En İyi 19 Para Kazandıran Uygulamalar 2023

Son Güncelleme: 09/15/2022

Ay sonunu getiremeyen bir beyaz yakalı olabilirsin, bir öğrenci ya da mevcut ekonomik düzenini bozmadan pasif gelirle bir şeyler yapmak isteyen biri. Bu enflasyonist ortamda kime para kazandıran uygulama gerekmez ki?

Genellikle kolay ve hızlı para kazandıran bu uygulamalar ilk bakışta şüphe uyandırıyor. Acaba zamanımı, dikkatimi ve verilerimi yanlış yere harcıyor olabilir miyim dedirtiyor.

Bu noktada şunu söylemek gerek ki bu işten para kazanan önemli bir kitle var. Ve oldukça gerçekler. Biz yazıda sana gerekli tüm kanıtları sunduk. Türkiye’de para kazandıran uygulamalar çoğunlukta olsa da bazıları Paypal gerektirdiği için yurtdışındaki okurlarımıza hitap ediyor.

Uygulamaların bu zamana kadar ne kadar para dağıttıkları ve forumlardaki kullanıcı yorumlarından alıntılar, hangi hamleler daha çok para getirir ve nelerden kaçınman gerek…

Yani yazıyı okuduktan sonra en iyi para kazandıran uygulamaları güvenle keşfedebilirsin…

Yazıda şu başlıklardan bahsediyor olacağız:

 1. Yürüyerek para kazandıran uygulama
 2. Sosyal medyada paylaşım yaparak para kazandıran uygulama
 3. Yazarak para kazandıran uygulama
 4. Gizli müşteri olarak para kazanma
 5. Görevleri yerine getirerek para kazandıran uygulama
 6. Fotoğraf çekerek para kazandıran uygulama
 7. Köpek gezdirerek para kazandıran uygulama
 8. Araba sürerek para kazandıran uygulama
 9. Sohbet ederek para kazandıran uygulama
 10. Kilo vererek para kazandıran uygulama
 11. Alışveriş yaparak para kazandıran uygulama
 12. Anket doldurarak para kazandıran uygulama
 13. SMS alarak para kazandıran uygulama
 14. Soru yanıtlayarak para kazandıran uygulama
 15. Nasıl yapılır videoları oluşturarak para kazanma
 16. Dinleyerek para kazandıran uygulama
 17. Yorum yaparak para kazandıran uygulama
Para Kazandıran Uygulama
para kazandıran uygulamalar

Dijital Nomad Türkiye topluluğumuz açıldı…

Eğer sen de dijital göçebelerle bir arada olmak istersen digital nomad topluluğumuza katılabilirsin. Burada bilgilerini, deneyimlerini paylaşan, ilham veren ve birbirine destek olan yeni arkadaşlar edinebilirsin. Digital Nomad Türkiye’ye katılarak öğren, sosyalleş ve topluluğa özel avantajlardan yararlan…

Türkiye’de Para Kazandıran Uygulamalar

Yazımızda bahsedeceğimiz uygulamaların çoğu Türkiye’de para kazandıran uygulamalar. Bu uygulamaları kullanarak farklı görevleri tamamlayarak para kazanabilirsin.

Bu uygulamaların temel mantığı sana verilen “micro job”lar yani küçük işlerle uygulamaların içeriğine katkıda bulunman ve bundan para kazanman. Uygulama ile para kazanmak sana küçük işlere ayıracağın kısa zamanlarda verilen küçük ödemelerle oluyor.

Uygulamaların gelirleri başta küçük görünse de harcadığın zaman oranında sonuç alarak güzel kazançlar sağlayabilirsin. Bu uygulamalar daha düşük gelirler elde etmenin sebebi ise neredeyse hiçbir bilgi ve deneyim gerektirmemeleri.

Hiçbir şey bilmeyen birinin bile para kazanabileceği bu uygulamaların birçoğunu aynı anda kullandığında oldukça tatlı kazançlar elde etmek hiç de zor değil. İnternetten iş fikirleri bulmayı senin için kolaylaştırdık. İŞt sana para kazandıracak uygulamalar.

1- Yürüyerek Para Kazandıran Uygulama

Ya adım attıkça para kazandıran uygulama olsaydı ve zenginliğe giden yolda ödediğimiz tek bedel biraz kalori olsaydı?

Neyseki Sweatcoin var. Yürüdükçe para kazandıran uygulamanın amacı sağlıklı yaşamı desteklemek. Dolarla para kazandıran uygulamalar arasında da oldukça popüler.

Her bin adımda 0,95 Sweatcoin kazanıyorsun ve kazancını nakit olarak alabileceğin gibi uygulama içerisinde yer alan ürünleri satın almak için de harcayabiliyorsun. Ürünlerin tutarı 5 ila 20.000 Sweatcoin arasında değişiyor.

