Kodsuz Uygulama Yapma

Müşterileri veya takipçileri ile birebir iletişime geçmeyi sevenler kendine kodsuz uygulama yapma şansına sahip. Passion ile özellikle bu tip hedef kitlesi olan kişiler oldukça basit bir şekilde uygulama sahibi olabilirler. Özellikle online kurs vermek isteyen kişiler veya hedef kitlesine danışmanlık veren kişiler için muazzam bir uygulama bu. Teknolojinin bu evresine geçmemize çok yok ama bunu birinin başarmasını bekliyoruz. Örnek olmadan ilerleme konusunda ne yazık ki eksiğiz.

 • Şimdilik kodsuz uygulama yapmak ile kendinize nasıl yatırım yapabileceğini ve gelirlerinizi nasıl artırabileceğini gösterelim.
 • Bunun için Passion io’nun sitesindeki “Income Calculator” yani gelir hesaplayıcısını kullanabilirsiniz.
 • Örneğin biz denedik.

Kodsuz Uygulama Yapma

Kodsuz uygulama yapma

Kodsuz Uygulama Yapma Programı

Uygulama içerisinde 100 abonelik paket aylık $79, eğer kişi başı $4’dan uygulamanızı satarsanız aylık geliriniz $400 oluyor. %3.9 platform kesintisi oluyor. Bu da uygulamayı aylık $94 dolara getiriyor. Karınız ise aylık $306 ve yıllık $3672 ediyor. Bir sürü iş fikri ve freelance iş anlatan bir platform olarak bizim aklımıza hemen şu geldi. Biz bunu bir freelancera, freelancer siteler üzerinden yaptırsak maliyeti ne olur diye düşündük. Örneğin Fiverr’da ortalama maliyetlerinin $100 dolar ile $5000 arasında değiştiğini gördük.

 • Tabi bu sistemlerin devamlılığı için ilgilenecek kişilere ara ara ödemeler yapmak hataların düzeltilmesi için ekstralar ödemek ve sürekli ilgilenmek gerekeceğini de fark ettik.
 • Eğer ben kodsuz uygulama yapma işlemini kendi zevklerime göre yapmak istiyorum ve sonrasında altyapıymış, sorunmuş uğraşmak istemiyorum sadece işime bakmak istiyorum diyorsan Passion io kullanmalısın.

Passion Kodsuz Uygulama Yapma

Passion Kodsuz uygulama yapma

Kodsuz Android Uygulama Yapma

Kodsuz uygulama yapmak binlerce verinin ve öğrenilmesi gereken verinin üzerinden atlayarak fikrini veya yeteneğini bir uygulama üzerinden paylaşmana sebep oluyor. Herkesin anlayabileceği yapılar ile donatılmış olan ve hızlı bir kurs ve sürekli desteği olan platformlar ise harika bir seçenek.

 • Kodsuz uygulama yapmak size sınırsız özellikler sunmuyor olsa da sınırsız bir şeyler istemeyenler için oldukça kıymetli.
 • Yazımızın konusu olan Passion io genel olarak canlı olarak görüşmeler ve eğitimsel varyasyonlar içeren bir altyapı sunuyor olsa da kodsuz uygulama yapmak için daha birçok uygulama bulunuyor.

 Kodsuz Uygulama Yapma

Kodsuz uygulama yapma

Passion io Nedir? Neden Passion ile Uygulama Yapmalıyım?

Kodsuz uygulama yapmak için tek seçeneğiniz Passion değil elbette. Ama Passion’u diğerlerinden ayıran bir konuda uzmanlaşmış olması. Birebir iletişim, kitle ile organik temas, görüntülü kurslar verme, ödevler verip takip etme, interaktif arayüz ve daha fazlası var.

 • Örneğin bir yoga eğitmenisin.
 • Birçok öğrencin var ama İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşıyorsun.
 • Yada bu şehirden gitmek ama öğrencilerini kaybetmemek istiyorsun.
 • Bu kişilerin senin kursuna gelmesi için harcadığı vakti onlara verecek ve seni de birçok ofis, alan masrafından kurtaracak bir şey arıyorsun.
 • kodsuz uygulama yapmak istiyorsan bu uygulama tam senlik.
 • Diğer meslek grupları da bu örneği kendine entegre edebilir.

Passion Io Nasıl Kullanılır

Passion io Nasıl Kullanılır

Kodsuz Mobil Uygulama Yapma

Bir kurs ücretinin aylık en az 500 lira olduğunu yol paraları ile de bu meblağın arttığını düşünecek olursak aylık 4-5 dolar vermek bir uygulama için hiçbir şey değil. Ayrıca öğrencilerine karşı da daha profesyonel görüneceksin. Uygulama üzerinden kurs vermek ise seni bir digital göçebeye dönüştürebilir. Bu sayede dünyanın her yerini gezerken de çalışabilir bildiklerini aktarabilirsin. Bu sayede birçok maliyetin düşecektir.

