Instagram’dan Para Kazanma

Her gün yüzlerce influencer’ın ışıltılı hayatını görüyoruz. Bu gözünü korkutmasın Instagram’dan para kazanma yolları yalnızca çok takipçili kullanıcılar için değil senin için de açık!

Instagramda Para Kazanma

En çok merak edilen şey Instagram’dan para kazanmak için kaç takipçi gerektiği. Sonda söyleyeceğimizi en başta söyleyelim; kazanacağın miktarı etkilese de az sayıda takipçiyle de para kazanman mümkün. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’dan para kazanmak 2023 yılında hiç de yabana atılmayacak bir seçenek. Yalnızca doğru bir yol haritasına ihtiyacın var.

Bu yazıda şunlardan bahsedeceğiz;

 1. Influencer Marketing
 2. Affilate Linkleri
 3. Mağaza açmak ve ürün satmak
 4. Canlı yayında (Rozetle) para kazanmak
 5. Instagram sayfası yönetmek
 6. İçerik üreticiliği ile kazanmak
 7. Video izlenmelerinden kazanç sağlamak
 8. Sponsorluk
 9. Anlaşmalı içerik hazırlayarak

O halde hazırsan Instagram’dan para kazanmanın yollarını birlikte keşfedelim.

Instagram'Dan Para Kazanma

Instagram’dan para kazanma

Dijital Nomad Türkiye topluluğumuz açıldı…

Eğer sen de hayatına dijital göçebe olarak devam etmek istiyorsan, Digital Nomad topluluğumuza katıl. Burada hayallerini paylaşan, ilham veren ve destek olan yeni arkadaşlar edinebilirsin. Katıl ve hayallerine ulaşmana yardımcı olacak bir toplulukta yerini al!

Influencer Marketing’le Instagram’dan Para Kazanma Yolları

Instagram’dan para kazanma yöntemleri arasında en bilindik yol şüphesiz influencer marketing. “Arkadaşlar ürünün linkini alta bırakıyorum” ile başlayan bu para kazanma yöntemine hepimiz oldukça aşinayız. Influencer’lar bu noktada yalnızca linki paylaşmak için ödeme alıyorlar, affiliate marketing’de ise paylaştıkları link üzerinden yapılan satın alımlar üzerine bir komisyon.

Bu tarz para kazanma yollarını kullanan kişiler ile birebir iletişime geçebildiğimiz Digital Nomad Türkiye topluluğuna seni de bekliyoruz.

Instagram Para Kazanma Şartları

Sahip olunan takipçi sayılarına göre influencer’lar “Micro”, “Macro” ve “Mega” influencer’lar olarak tanımlanıyor ve markaların iş birliği radarına giriyor. Mega influencer’lar erişim gücü sayesinde ön plana çıkarken micro influencer’lar yüksek etkileşim oranlarıyla fark yaratıyor. Kelime kökeni olarak “Influence”tan yani “etkilemek”ten türeyen influencer’lar için Instagram’dan para kazanma alanlarının başında geliyor ve marka iş birlikleri sayesinde Influencer’lar Instagram’dan para kazanma kapılarını aralıyor.

 • Statista’nın verilerine göre influencer marketing’in büyüklüğü 2022 yılında 16,4 milyon dolara ulaştı.
 • Tek başına bu veri dahi Instagram’dan para kazanma uygulamaları arasında influencer marketing’i bir adım öne taşıyor.

Instagram'Dan Para Kazanma

Instagram’dan para kazanma

Humanz ile Instagram’dan Para Kazanma

Humanz bir influencer marketing platformu. Bir yandan markalara doğru influencer’ları bulma fırsatı yaratırken influencer’lara da markalara ulaşma şansı yaratıyor. Ayrıca platform belli takipçi sayısına sahip kullanıcıları da influencer’a dönüştürebiliyor! Humanz 2 bin ve üzeri takipçisi olan, düzenli içerik üreten ve belirli bir kitleyi etkileyebilen herkesi potansiyel bir influencer olarak tanımlıyor.

 • Yani 2 bin ve üzeri takipçin olduğunda Humanz’la Instagram’dan para kazanmaya başlayabiliyorsun.
 • Uygulamada markaların influencer’lar için açtığı çeşitli konkurlar oluyor. Takipçi sayının uygun olduğu konkurlara katılarak sen de kazanabilirsin.