Yürüyerek para kazandıran uygulamanın kullanıcılarda hayal kırıklığı yaratan dezavantajı ise iç mekandaki adımları saymaması. Yani spor salonunda 20 dakika yürüyüş yapmanın hiçbir karşılığı yok.

Öte yandan daha çok kazanmak adına 20 bin Sweatcoin kazanabileceğin maraton tekliflerini de değerlendirebilirsin.

Ödemeler PayPal veya BTC üzerinden yapılır.

Para Kazandıran Uygulama
sweatcoin para kazanma

2- Sosyal Medyada Paylaşım Yaparak Para Kazandıran Uygulama

Günümüzün büyük bir çoğunluğu sosyal medya uygulamalarında geçiyor. Elbette influencer ve celebrity’lerin ışıltılı dünyasının yanından geçmez ama sen de paylaşımların üzerinden para kazanabilirsin.

PostBee ile marka ve ürün tanıtım kampanyaları yaparak para ve çeşitli hediyeler de kazanabilirsin. Çünkü arkadaş ya da akraba tavsiyeleri hala markalar için potansiyel müşterilere ulaşmada güvenilir bir kanal.

Bu noktada PostBee seni paranın kaynağına götüren yol. Markalar uygulama aracılığıyla senden bir ürünü paylaşmanı, bir etkinliğe katılmanı ya da mağazalarını ziyaret edip bunu duyurmanı talep edebilir.

Uygulamayı indirip kolayca kaydolabilir ve istediğin zaman kampanyalara dahil olabilirsin. Kayıt sırasında belirttiğin ilgi alanlarına uygun olan kampanyalarla eşleştirilirsin.

Paylaşımının ardından önizlemesini PostBee içerik ekiplerine gönderirsin, editörler paylaşımı kontrol edip onayladıklarında hesabının etkinliğine göre kazandığı para anında hesabına tanımlanır.

Para Kazandıran Uygulama
postbee ile para kazan

3- Yazarak Para Kazandıran Uygulama

Clickworker dünyanın her yerinden yazmayı, tercüme etmeyi, araştırmayı ve veri işlemeyi seven insanlara ulaşmayı hedefliyor.

Clickworkers olmak için dijital görevleri yerine getirecek bir bilgisayara sahip olman yeterli. Ne zaman ve ne kadar çalışacağına sen karar verirsin dolayısıyla sabit bir ücretlendirme yok.

Mevcut görevler, yeterlilik değerlendirmelerine, önceki iş puanlarına, eğitime, dil becerilerine ve ilgi alanlarına göre değişir. Niteliklerine göre sana bazı görevler önerilir ya da bazı görevlerden hariç tutulabilirsin.

Kayıt aşamasından sonra değerlendirmeler bölümüne gitmek en iyisi. Bunu Clickworker’da oturum açtığında soldaki menü panelinde bulabilirsin.

Burada Clickworker görevlerini nasıl tamamlayacağını öğrenebilir ve belirli işlere erişmek için ön koşul olarak sunulan yeteneklerini test edebilirsin.

Görevi kabul etmeden önce alacağın ücreti görürsün ve kabul edip tamamlaman durumunda Payoneer üzerinden ödemen yapılır. Dolar kazandıran uygulamalar arasında oldukça popüler.

Yazarak para kazandıran uygulamada yerine getireceğin görevler genellikle mikro ölçektedir. Böylece herhangi bir görev için saatlerini değil dakikalarını ayırman yeterli olacaktır. Yazarak para kazanmak ilgini çekiyorsa en karlı işleri Fiverr ,Freelancer veya diğer freelancer sitelerinde bulabilirsin.

Para Kazandıran Uygulama
clickworker para kazanma uygulaması

4- Gizli Müşteri Olarak Para Kazan

Çeşitli iş arama platformlarından “Gizli müşteri aranıyor” ilanlarına göz aşinalığın olabilir. Fakat nasıl? Gizli müşteri ne yapar?

Öncelikle bilmelisin ki gizli müşteri olarak çok hızlı para kazanamazsın. Ancak bazı faturalarını ödeyebilir veya pasif gelir elde ederek finansal hedeflerine daha kısa sürede ulaşabilirsin.

Alışveriş yapmayı seviyorsan bu kesinlikle eğlenceli bir kolay para kazanma yöntemi olacak ve ek olarak ücretsiz ürün ve hizmet alabileceksin.

Bu işe başlarken kayıt ücreti gibi bahanelerle senden para isteyen şirketlerden uzaklaş. Çünkü bu işe başlamak ücretsizdir ve bu talep dolandırıcıları ayırt etmen için önemli bir işaret olabilir.

İş ilanlarına LinkedIn, Kariyer.net, Yenibiris, Jooble gibi kariyer sitelerinden ulaşabilirsin. Genellikle araştırma ve danışmanlık şirketleri tarafından ilan açılıyor ve işle ilgili istenen özellikler çok spesifik değil.

