalışıyorlar. Payoneer kartını kullanırken herhangi bir yıllık ücret ödemene gerek yoktur. Tüm ödemeler komisyonlardan ibarettir. Bunun tek istisnası kartını çıkartıp 1 yıl hiç kullanmazsan ilk para girişinde senden bunun için $30’lık bir ücreti anında keser. Kartı kullanmayacaksan çıkartmamalısın.

 • Payoneer kartının çalınması veya kaybolması durumunda kullanıma kapatılması için 1-(646)-386-2434 telefonunu arayarak bilgi vermen gerekiyor.
 • Payoneer kart işlem limitleri ise kart tipine göre değişse de genel olarak günlük 5000 dolar/euro/pound şeklindedir.
 • Her 24 saatte bir sıfırlanır. Bir ay içinde 30 kez atm çekimi ve 30 farklı ödeme işlemi yapabilirsiniz.
Word Image 125

Payoneer Para Çekme

Payoneer hesap açma kısmını tamamladık, şimdi sıra geldi Payoneer para çekme konusuna. Bu tip teknolojilere uzak olanların en büyük endişesi para çekme konusudur. Ya para çekemezsem ya gelirim orada kalırsa endişesi bulunur. Payoneer şu an dünyanın en büyük dijital bankalarından biridir ve milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta olup milyarlaca dolarlık bir hazinesi vardır. Bu güvenceyi de işlemleri kolayca yapabilmeni sağlamasıyla edinmiştir.

 • Gerekli bilgileri doğru bir şekilde beyan eden herkes Payoneer’den kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde ödemesini alabilir.
 • Bunun için mutlaka kendi ülkende bir bankan olması gerekmektedir.
 • Ayrıca Payoneer kullanıp deneyim sağlayan kişiler ile fikir alışverişi yapabileceğin Digital Nomad Türkiye topluluğuna da katılabilirsin.
Word Image 126

Payoneer Komisyon Oranları

Payoneer hesap açmaktan sonra Payoneer bir mecburiyet olduğunda en büyük sorun buradan para çekmek üzerine oluyor. Her çekime komisyon oranları ve beklenmeyen giderler olması hayal kırıklığı olabiliyor. Çekimlerinizde nasıl bir ödeme yapısı var tüm komisyon oranlarını anlatalım. Payoneer’den para çekerken hesabın Amerikan Doları ama yerel hesabın Türk Lirası ise en fazla %2 komisyon ödersin. Fakat hesabına gelen paranın daha fazla kesilmiş gibi olduğunu görürsün. Bunun sebebi Payoneer’dan çıkan paranın bankanın alış kurundan sana ödeme yapmasıdır. Hesabını buna göre yapman gerekiyor.

 • Eğer para çekimini aynı para biriminden yaparsan bu sefer yalnızca 1.5 USD komsiyon ödersin.
 • İlk kez “Ticari kart” çıkarıldığında ekstra olarak $29.95’lik bir kart ücreti talep edilir. Bu ticari kartta farklı paraya dönüştürme işlemlerinde %3.5 komisyon kesilir. ATM’de her para çekişinde ​​3,15 USD kesilir. Kartı hızlı kargo ile istersen de 40 USD daha ödemen gerekir.
 • Bunların dışında Payoneer içerisinden dijital kartın ile ödemeler yapabilir veya diğer Payoneer hesapları ile ücretsiz bir şekilde para gönderme/alma yapabiirsin.
Word Image 127

Payoneer Güvenli Mi?

Payoneer hesap açma. Payoneer, 2005 yılından bugüne kadar güvenli ödeme yöntemleri sunmaya devam etmektedir. Uygulama ve web sitesi üzerinden tüm işlemlerini güvenle halledebilirsin. Payoneer referans programı dahilinde bir arkadaşın sisteme dahil olursa ona yapılacak olan ilk 1000 USD’lik ödeme de ikinizde yaklaşık 25 USD kazanacaksınız. Sistem ona güvenmen karşılığında bu şekilde küçük bir hediye veriyor.