Humanz Uygulaması

Humanz uygulaması

Kendini potansiyel bir influencer olarak tanımlıyorsan ancak markalarla arandaki köprünün kurulamadığını düşünüyorsan Humanz aradığın platform olabilir. Platformda yer alıp dikkatleri üzerine çekersen sen de hızla Instagram’dan para kazanmaya başlayabilirsin!

Influencer’ları Markalarla Buluşturan Uygulama! | Humanz: Influencer Marketing Platformu

Affilate Linkleri ile Instagram’dan Para Kazanma

Affilate linki henüz karşılaşmadığını düşündüğün bir kavram olabilir. Ancak pek çok insan adını bilmese de oldukça sık karşılaşıyor affiliate linkleriyle. Son dönemde kullanımı giderek artan bu strateji için Instagram’dan para kazanma yolları arayanlar için oldukça iyi bir fırsat. Affilate marketing yani “Performans Pazarlaması” sayesinde Instagram profiline koyduğun bir linkten markanın web sitesine giden ve alışveriş yapan bir kullanıcının harcamasından sen de komisyon kazanabiliyorsun. Bir başka deyişle influencer’ların birer satıcıya dönüştüğü bu modelde ürünü kim satarsa komisyonu o alıyor!

 • Creatorden’in 2022 Influencer Marketing raporu, Türkiye’de Instagram’da 0-10 bin arası takipçiye sahip olan influencer’ların etkileşim oranının yüzde 4,93, 1-5 milyon takipçiye sahip olanların ise yüzde 1,26 olduğunu ortaya koyuyor.
 • Veriler, mikro- influencer’ların satış ortağı olarak gelir elde etme ihtimalinin hiç de düşük olmadığını ortaya koyarken, bugün Türkiye’de LC Waikiki ve Teknosa gibi markaların dileyen herkesi influencer olmaya davet ettiği projeler de ortaya çıkıyor.

Teknsa Paylaş Kazan

Teknosa

Instagram Üzerinden Para Kazanma

“Bi’linkle Influencer Sensin” projesini başlatan Teknosa, ürün linklerini paylaşıp satış yapan herkese aylık 5 bin TL’ye kadar kazanç vadediyor. Instagram’dan para kazanma yolları arayan performans pazarlamacıları için bu açıdan mükemmel bir platform. Öyle ki takipçi sayınız kaç olursa olsun hem “hikayeler” bölümüne hem de profilinize link ekleme imkânınız var! Ürünü sat komisyonu kap! Daha önce “Affiliate Marketing ile Instagram’dan para kazanma (Satış Ortaklığı) 2022” başlıklı yazımızda Affiliate Marketing’i tüm boyutlarıyla incelemiştik. Henüz okumadıysan sende yeni ufuklar açabilecek bu yazıyı da okumanı tavsiye ederiz!

 • Binlerce firmadan onlarca farklı yollarla affiliate linki alabilir ve para kazanabilirsin.
 • Ancak affiliate marketing ile iyi bir gelir elde etmek için bilmen gereken çok şey var.

Trendyol Influencer’ı Olarak Instagram’dan Para Kazanma

Trendyol son yıllarda kendine devasa bir influencer ekosistemi yarattı. Hala da kendi topluluğunu büyütmek adına yeni influencer’lar kazandığı aktif bir programı var. Evet sen de onlardan birisi olabilir ve Instagram’da para kazanabilirsin! Nasıl mı?

 • Instagram’da 10 bini üzerinde takipçi edinmelisin
 • Takipçi ve etkileşimlerininin (beğeni, yorum, izlenme vs.) organik olmayan yollarla edinilmemesi, tamamen organik olması gerekir
 • Her influencer kazancı fatura edebileceği bir şirket/ajans ile çalışmalı ve aktif ürün satışı yapılan bir hesap olmamalı. Yani ticari değil bireysel bir hesabın olmalı

Trendyol’un Affiliate Programı süreç haritasını buradan inceleyebilirsin!