Aklında bir şablon oluşsun diye örnek ilanı inceleyebilirsin.

Tüm süreç boyunca yapman gerekenleri ise şöyle özetleyebiliriz:

 • Gerçek bir müşteri gibi davranarak hizmet almalısın
 • Gerekli durumlarda aynı markanın diğer şubelerini de ziyaret edebilirsin
 • İşverenin verdiği talimatlara uymalısın
 • Diğer müşterilerden ürün ve çalışanlar hakkında bilgi almalısın
 • Mağazaya giderek şirketin senin için belirlediği ürünleri satın almalısın
 • İşveren tarafından belirlenen bütçeyi aşmamak için dikkatli harcamalısın
 • Faturaları işverene teslim etmek üzere saklamalısın
 • Alışveriş deneyimin sırasında detayları not almalısın
 • Aldığın notları rapora dönüştürmelisin
Para Kazandıran Uygulama
Gizli müşteri olarak para kazanma

5- Görevleri Yerine Getirerek Armuttan Para Kazanma

Armut; temizlik, taşıma, teslimat ve tamir işleri de dahil olmak üzere serbest çalışanları yerel işlerle buluşturan bir pazar yeri.

Sadece birkaç dakikanı ayırarak kolayca Armut’a ücretsiz üye olabilirsin. Üyelik sonrasında yeteneklerine uygun bir hizmet profili açman gerekiyor.

Sahip olduğun her bir yetenek için yeni bir hizmet profili ekleyebilirsin. Uygulama hesabın üzerinden 10 farklı alanda hizmet profili eklemene izin veriyor. Uygulama üzerinden “Hizmet Ver” butonuna tıklaman yeterli olacaktır.

Sonrasında sana uygun işler olduğunda Armut tarafından SMS ya da e-mail yoluyla bilgilendirilirsin ve hoşuna giden işler için fiyat teklifi verirsin.

Verdiğin teklifi kazanman durumunda, Armut’a ödemen gereken hizmet bedeli ekranında yer alır. Teklifin seçildiğinde bu tutar bakiyenden (kredi kartı veya havale/eft ile yükleyebilirsin) düşer.

Öte yandan alacağın ödemelere Armut aracılık yapmaz. Yani işi yapmadan öncesinde ödeme şeklini müşteriyle görüşüp anlaşman gerek. Anlaşmadan sonra tutarının değişmesi halinde Armut’a ulaşarak yeni tutarı bildirmelisin.

Eğer dijital ürünler üzerinden işler yapmak istersen daha karlı işler için diğer freelancer sitelerine üye olmanı tavsiye ederiz.

6- Fotoğraf Çekerek Para Kazan

Galerin büyüleyici fotoğraflarla dolu olabilir. Ya da hali hazırda profesyonel bir fotoğraf makinesiyle fotoğraf çekmeyi rahatlatıcı buluyorsundur.

Bu sadece bir yetenek olarak kalmak zorunda değil. Karşılığı dolarla ödeme almak da olabilir… Nasıl mı?

Stok fotoğrafçılık yaparak para kazanmayı duymuşsundur. Hem basın hem de reklamverenler Shutterstock, Adobe Stock gibi platformlara abone olarak anlık görsel ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Elbette bu noktada telefonunun şahane bir kamerası yoksa çözünürlüğü yüksek olan fotoğrafları tercih edecekleri için fotoğraf makinesi kullanmanı tavsiye ederiz.

Ödemeler fotoğrafının ne kadar görüldüğü, indirildiği ya da ne amaçla kullanılacağına göre değişir. En yüksek ödemeyi reklam kullanımında alırsın.

Seni öne çıkaracak nokta fotoğraf çekiminde konsept oluşturabilme yeteneğin olacak. Neticede görsellerin bir hikayeyi tamamlayan parça olacak. O sebeple teman net olmalı.

Eğer fotoğrafta model kullanıyorsan onun rızası olduğuna dair belge ibraz etmen gerekecek.

Para Kazandıran Uygulama
stok fotoğrafçılık nedir

Ayrıca, tasarım konusunda iddialıysan platforma özel infografik görsel çalışabilir ya da videolar ekleyebilirsin. Doğru keyword kullanımının da seni öne çıkaracak bir detay olduğunu unutmamalısın.

Başlangıçta üyelik için gerekli bilgileri doldurduktan sonra demo fotoğraflar yüklemen istenecek. Eğer tüm şartları karşılarsan üyeliğin onaylanacak.

Uygulama seni ayın öne çıkan içerik üreticilerinin sevilen görselleriyle buluşturmanın yanı sıra video atölyeleri ve makaleleriyle de besleyecek. Daha fazlası içn stok fotoğrafçılık için şu rehbere bakabilirsin.

7- Köpek Gezdirerek Para Kazan

Patili dostlarla yürümek ve onlarla daha yakın ilişkiler kurmak kulağına nasıl geliyor?