 • Ayrıca zamanımızın en önemli sorunlarından biri olan büyük şehirlerde zaman kaybetme durumundan da kişileri kurtarabilirsin.
 • Passion ile müşterilerini daha mutlu edebilir, daha verimli olabilir, onlara zaman kazandırabilir ve onları kendine daha iyi bağlayabilirsin.
Ayrıca bunun gibi bir çok kodsuz uygulama ve yazılım ile alakalı iş fikirleri ve gelişmelerinin takip edildiği Digital Nomad Türkiye topluluğuna sen de katılmalısın.

Passion ile Kodsuz Uygulama Yapmak Kimlere Hitap Ediyor?

Passion içerisindeki araçlarla tıpkı bir sosyal medya fenomeni gibi içerikler üretebilirsin. Sana özel bir Instagram, Tik Tok, Youtube kanalı gibi düşünebilirsin. Burada yapacağın her şey tamamen sana bağlı. Ama yine de zihninde canlandırmak için birkaç fikir verebiliriz;

 • Yoga Eğitmenliği
 • Spor hocalığı
 • Vücut geliştirme
 • Dans
 • Yemek yapma
 • Tıbbi danışmanlık
 • Astroloji
 • Diyetisyenlik
 • Psikolojik destek
 • Sohbet
 • Hikaye anlatıcılığı
 • El sanatları
 • Öğretmenlik
 • Yayımcılık

Bu alanlar ve benzeri olarak karşılıklı anlatmaya dair her şey bu alanda değerlendirilebilir. Instagram vb platformlarda değerli bilgileri olsa da saçma sapan içerin arasında kaybolan değerli içerikleri burada daha kıymetli hale getirebilirsiniz.

Kodsuz Uygulama Yapabilecekler

Kodsuz Uygulama Yapma

Passion ile Uygulamana Koyabileceğin Özellikler

Passion ile kodsuz uygulama yapmak istediğinde uygulamanda şu özellikleri kullanabilirsin;

 • Canlı yayın yapma

Eğitim içeriklerini veya sadece anlatmak istediklerini anlık olarak canlı yayında anlatabilmeni sağlar. Sosyal medya sayfalarında bu tip içerikler arasında kaybolup yarışmaya çalışmak yerine direkt olarak kitlen ile buluşabilirsin. Uygulama üzerindeki canlı yayınlarından para kazanmak oldukça mümkün.

Canlı Yayın Uygulaması Yapma

Canlı Yayın Uygulaması Yapma

 • İçerik üretimi

Uygulama içerisinde kullanıcıların için kullanılabilecek içerikler üretebilirsin. Bu içerikleri kolaydan zora doğru veya takvimli bir şekilde sıralayabilir ayrı ayrı olarak da satabilirsin. Geri sayımlar veya tanıtıcı içerikler paylaşarak sonraki planların için merak uyandırabilirsin.

 • Çevrimdışı kullanılabilir içerik

Kullanıcıların içeriklerini izlemesi için onları çevrimdışı kullanabilecekleri şekilde uygulama içinde indirebilmelerini sağlayabilirsin. Bunlar yüksek korumalı olup dışarı aktarımı yapılamayacak şekilde kodlanmaktadır. Tıpkı Netflix, Exxen gibi platformlardan ekran kaydı alınamaması gibi.

 • Etkileşimli egzersizler

Eğer yaptığın iş izleyiciye bir egzersiz, bir uygulama, bir pratik yapma gereksinimi getiriyorsa içeriklerini adım adım ilerletme arayüzünü yönetebilme şansın da bulunuyor. Etkileşim oluşturulan içerikler daha faydalı olduğu için hedef kitlenin uygulamanı daha faydalı bulmasını sağlıyor.

Canlı Yayın Uygulaması Yapma

Canlı Yayın Uygulaması Yapma

 • Topluluklar

Hedef kitleni kendi aralarında topluluklara ayırabilme şansın bulunuyor. Bu şekilde onların isteklerini taleplerini öğrenip ona göre içerik geliştirme şansın ve hepsini ayrı ayrı yönetme şansın oluyor. Bunun şöyle bir artısı var. Aynı anda 3 sınıfa birden hitap edebilirsin. Örneğin 3 aylık bir eğitimin var. Ocak’ta başlayanlar, Şubat’ta başlayanlar vb tüm sınıfları ayrı tutabilirsin. Yada satın aldıkları paketlere göre tasnif de yapabilirsin. Ayrıca topluluklarda onlarla konuşarak onları motive edebilir seninle kalmalarını sağlayabilirsin. Sıkça sorulan sorular kısmı yaratarak da tek tek cevaplamanın önüne geçebilirsin.