Word Image 79

Instagram Trendyol satış

Instagram’da Sponsor Bularak Para Kazanma

Instagram’dan para kazanma yolları arasında sponsorlu içerikler oldukça dikkate değer bir yerde duruyor. Eğer sen de ilgi çekici bir içerik üreticisiysen sponsorlar senin de kapını muhakkak çalacaktır. Günümüzde markaların tüketicilerle bağ kurabilmek için sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden birisi de içerik üreticilerine sponsor olmak. İster yalnızca niş bir kitleye hitap eden içerik sayfası ol istersen de binlerce kişiyi güldüren bir karikatür sayfası. Seni sıkı sıkıya takip eden bir kitlen varsa sponsorların aradığı içerik üreticisi sensin!

 • Gönderilerinde, hikayelerinde ya da Reels videolarında tanıtabileceğin ürünlere sahip şirketlerden sponsorluk alarak Instagram’dan para kazanmaya başlayabilirsin.
 • Dahası ürettiğin içerikte tanıttığın ürünle hiç alakası olmasa dahi markanın hedef kitlesine hitap eden bir içerik üreticisiysen senin gönderilerinde yer almak ve adlarının geçmesi için bile sana sponsor olabilirler.

Word Image 25

Instagram’da Mağaza Açarak Para Kazanma

Diğer markalarla iş birliği yapmak ya da onların ürünlerini tanıtarak komisyon kazanmak Instagram’dan para kazanmak için oldukça etkili iki yöntem. Ancak Instagram’dan para kazanma araçları elbette bunlarla sınırlı değil. Instashopping, bir başka deyişle Instagram alışveriş özelliği pek çok markanın kullandığı aktif ve başarılı bir yöntem. Kendi mağazanı açmak için tercih edebileceğin pek çok pazaryerinin yanı sıra sosyal medya hesabına e-ticaret paneli eklemek istersen Ecwid e-ticaret platformunu ekleyebilirsin.

 • Ücretsiz ve kolay kurulum özellikleriyle ön plana çıkan Ecwid, envanter, sipariş yönetimi ve fiyatlama gibi tüm detayları tek bir panelden yönetmeni sağlıyor.
 • Böylece Instagram profilini ziyaret eden kullanıcılar ürünlerini kolaylıkla görebilir ve çok basit bir şekilde alışverişini tamamlayabilir.
 • Eğer kendi ürünlerini tasarlamak, satmak ya da kendi markanı oluşturmak istiyorsan Instagram bunun için aradığın yer. Yapman gerekense fiziksel bir mağazanın ekonomik ve bedensel yorgunluklarıyla kıyasladığında oldukça düşük.

Instagram Hesabından Para Kazanma

Sayfanda oluşturacağın etkileşim ürünlerinin satışı için pozitif bir ivme yaratır. Ardından da satışı direkt olarak Instagram üzerinden gerçekleştirebileceğin gibi, kullanıcıları satış yaptığın e-ticaret sitelerine yönlendirebilirsin! Burada en kritik noktalardan birisi elbette sayfanın görsel cazibesi. Her gün herkesin geçtiği bir caddede mağazan var artık! Bu nedenle sence de diğerlerinden daha cazip gözükmeyi hak etmiyor mu?

 • Yaratıcı post ve story tasarımları gibi görsel destekler için Canva’ya göz atabilirsin.
 • Uygulamadaki taslaklar üzerinde çalışarak kişiselleştirebilir veya basit araçlarla kendi özgün tasarımlarını yapmaya başlayabilirsin.

Word Image 26

Instagram’da İçerik Üreticiliği ile Para Kazanmak

Bir malın ya da hizmetin satışını yapmak binlerce yıl öncesine dayanan bir ticaret. Bu doğru ancak günümüzde paraya dönüştürebileceğimiz ve üstelik bunun satışını çok daha kolay yollardan yapabileceğimiz alanlar var. Instagram’dan para kazanma yöntemleri arasında ürettiğin içerikleri satmak artık oldukça popüler bir yaklaşım. Çünkü Instagram aslında her birimize kendi zevkimize göre bir vitrin yaratma şansı sunuyor. Bu vitrine dilersen kişisel hayatından kareler de koyabilirsin, yaptığın heykelleri de! Bir ressamın eserlerini Instagram’da sergileyip satışa çıkarabileceği gibi bir fotoğrafçı da kendi vitrinine satmak istediği fotoğraflarını koyabilir.