Köpek gezdirme geçtiğimiz yıl oldukça popüler bir para kazanma yöntemine dönüştü ve sıklıkla şu manşetle karşılaşmış olabilirsin: “Sadece köpek gezdirerek 5-6 bin TL para kazanıyorlar.”

Elbette ilk etapta bu rakamları hedeflemek biraz ütopik olabilir ancak olumlu müşteri geri bildirimleri ve yeterince emek vererek tatmin olabileceğin bir seviyeye yükseltebilirsin.

Şu anda hem sunduğu güvencelerle hem de oryantasyon gibi hizmetlerle DogGo Walker kullanabileceğin en güvenli köpek gezdirerek para kazandıran uygulama.

Uygulamaya katılım süreci ve oryantasyon dahil tüm bilgileri aşağıdaki videodan izleyebilirsin.

DogGo Walker freelance prensibiyle çalıştığı için ne kadar iş alırsan o kadar para kazanırsın. Ayrıca gezdireceğin köpeğin ağırlığı da fiyat üzerinde belirleyicidir.

8- Araba Sürerek Para Kazan

Yoldaki insanlar genellikle önemli bir vaktini trafikteki diğer araçlara bakarak geçiriyor. Araç giydirme de bu noktada öne çıkan bir outdoor reklam örneği oluyor.

Sürekli artan benzin fiyatlarıyla baş etmek için tasarruf modeli düşünenlerden misin? Belki işe gidip gelirken benzin masraflarını bölüşecek bir arkadaş bulmakta zorlanıyorsundur.

Peki benzin masrafını bir reklaverenle bölüşerek para kazandıran uygulama fikri kulağa nasıl geliyor?

Yanıtın evetse birlikte seçeneklere bakalım. Özel olarak bir markayla anlaşman yoksa Arabalira’ya başvurabilirsin.

“Arabanı Kaydet” linkine tıklayıp başvuru sürecini başlatabilirsin. Başvuru süreci, sürücülerin araçları ve sürüş mesafeleri hakkında bilgi vermelerini sağlayan basit ve hızlı bir süreçtir.

Bu aşamada reklamların vinil folyo ile uygulanacağı ve bu işlemin araban boyasına kesinlikle zarar vermeyeceği belirtiliyor. Ayrıca reklam süresi sona erdiğinde reklam söküm işlemi ve araç temizliği Arabalira tarafından yapılıyor.

Uygulanacak reklamı seçme konusunda da söz hakkın var. Kayıttan sonraki eşleşme sürecini sen yönetiyorsun. Başvuru süreci ücretsiz ve sürücü bilgilerin değiştikçe güncelleyebiliyorsun.

Kullanıcı yorumlarından bazıları şöyle;

 • “İster inanın ister inanmayın ama araba sürmek çok daha eğlenceli oldu. Yolculuk nereye olursa olsun dikkat çekiyorum.”
 • “İşe gidip gelirken arabamı kullanmak istiyordum fakat yakıt ekstra bir gider oluşturuyordu. Araba Lira ile yakıtımı karşılıyorum.”
 • “Hayatımda hiç böyle birşey yapmamıştım. Bu sefer kendimi kasmadan denemek istedim, şimdi kendime kazandığım parayla Ipad alıyorum.”

Ayrıca diğer para kazanma yöntemlerini kullanarak para kazanan kişilerle fikir alışverişi de yapabileceğin Digital Nomad Türkiye topluluğuna da katılabilirsin.

Word Image 28
araç giydirme reklamı ile para kazan

9- Sohbet Ederek Para Kazan (PayPal gerekir)

WowApp internetten para kazanmanın çok çeşitli yollarını sunuyor. Hatta bazıları arkadaşlarınla sohbet etmek kadar doğal…

Kayıt aşamasını zahmetsizce tamamlayabilir ve ardından hemen para kazandıran uygulamayı keşfedebilirsin.

Uygulamanın sana sunduğu sohbet özelliğini kullanarak, haber okuyarak, alışveriş yaparak, oyun oynayarak, arama yaparak, video izleyerek ya da anket doldurarak para kazanabilirsin.

Hatta sadece para kazanmaz iyilik de yapmış olursun. WowApp her adımın karşılığında senin için otomatik bağışlarda bulunur.

100 WowCoin’in 1 $ değerinde fakat ne kadar kazanacağını önden bilemiyorsun. Yaptığın işler sonucunda WowApp bir nevi gönlünden kopanı veriyor.

Ancak 60 gün uygulamada kalırsan Wowapp ödemeni alabilirsin.

Word Image 21
woo app para kazanma

10- Kilo Vererek Para Kazan (HealthyWage, Dietbet)

Kilo vermeye çalışıyorsan ve ekstra motivasyona ihtiyacın varsa, bunu yaparken dolar kazanma şansına ne dersin? Dolar kazandıran uygulamalar 2022 yılına damga vurmaya devam ediyor.