 • Bildirimler

Bildirimler doğru şekilde ayarlandığında inanılmaz motive edici oluyor. Örneğin kendim dil öğrenmek için Duolingo kullanıyorum. Gün içinde birkaç kez bildirim gönderiyor ve her bildirim girip çalışmamı sağlıyor. Kendi uygulamanı da bu şekilde geliştirebilirsin. İndirilip üye olunup unutulan bir uygulamanın uzun vadede senin için faydası yoktur. Çünkü bu iş canlı bir iş ve kitleni canlı tutmak için onlara bildirimler göndermen gerekiyor.

 • Sınavlar, hesap makineleri, çalışma sayfaları

İlgili içerikler sunmak için kullanıcıları tasnif etmek çok önemli. Çünkü içeriklerin alaka düzeyi herkese göre değişebilmektedir. Daha yüksek ücretli planlar ile ekstra gelirler elde etmek için sınavlar, kişiye özel ilerleme hesaplamaları ve bireysel çalışma sayfaları oluşturabilirsin. Bu araçları kullanarak maillerini kontrol etmelerini beklemek yerine “hey, nasıl gidiyor programın” diye sorabilir, bugün antrenmanı şöyle yapabilirsin diye ilgili bir yapı kullanabilirsin.

Eğitmenler Için Uygulamalar

Eğitmenler için uygulamalar

 • Otomatik antrenman zorlukları belirleme

Eğer seviye ilerlemesine dayalı bir alanda içerikler üretiyorsan bunun için de kurgulayabileceğin bir alan mevcut. Passion içerisinde grup tabanlı zorluklar oluşturabilirsin. Örneğin bugün 30 dk koşu özelliği koyarak kimlerin yapıp yapmadığını görebilir rekabet yaratabilirsin. Bu tip işler kitlenin birlikte motivasyon sağlamasını ve topluluk olarak büyümesini sağlar. Tüm işi omuzlanmak yerine bu tip işler ile birbirilerine destek olmalarını da sağlayabilirsin. Bu kısımları düşük ücretli tutarak yeni kişileri de dahil edebilirsin.

 • Hedef takibi

Hedef takibi olmazsa olmaz bir şeydir. Eğer bir hedef koyarsan bir de yol çizmiş olursun. Sonrasında verdiğin her şey o yolu gitme ihtiyacını besleyecektir. Bu da kitlenin motivasyonu için oldukça önemlidir. Kişilere veya gruplara özel belirleyeceğin hedefleri takip edebilir müdahale edebilir ve müşterilerine daha verimli bir deneyim yaşatabilirsin.

 • Ses kaydetme

Ses kaydetme oldukça verimli bir araçtır. Kullanıcılar sadece ses kaydı ile anlatılabilecek şeyleri duymayı severler. Bu kullanıcılara özelmiş hissiyatı verir. Bu psikoloji ise onları sana daha çok bağlar. Daha çok bağlaması mutlu müşteriler demektir. Bu ise seni maddi ve manevi mutlu eder. Ayrıca bu ses kayıtlarını istedikleri zaman dinleyebilecek olmaları da oldukça iyi bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Bu tip enstrümanlar kitlelere karşı profesyonel görünümü desteklemektedir.

 • Takvimleme

Passion içerisinde uygulamana ekleyebileceğin özelliklerden bir diğeri de takvim oluşturmadır. Kullanıcılar içeriklerini ve planlarını buradan görebilir ve kendilerini buna göre ayarlayabilirler. Toplu olarak uzun vadeli bir planın olması anlık planların kaçırılmaması gerektiği motivasyonunu kullanıcılarına sağlar. Birebir işler yaptığın premium üyelerin olacaksa bu takvimleme içerisinde belirttiğin alanlara birebir görüşme randevuları ekleyebilmelerine de olanak sağlayabilirsin. Bu hizmet de oldukça popülerdir. Örneğin her gün belirli saat aralıklarına randevu boşluğu koyabilirsin. Takvimleme kısmı, ücretli görüşme, etkinlik gibi bir yapı sunmak istersen de rezervasyon yapabilmeleri için sana olanak sağlamaktadır. Oldukça çok fonksiyonlu bir alan

Passion ile Kodsuz Uygulama Yapma

Passion ile kodsuz uygulama yapmak için uygulama içerisinde ilk olarak seni motivasyon kısmı karşılıyor. Başkalarının neler yaptığını nasıl yaptığını görmek oldukça verimli bir alan. Ardından öğrenme paneline geçiliyor. Burada uygulamanı nasıl yapabileceğini öğreniyorsun. Bu panelde, yazılar, sesler, videolar, interaktif kısımlar her şey bulunuyor.