 • Burada oluşturacağın networklerle tekil satışlar yapabilir ve hatta dikkatini çektiğin küresel bir markayla iş birliği de yapabilirsin.
 • Dünyaca ünlü sanatçı Emre Yusufi bu alanda öne çıkan işlere imza atıyor. Kendisinin Instagram profili adeta bir sergi salonu gibi. Ayrıca profilinde gezinirken hem gerçekleştirdiği iş birliklerine hem de satışa sunduğu ürünlere rahatlıkla ulaşabilirsin.

Word Image 27

Instagram’da Video İzlenmelerinden Para Kazanma (Henüz Türkiye’de Aktif Değil)

Daha önceki başlıkların tamamında bir markanın ya da bir kişinin size ödeme yaptığı Instagramda para kazanma yollarını incelemiştik. Bu kezse doğrudan Instagram’ın içerik üreticisine ödeme yaptığı bir modeli inceleyeceğiz. Bu alanda içerik üreticileri hobilerini profesyonel işe dönüştürerek doğrudan Instagram’dan para kazanmayı başarabiliyor.

Instagram İzlenme Para Kazanma

 • Örneğin, Reels videolarının oynatım sayısı kadar para kazanmanı sağlayan bir bonus programı mevcut Instagram’ın.
 • Reels videoların ne kadar çok oynatılırsa o kadar çok kazanabilirsin. 
 • Instagram ilk görüntülemelerinin bazıları için fazladan kazanç sunuyor. İlerlemeni profesyonel panondan takip edebilirsin.
 • Kazancın 100 dolara ulaştığında paranı çekebilir ve daha çok üreterek daha çok kazanabilirsin!

Instagram Para Kazanma

Instagramda para kazanma

Instagram’dan Sayfa Yöneterek Para Kazanma

Bugünün dünyasında sosyal medya platformlarının yönetilmesinin uzmanlık gerektiren bir alan olduğunu söylememize dahi gerek yok. Artık başlı başına bir iş kolu sosyal medya yöneticiliği. Instagramda para kazanmak istiyorsan sana önerebileceğimiz yöntemlerden bir tanesi de sayfa yöneticiliği. Peki bu alanda nasıl öne çıkabilirsin? İlgili iş ilanlarına başvurarak yola başlamak akla ilk gelen ve güvenilir yöntem elbette. Ancak bu başvurularının karşılık bulabilmesi adına gösterebileceğin somut çıktılara ihtiyacın olacak.

Bir Instagram yöneticisinde en çok aranan özellikler;

 • En az bir yıl deneyim
 • Tasarım programlarını kullanabilme
 • Özgün içerikler üretme
 • Video ve fotoğraf çekimi konusunda deneyim
 • Sosyal medya dinamiklerini takip etme
 • İnsan ilişkileri güçlü, iyi iletişim kurabilen

Daha önce yönettiğin bir Instagram sayfası varsa orada yarattığın farkı somut bir biçimde rakamlarla ortaya koyman elini güçlendirecektir. Bunu illa tam zamanlı bir iş olarak yapmak zorunda değilsin. Freelancer olarak yapmak istersen Fiverr ve Armut gibi sitelerden post ve story tasarımı yapma ya da metinlerini oluşturma konusundaki ilanlara göz atabilirsin. Ancak daha önce böyle bir deneyimin yoksa ve yeteneklerine güveniyorsan o halde kendi yönettiğin bir Instagram profili oluşturman ya da gönüllü olarak bir sayfanın yöneticiliğine talip olman iyi bir başlangıç olabilir…

Canlı Yayında (Rozetle) Para Kazanma

“Instagramda para kazanma nasıl olur?” sorusunun yanıtlarından birisi de canlı yayınlardaki rozetlerde gizli. Değişen izleme alışkanlıklarıyla birlikte artık izleyiciler beğendikleri canlı yayınları sticker satın alarak ödüllendiriyor. İzleyiciler, canlı yayınında stickerlar satın alarak sana bağışta bulunuyor, kazancın Instagram’da toplanıyor. Bakiyen 100 dolar ve üzerine çıktığında paranı dilediğin bir banka hesabından her ayın 21’inde yapılan ödemeden sonra çekebiliyorsun…

 • Rozeti olan kullanıcıların soruları, yorumları canlı yayın esnasında önce çıktığı için izleyiciler arasında da bu davranış giderek pekişiyor. 
 • Instagram üzerinde sticker (badges) ile para kazanmak oldukça karlı olsa da bunun için düzenli bir yayın akışı belirlemek mantıklı olabilir.