Bunun için kullanabileceğin çeşitli para kazandıran uygulamalar var. Gel detaylara bakalım…

Dietbet’le Nasıl Para Kazanılır? (PayPal gerekir)

Diğer popüler olan kilo vererek para kazanma uygulaması DietBet’tir. Yine aynı şekilde vermeyi planladığın kilo üzerine bahis oynarsın.

DietBet ile para kazanmak istiyorsan bunu 5 adımda gerçekleştirebilirsin:

 1. Bir oyuna katıl
 2. Başlangıç ​​ağırlığını doğrula (Hafif giysiler içinde bir tartı üzerinde dururken çekilmiş bir resimle)
 3. Oyna ve kilo ver
 4. Bitiş ağırlığını doğrula
 5. Nakit kazan

İki farklı stilde oynayabilirsin:

 • Kickstarter ile 4 haftada %4 oranında kilo vermelisin.
 • Transformer ile 6 ayda %10 oranında kilo vermelisin.
Word Image 22

Her iki oyun türünde de mevcut durumuna dair fotoğrafları yükleyebilir, yorum yapabilir ve daha hızlı kilo vermeye dair ipuçları alabilirsin.

Transformer oyunları ayrıca, hızını doğru bir şekilde ayarlamak için sana mikro hedefler verir.

Meydan okuma tamamlandıktan sonra, mevcut kilonu paylaşmak için tam olarak 48 saatin olacak. Eğer söz konusu tarihten daha erken hedefine ulaşırsan kilonu koruman gerekecek.

Reddit’teki incelemelere göre, çoğu insan bir oyundan yaklaşık 5-25 dolar kazanıyor…

11- Alışveriş Yaparak Para Kazan

Alışveriş yaptıktan sonra cüzdanında oluşan o hafiflikten kurtulmak ister misin?

Alışveriş yaparak para kazanma üzerine hem Türkiye’de hem de globalde pek çok uygulama var. Biz ise Avantajix’i konuşacağız.

Hepsiburada ve Trendyol gibi pazaryerlerinin yanı sıra en çok kullanılan markalar da uygulamada mevcut. Zaten alacağın bir ürünü neden daha ucuza alamayasın?

Belki indirim dönemini kaçırdın ama zekice bir tıkla tekrar avantaj yakalayabilirsin.

Öncelikle basit birkaç tıklamayla kayıt olman ve ardından listelenen avantajlardan kendine uygun olanı seçmen gerekiyor. Daha sonrasında alışveriş adımlarını tamamlıyorsun ve paranın bir kısmı sana kalıyor.

Fakat dikkat etmen gereken bazı noktalar var. Oranlar her avantajda değişir, bazen marjinal avantajlar da eklenebilir. Mesela toplu alım durumunda avantajı kaybedebilirsin ya da sepet indirimi kullandığında…

Bu yüzden alışveriş yapmadan önce detayları mutlaka okumalısın.

Word Image 23
anatajix para kazanma

12- Anket Doldurarak Para Kazan (PayPal gerekir)

Zahmetsizce para kazanmanın en çok tercih edilen yollarından biri pazar araştırmasına katılmak. Çevrimiçi anket doldurarak oldukça kolay bir şekilde para kazanabilirsin.

Piyasadaki en iyi para kazandıran anket uygulamalarından biri olan Swagbucks, yeni kullanıcıları 10 dolarlık bir bonusla karşılıyor. Ayrıca anketin yanı sıra çeşitli görevlerle kazancını artırabiliyorsun.

Swagbucks’a ilk kayıt olduğunda yaşın, gelirin ve ilgi alanların gibi bilgilerin yer aldığı bir profil oluşturman gerek. Çünkü uygulama, seni uygun anketlerle eşleştirmek için bu bilgileri kullanacak.

Bazı anketlere katılmak için ön yeterlilik sorularını yanıtlamalısın ve eğer yeterli bulunmazsa diskalifiye edilme şansın var.

Word Image 24
swagbucks para kazanma

Her gün, hesabına yeni anketler yüklenir. Profilin ne kadar doğru ve eksiksiz olursa, anket eşleşmelerin o kadar iyi olur ve diskalifiye olma şansın düşer.

Swagbucks 3 farklı anket seçeneği sunar;

 1. Altın anketler
 2. Peanut lab anketleri
 3. Günlük anketler

İsminden de anlaşılacağı gibi en çok kazandıranı altın anketler. 20 ila 500 SB arasında ödeme aralıkları var ve tamamlanması 5 ila 45 dakika sürüyor.

Swagbucks Peanut lab anketlerini markalar ve reklamverenlerle etkileşim kurarak SB elde etmenin bir yolu olarak tanımlıyor. Puan kazanma derecesi tercihlerine göre değişebilir.