 • Topluluk panelinde ise, topluluk içerisinde yer alan herkesin ürettiği içerikler bulunuyor.
 • Bu panel biraz daha geliştirilmesi gereken bir yer olsa da yine de oldukça iş görmektedir.

Kodsuz Uygulama Tasarımı

Kodsuz Uygulama Tasarımı

Kodsuz Uygulama

Profil kısmı da oldukça basit bir şekilde oluşturabileceğin ve özelleştirebileceğin bir alan. Buradan sonra ise uygulamayı dizayn etmeye başlamak gerekiyor. Bunun için mobil uygulamayı değil masaüstü uygulamayı kullanmalısın.

Şu adımları izleyerek kodsuz uygulama yapma işlemini oluşturabilirsin;

 • Uygulamana bir isim seçme ( özgün olmalı)
 • Uygulama türünü seçme (hazır temalar)
  • Audio App (Podcast, Sesli kitap, meditasyon vb.)
  • Blank App (Sıfırdan oluşturabileceğin bir alan)
  • Fitness App (spor, yoga, meditasyon vb)
  • Online Course App (eğitimciler için online kurs uygulaması)
  • Coaching App (Birebir ve Grup koçluğu)

Bu kısımları seçtikten sonra seçtiğin alanda nasıl ilerleyeceğini ve bu paneli nasıl daha iyi para kazandıracak hale getirebileceğini anlatan bir kısma geleceksin. Ekrandaki hiçbir şeyi atlamadan kesinlikle dibine kadar bakmalısın her bir ayrıntı önemli.

Kodsuz Uygulama Yapma

Kodsuz Uygulama Yapma

Kodsuz Uygulama Yapma Nasıl Olur?

Ardından “Choose Template” diyerek tasarım ekranına geçiyoruz. Burada oldukça fazla tuş, düğme fonksiyon vs bulunuyor. Bunların her biri yukarıda bahsettiğimiz özellikler ve daha fazlasını daha efektif kullanabilmen için önemli. Burada her bir adımı tek tek izleyerek giriş sayfasından son noktaya kadar A’dan Z’ye her şeyi özelleştireceksin. Bu özellikleri düzenlerken üst kısımda bulunan “Edit Mode” u aktifleştirmek gerekiyor. Sonrasında hazır temada bulunan her şeyi organize etmeye başlayabilirsin. Tüm özellikler sürükle bırak yaparak yapılarak birkaç tuşla düzenlenebilmektedir.

Kurs içeriklerine şunları ekleyebilme şansın bulunuyor

 • Fotoğraf
 • Video
 • Youtube Videosu
 • Ses Kaydı
 • Yazı
 • Dosya
 • Kronometre
 • Takvim
 • Yazı tipleri

Bunlara ek olarak yukarıda bahsettiğimiz tüm arayüzeleri kendine özgü olarak değiştirdikten sonra uygulamanı yayımlamaya başlayabilirsin. Bu alanlarda dışarıdan yüklemek isteyeceğin tasarımsal araçlar olacak elbette. Madem kodsuz uygulama yapmak istiyorsan ve uygulamanı kendin yapıyorsun kendi tasarımlarını da kendin yapmayı öğrenmelisin. Çünkü her işinde yeni bir tasarımcı bulmak gibi bir zahmete girmek oldukça vakit kaybettirir. Bu uygulamayı kime önerdiysek artık her şeyini kendi yapıyor.

Canva Nasıl Kullanılır

Canva Nasıl Kullanılır

Uygulama Kodsuz

Uygulamanın adı Canva. Ücretli ve ücretsiz yapıları mevcut. Aylık ücreti ise oldukça hesaplı. Bu uygulamaya sadece bir göz atmanı istiyoruz. Sonrasında bu kadar şeyi bu kadar düşük fiyata yapabildiğini gördüğünde bize teşekkür etmek için yorumları kullanabilirsin. Nasıl kullanabileceğini en ayrıntısına kadar anlattığımız 10 dakikada okuyacağın bir “Canva nasıl kullanılır?“ yazımız da mevcut. Bu alanda da yalnız değilsin.

 • Bu kısımları da tamamladıktan sonra üyelik planlarını belirleyebilirsin.
 • Bu kısımları da belirledikten sonra artık üyelerini davet edebilir onlara dair bütün metrikleri analizleri ve ödemeleri ekranlarından takip edebilirsin.