Word Image 128

Payoneer ile Ödeme Yapabilen Platformlar Hangileridir?

Dünya genelinde binlerce platform bulunmaktadır. Bu platformlardan elde edeceğin gelirlerin her birini Payoneer hesabına yönlendirebilir, direkt olarak buradan veya kendi banka hesabına aktararak kullabiirsin.

Payoneer hesap açmak için Payoneer ile işbirliği yapan firmalar ağırlıklı olarak şu sektörlerdedir;

Word Image 129

Sıkça Sorulan Sorular

Payoneer’e alternatif ödeme yöntemleri nelerdir?

Payoneer ile anlaşma yapan işletmeler genelde sadece onlarla yaparlar. Bu bir tercih değil mecburiyete dönüşür genel olarak. Fakat bazı platformlar birden fazla ödeme yöntemi alternetifi sunarlar. Bu alternatfiler ise şunlardır;

 • Papara
 • Paypal
 • Wise

Bu gibi ödeme yöntemlerinde daha fazla olsa da en güvelir ve ne yaygın kullanımı olanlar bunlardır.

Payoneer ile alınan ödemelerde vergi ödemek gerekir mi?

Payoneer ile alınan ödemelerde eğer ABD kaynaklı bir ödeme var ise vergi ödemek gerekmez. Çünkü çifte vergilendirme anlaşması gereğinde ödeme esnasında zaten vergisi senden alındığı için yeniden ödemek zorunda kalmazsın. Payoneer’a yapılan ödemelerde geçerli olan vergi anlaşma türleri ise “W-9, W-8BEN, W-8ECI” anlaşmalarıdır.

Payoneer hesap açmak için isim veya adresi kabul etmemesi nasıl çözülür?

Payoneer kayıt esnasındaki en büyük problem Türkçe karakter kabul etmemesidir. Bu sebeple banka bilgilerinin kabul olmayacağını ödeme alamayacağını düşünür birçok kişi. Fakat büyü harfle ve İngilizce karakterle yazdığın tüm ödeme yöntemleri kabul görür. Çünkü hesabının uluslararası kaydında da ismin İngilizce karakterlerle ve büyük harfle yazılır.

 • En sık yapılan hata ise büyük harfte “İ” küçük harfte ise “ı” harfi kullanmaktır.
 • Genelde bunu gözden kaçıran kişiler neyi yanlış yaptım diye düşünürler.
 • Dikkatli olarak kolayca bu sorunu çözebilirsin.

Payoneer hesabımın onaylanma süresi neden uzun sürüyor?

Büyük ihtimalle kayıt esnasında yapılan bir hata veya eksik bilgi sebebiyle hesabı doğrulayamadığı için işlem uzun sürüyor gibi görünüyor. Uzun süren onay süresi var ise %90 o hesap açılmaz. Yine de yeni hesap için müşteri hizmetleri ile yazışmak fayda sağlayabilir.

Özet

Payoneer hesap açmak interneten para kazanmak isteyen kişiler için kaçınılmaz gibi bir şeydir. Çünkü en iyi alternatfi iolan PayPal, Türkiye’de kullanılamamaktadır. Bazı sosyal medya platform ödemeleri ve çeşitli iş gruplarında kolay ödeme almak için idealdir. Belirli ödeme eşiklerinden sonra sıfır komisyon aldığı için aciliyeti olmadıkça 500 USD altında çekim yapmamayı tavsiye ederiz.

 • Payoneer ile dijital işlerden elde ettiğin gelirlerini telefon uygulamasını veya kartlarını kullanarak kolayca yapabilirsin.
 • Dijital Nomad Türkiye topluluğumuz açıldı…
Eğer sen de dijital göçebelerle bir arada olmak istersen digital nomad topluluğumuza katılabilirsin. Burada bilgilerini, deneyimlerini paylaşan, ilham veren ve birbirine destek olan yeni arkadaşlar edinebilirsin. Digital Nomad Türkiye’ye katılarak öğren, sosyalleş ve topluluğa özel avantajlardan yararlan…