Günlük anketlerde ise her soru 1 SB değerindedir. Kazancı çok yüksek değil ama az çaba harcayacağın bir seçenek…

Swagbucks’ta Alışveriş Yaparak Para Kazanma

Swagbucks bağlantılarından biri üzerinden alışveriş yaptığında uygulama buradan küçük bir komisyon alıyor ve bu komisyonun bir kısmını sana geri ödeme olarak iletiyor. Yani alışveriş yaparak da para kazanabilirsin.

Örneğin, Amazon’da %5 nakit iade anlaşması varsa, Swagbucks bağlantısı aracılığıyla bir şey satın aldığında harcadığın her 1 dolar için 5 SB alacağın anlamına gelir.

Word Image 25

Swagbucks’ta İzleyerek Para Kazanma

Swagbucks Watch ile eğlence, moda, sağlık, yemek ve seyahat dahil olmak üzere 10’dan fazla video kategorisi arasından seçim yapabilirsin. Her kategori tipik olarak 1 veya 2 SB değerindedir.

Bir kategoriye tıkladığında, tarayıcında yeni bir sekme açılacak. Oynatma listeleri genellikle üç videodan oluşuyor. Ancak bir sonrakine geçmek için videonun tamamını izlemek zorunda değilsin.

Her videonun 30 ila 60 saniyeye ayarlanmış bir zamanlayıcısı vardır. Bu zamanlayıcı dolduğunda, bir sonraki videoya geçebilirsin. Yani Swagbucks aynı zamanda video ve reklam izleyerek para kazandıran uygulama olarak da tanınıyor.

Swagbucks’ta Arayarak Para Kazanma

Bu araç, Swagbucks Arama özelliğiyle web’de arama yaptığın için seni ödüllendiriyor. Siteyi varsayılan arama motoru yapmak için Swagbucks Search Chrome uzantısını yükleyebilirsin.

 • Swagbucks, aramalarından puan kazandıkça seni bilgilendirecek
 • Robot olmadığını kanıtlaman gerekecek
 • Aramadan kazanacağın ödül 5 ila 25 SB arasında değişecektir

Swagbucks’ta Ne Kadar Kazanabilirsin?

Ne kadar kazanabileceğinin bir sınırı yok. Swagbucks’ın web tarayıcısını kullanmaya başlarsan, bazı oyunlar oynar ve birkaç ankete katılırsan, gelirini potansiyel olarak her ay 25 ila 50 dolar arasında artırabilirsin.

Swagbucks’ın para birimi SB kabaca 0,01 ABD Dolarına eşit. SB’lerini nakitin yanı sıra, Amazon, Walmart veya Target gibi platformlarda kullanmak üzere hediye kartlarına dönüştürebilirsin.

Bu zamana kadar 758 milyon doların üzerinde ödeme yapmış olması da uygulamaya olan güveni artırıyor.

Swagbucks’ta Para Kazanma Yöntemleri

Kullanıcılar çeşitli mikro işleri tamamlayarak puan (SB) biriktirebiliyorlar. Puan biriktirmek için yapabileceğin işler şöyle;

 • Ücretli anketler almak
 • Videoları veya reklamları izlemek
 • İnternetten alışveriş yaparak para iadesi almak
 • Swagbucks arama motorunu kullanmak
 • Oyun oynamak
 • Fırsatları keşfetmesi için insanları Swagbucks’a yönlendirmek

13- SMS Alarak Para Kazan (PayPal ya da BTC hesabı gerekir)

Hergün telefonunda yüzlerce bildirim görüyorsun. Peki ya bunlardan birkaçının karşılığı € olsun ister misin?

Bağlantısının farklı ülkelerde çalışıp çalışmadığını görmek için telefonuna SMS gönderecek ve her SMS için sana 0,02 € ödeyebilecek şirketler var.

Böylelikle günde 5 €’ya kadar kazanabilir, bakiyen 2 €’ya çıktığında ise ödeme alabilirsin.

Adımlar da oldukça basit. MoneySMS uygulamasını indirdikten sonra kayıt formunu doldurman gerek. SMS alabilmek için uygulamayı aktif, internetini de açık tutmalısın. Daha sonrasında sana SMS’ler gelmeye başlayacak.

Ödemeyi PayPal (Türkiye’de yasal değil) ya da BTC hesabına çekebilirsin.

MoneySMS sunucularına yalnızca parasını aldığın metinler gönderilir, yani kişisel SMS’lerin güvendedir.

Ancak SMS göndererek para kazandıran uygulamalar, gizlilik politikaları sebebiyle iPhone’larda kullanılamıyor. Play Store’da da yalnızca demo versiyonu mevcut. Uygulamayı indirmek için web sitesini ziyaret etmelisin.

Ayrıca, arkadaşlarına tavsiye ederek onların kazançlarından %30 kazanabilirsin.

Word Image 26

14- Uzmanlar için Soru Yanıtlayarak Para Kazan (PayPal gerekir)

JustAnswer uzmanı olmak birçok açıdan yeni bir işe başvurmak gibi. Bunun için bir CV hazırlamalı ve uzmanlıklarını ön plana çıkarmalısın.