Word Image 11

Sıkça Sorulan Sorular

Passion ile kodsuz uygulama yapma hakkında en çok sorulan sorular ve cevapları;

 • Birden fazla kurs yükleyebilir miyim?

Evet kodsuz uygulama yapmak için planındaki alan kadar sınırsız içerik yükleyebilirsin.

 • Uygulama benim mi oluyor yoksa Passion’un mu?

Uygulama sana ait oluyor. Sadece alt yapıyı Passion sağladığı için ona komisyon ödüyorsun. %3.9 gelir komisyonu ve aylık ödeme. Tıpkı web sitesi gibi düşünebilirsin. WordPress, hosting ve alan adına para ödüyorsun ama Google, gelirlerini direkt sana ödüyor.

 • Dışarıdan yükleme yapmak mümkün mü?

Evet kodsuz uygulama yapmak için içeriklerini üretirken tasarımsal yapıları ve halihazırda ürettiğin içerikleri uygulamana kolayca yükleyebilirsin.

 • Tamamen mi kodsuz yoksa kod ekleme yapabiliyor muyuz?

Uygulama tamamen kodsuzdur. Ekstra bir kod eklemene gerek yoktur. İstesen de ekleyemezsin çünkü güvenlik sistem koruması için bunu önemsiyorlar.

 • Android ve IOS için nasıl başvuru yapıyoruz?

Öncelikle Google Play ve IOS için uygulama geliştiricisi hesabı açmanız gerekiyor. Google Play için ömürlük $25 ve App Store için yıllık $99’lık bir ücret söz konusu. Bunları da hesaba katmak gerekiyor. Sonrasında bu hesaplara Passion’u bağlayıp aktive ediyorsun. O aşamaya gelince platform da sana nasıl yapacağın konusunda yine yol gösteriyor.

 • Ödemeyi nasıl alıyorum?

kodsuz uygulama yapmak için ödeme işlemleri için burada iki yol var. Uygulamada ödeme almak için eğer Google Play veya Apple ödeme yöntemlerini seçtiysen google 30 günde bir sana %15 komisyon keserek ödeme yapar. Eğer ödeme için Passion Payments seçersen platform Stripe üzerinden sana ödeme %3.9 komisyon keserek ödeme yapar. Eğer ömür boyu plana dahil olduysan ise kendi ödeme alt yapını sisteme entegre ederek direkt olarak ödeme alabilirsin.

 • Her ülkeden kullanılabilir mi?

Evet geliştirdiğin uygulama her ülkeden kullanılabilmektedir.

 • Beğenmezsem geri ödeme alabilir miyim?

Evet 30 gün içinde geri ödeme alabilirsin.

 • Uygulama sadece telefon için mi geçerli?

Hayır. Uygulamanı masaüstü, tablet ve telefon özelliği olan tüm dijital araçlarda kullanabilirsin. Hepsine otomatik olarak ölçeklenebilmektedir.

Word Image 12

Özet

Passion ile kodsuz uygulama yapma konusunun kısaca özetini maddelemek istedik;

 • Hızlı
 • Kolay
 • Efektif
 • Uzun vadeli
 • Yardımlı
 • Başarılı

Tüm bu özellikler bir arada bulunuyor. Dili elbette İngilizce fakat bir uygulama yazarken kullanacağın 50 tane İngilizce kelimeyi öğrenmek de kolay. Zaten o kadar kolay dizayn edilmiş ki dil bilmesen bile uygulamanı tasarlarken bir tuşa tıkladığında neyi değiştirebildiğini görebiliyorsun. Kodsuz uygulama yapmak için başka seçeneklerin de mevcut. Diğer kodsuz uygulama yapma programları hakkında da bilgi almalısın. Bir uygulama yapmak ve yeteneklerini kitlesini nakde dönüştürmek isteyen herkes bu uygulama ile para kazanabilir. Üyelerinin çokluğuna göre gelir düzeyin artmaktadır. Başlangıç fiyatlarının yüksek olması dolarla kazanmayan biri isen biraz zorlayıcı olacaktır haklısın fakat zaten bu işi yapıyorsan gelir gider hesabını da kolayca yapabilirsin.

 • Kendi kodsuz uygulama yapma konusunda başarılar diliyoruz.
 • Eğer bu serüvene başlarsan tecrübelerini bizimle de paylaşmanı isteriz.
 • Hatta “Digital Nomad Türkiye” topluluğumuzda dijitalden para kazanan kişilere de bunu anlatmak için aramıza gelebilirsin.