JustAnswer uzmanlığını 8 adımlı bir doğrulama sistemiyle test eder:

 1. Özgeçmişin
 2. Özgeçmişini doğrulayan belgeler (okul transkriptleri, sertifikalar veya lisanslar)
 3. Kimliğin
 4. Sosyal güvenlik numarası
 5. Yeni bir fotoğraf
 6. Kalite algoritması (sürekli olarak belirli bir puanın altına düşen uzmanlar platformdan çıkarılır)
 7. Gizli müşteriler (Uzmanların yanıt verme hızını ve beklentiyi ne kadar karşıladıklarını raporlayan gizli müşteriler vardır)
 8. Danışma kurulu (Çeşitli alanlarda birinci sınıf akademisyenler ve uygulayıcılardan oluşur, bazı durumlarda değerlendirmeler yapıp rehberllik sağlarlar)

Uygulama müşterilerinin en iyi hizmeti alabilmesi için işleri sıkı tutuyor ve uzmanlarını kapsamlı bir güvenlik testinden geçiriyor.

Uzmanlık doğrulama adımlarının akabinde bir ana kategorinin yanında iki alt kategori daha seçebilirsin. Finans, tıp, bilim gibi çeşitli seçeneklerin olacak.

Hizmetinin karşılığında belirlenen sabit bir ücret yok. Seçimini yapmadan önce sana ne kadar ödeme yapılacağını görebilir ve tercihini buna göre yapabilirsin.

15- Nasıl Yapılır Videoları Oluşturarak Para Kazan

Son istatistiklere göre insanlar artık YouTube’da Google’dan daha çok vakit geçiriyor.

YouTube İş Ortağı Programı ile video oluşturup sonrasında da yükleyerek bu ilgiyi kazanca çevirebilirsin. Böylece bin görüntüleme başına reklam gelirinden yüzdelik pay alabilirsin.

Ne kadar başarılı olduğuna bağlı olarak (viralite, izlenme süresi, abone tabanı ve konu) o kadar çok para kazanabilirsin. Bu noktada en çok izlenen konulara odaklanmalısın ya da asla eskimeyecek olanlara.

İnsanlar her gün yeni bilgiler öğreniyor. Teknolojiyle birlikte çok şey değişiyor ve bu değişimi yakalamak isteyenler kendini YouTube’un meşhur nasıl yapılır videolarında buluyor.

Sen de uzmanlığın olan konuların nasıl yapıldığını detaylıca anlatıp ne kadar kazanabileceğine bakabilirsin.

Neticede YouTube’da başarılı bir kariyer yapan ve çok para kazanan YouTuber’ları her gün görüyoruz. Ve bu senin de kazancın olabilir.

16- Dinleyerek Para Kazan

Radyolar uzun bir süredir popülaritesini kaybetti. Ama hala dinleyen bir kitle var ya da para için dinleyebilecek olanlar…

İş çıkışı yorgunluğunu atmak için uzanırken sadece müzik dinleyerek para kazanma fikri ilgini çektiyse hemen detaylara geçelim. Basit bir kayıt işleminden sonra web sitesi üzerinden RadioEarn dinlemeye başlayabilirsin.

Ya da radyoyu kendi web sitene entegre ederek (API) kazancını artırabilirsin.

Her 15 dakikada 3 $ kazanırsın ve bu puanlar bir sonraki ayda USD’ye çevrilir. PayPal, Amazon Hediye Kartları veya Bitcoin (BTC) yoluyla ödemeni alabilirsin.

Sanallaştırılmış özel bir sunucu (VPS) veya bot kullanımı yasaktır, böyle bir durumda kazancını kaybedersin ve hesabın silinir.

Eğer radyo dinlemek yerine podcast dinliyorsan ve kendine bir podcast yapmak istersen bu işten nasıl para kazanbileceğini de öğrenebilirsin.

Word Image 27
radyo dinleyerek para kazanma

17- Yorum Yaparak Para Kazan

Acikliyorum.com ile herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili deneyimlerini paraya dönüştürebilirsin. Bu inceleme sayfasında gösterilen reklamın gelirinden bir kısmı da cüzdanını doldurur.

Google veya Facebook hesabını kullanarak ya da formu doldurarak hızlıca kayıt olabilirsin.

Yorum başına belirlenen bir fiyat yok. Kazancını belirleyen şey yorumunun görüntüleme sayısı oluyor.

Bir ürünle ilgili ilk yorumu yaparak, imla kurallarına uyarak ve kaliteli fotoğraflar kullanarak puanını artırabilirsin.

Siteye girişinden itibaren, en az 10 saniye ilgili sayfa oturumunun açık kalması durumunda da her 10 saniye başına 0,0001 TL bakiyene yansır. Bakiyendeki tutar minimum 35 TL olduğunda paranı çekebilirsin.

Eğer İngilizce biliyorsan Quora,Reddit veya benzeri platformlarında olumlu yorum almak için freelancer.com da iş ilanı veren kişiler var ve yorum başı ortalama $3 ile $5 arası ödeme yapabiliyorlar.

Word Image 28
açıklıyorum ile para kazanma

18- OneForma ile Para Kazanma

OneForma yapay zekayı eğitmek üzere firmaların canlı test görevlerini verdiği bir platformdur. Örneğin cep telefonunun senin yüzünü tam anlamıyla tarayabilmesi için bu özelliği onbinlerce kişi bu platformlarda deniyor ve çıktılara göre sistemler iyileştiriliyor.

OneForma’nın en güzel yanı devamlılık sağladıkça yetkinliğine göre sana daha fazla iş fırsatı sunması. İş tipleri ise veri işleme , uygulamayı değerlendirme, çeviri ve transkripsiyon olarak dörde ayrılıyor.

Kayıt olma, iş alma, profilini geliştirme, para çekme gibi tüm ayrıntılarını oneforma kullanım rehberinde bulabilirsin.

Word Image 52
oneforma iş tipleri

19- Toloka ile Para Kazanma

Toloka‘da Oneforma gibi bir yapay zeka eğitim yazılımıdır. Mikro görevlerle para kazanmanı sağlar. Senden birçok konuda tesler ve görevler yapmanı ister. Bu görevlere selfie çekmek, amazondaki bir ürünün etiketi ile alakasını ölçmek, ekranda şekilleri tanımlamak gibi birçok görev dahil.

Çoğu kişi bu görevler karşısında tedirgin olsa da bunlar bir yapay zekanın eğitimi için kullanılan mağduriyet yaratmayacak şekilde yapılan kullanıcı sözleşmesi ile sabit işlerdir. Zaten bütün fotoğraflarımız her yerde iken bunu çok da dert etmemek gerekiyor.

Kazançlar oldukça az gibi görünebilir ama her görev birkaç dakika sürmekte olduğu için daha fazla gelir elde edilebilir. Birkaç saat içinde 10 dolar kazanmak da mümkün 3-4 dolarda. Aya vurulduğunda ise güzel bir yan gelir oluşturma şansın var.

Toloka‘yı cep telefonunda kullanarak vaktini değerlendirebilirsin. Kazandığın meblağı çekmek için ise Papara, Payoneer veya Paypal kullanabilirsin.

Toloka Para Çekme
toloka para kazanma

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • PayPal ile ödeme alabilir miyim?

Türkiye’de PayPal kullanımı yasal değil. Ama aktarım konusunda danışmanlık veren ya da bu konuda yazan uzmanlar var.

 • En kolay para kazandıran uygulama hangisi?

Kolay para kazanmak istiyorsan Tapestri’yi kullanabilir ya da yürüyüş yapmayı seviyorsan Sweatcoin’i seçebilirsin.

 • İngilizce bilmeden para kazandıran uygulama hangisi?

Tapestri, Shutterstock ve Sweatcoin asgari düzeyde İngilizce bilgisiyle kazanç sağlayabileceğin uygulamalar. DogGo Walker, RadioEarn, Acikliyorum.com, Shutterstock, YouTube, PostBee, Avantajix ve Arabalira’da ise İngilizce bilmeye ihtiyacın yoktur.

 • Para kazandıran uygulama oyunlar hangileri?

WowApp ve Swagbuck oyun oynayarak gerçek para kazandıran uygulamalardır.

 • Hayatımı freelance çalışarak sürdürmem mümkün mü?

Evet mümkün, dijital göçebe olmak istersen iş fırsatlarına göz atabileceğin birçok freelancer sitesi mevcut.

Özet

Tüm bu yöntemleri gözden geçirdiğinde bazılarının zaten yapmakta olduğun şeyleri yaparak bedava para kazandıran uygulamalar olduğunu göreceksin. Diğerlerinde ise uzmanlığını kullanıp ya da biraz çaba harcayıp adapte olabilirsin.

Başta da konuştuğumuz gibi bir şeyin bu kadar kolay olması şüphe uyandırıyor ama listedeki uygulamalar yasal ve güvenilirdir. Neden halihazırda yapmakta olduğun şeyleri kazanca çevirmeyesin?

Dijital Nomad Türkiye topluluğumuz açıldı…

Eğer sen de dijital göçebelerle bir arada olmak istersen digital nomad topluluğumuza katılabilirsin. Burada bilgilerini, deneyimlerini paylaşan, ilham veren ve birbirine destek olan yeni arkadaşlar edinebilirsin. Digital Nomad Türkiye’ye katılarak öğren, sosyalleş ve topluluğa özel avantajlardan yararlan…

4 Yorum "En İyi 19 Para Kazandıran Uygulamalar 2023"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Paylaş
Index