Instagram Rozetler

Instagram rozetler

Instagram’da Anlaşmalı İçerik İle Para Kazanma

Instagram’da belirli bir kitleye ulaştıktan sonra işbirliği teklifleri ve yukarıdaki Instagram’dan para kazanma yöntemleri ile para kazanabilirsin. Para kazanmanın diğer bir yolu ise birlikte içerik üretmektir. Örneğin beni paylaş diye kapına gelen kişileri direkt olarak paylaşmak istemeyebilirsin. Ayrıca bunun sonucu da düşünülen kadar efektif değildir. Bunun yerine instagramın da oldukça sevdiği birlikte paylaşma özelliği vardır.

 • Birlikte paylaşma için en çok tercih edilen yöntem reels paylaşmaktır. Bir reels paylaşmadan önce paylaşan kişi ( sen veya diğer kişi ) paylaşım ekranındaki “kişileri etiketle” kısmına girip, “Ortak üretici davet et” tuşuna basmalı. Sonrasında ise diğer kişi gelen daveti kabul etmeli.
 • Böyle yaptığında iki sayfada da içerik aynı anda yayına giriyor. Aynı anda hızlı trafik gelmesi sebebiyle de keşfete çıkma şansı artıyor. Kişilerle bu tarz karşılıklı içerikler üreterek de ekstra gelir elde edebilirsin.

Instagram Canlı Yayınlarında Rozetle Para Kazanmak için Ne Yapmalısın?

Öncelikle Rozetler özelliğinin Instagram hesabında tanımlanmış olması gerekiyor. Ayarlar’da Rozetler butonu yer almıyorsa bu özellik henüz senin hesabına tanımlanmamış demektir. Rozetler özelliğini kullanabilmen için gerekli olan bir diğer şart da vergi mükellefi olman. İnternet üzerinden kazandığın gelirlerinin vergisini ödemek için içerik üreticisi banka hesabı açabilirsin. Böylece yalnızca yüzde 15’lik bir gelir vergisine tabi olursun. İçerik üreticisi olarak vergi mükellefi sahibiysen ya da içerik üretici hesabın varsa sonraki adımlar senin için çocuk oyuncağı.

 • Instagram hesabının güncel olduğundan emin ol
 • Instagram>Ayarlar>İşletme/İçerik Üretici bölümünden Rozetler butonuna tıkla ve vergi levhanda istenen bilgileri doldur
 • Bu işlemleri tamamladıktan sonra canlı yayınlarında “Rozetler” özelliğini aktif hale getirebilirsin…

Şimdiden bol kazançlar!

Instagram’dan En Çok Para Kazanan 10 İsim!

Instagram’dan para kazanmanın 8 yolunu inceledikten sonra bir de platformdan en yüksek geliri elde eden 10 isme daha yakından bakalım. Hayallerimizi büyük tutarak zirveye bakarken aman dikkat! Dudaklarımız uçuklayabilir. Hopper’ın açıkladığı 2022 verilerine göre Instagram’dan para kazanmayı başaran ünlüler içerisinde zivede açık ara farkla dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo var. Zira futbol kariyerinin en parlak günlerini geçirmese de Ronaldo’nun Instagram kazancı hayli parlak. 442 milyon 267 bin takipçi sayısına sahip olan Cristiano Ronaldo her bir postu için 2 milyon 397 bin dolar kazanıyor. Evet yaklaşık 2,5 milyon dolar!

 • Zirvede ikinci sırada yer alan Kylie Jenner’ın ise 338 milyon 626 bin takipçisi bulunuyor. Kendisinin Instagram’da tek bir postu ise 1 milyon 835 bin dolar olarak banka hesabına yansıyor.
 • Listenin üçüncü sırasında yine tüm dünyanın tanıdığı Arjantinli futbolcu Lionel Messi yer alıyor. Yaklaşık 328 milyon takipçisi olan süper yıldızın gönderi başına elde ettiği gelir 1 milyon 777 bin dolar olarak verilere yansıyor.
 • 4. Sırada yer alan Selena Gomez’i Dwayne Johnson ve Kim Kardashian yakından takip ediyor. Listenin 10. Sırasında yer alan Kendall Jenner gönderi başına 1 milyon 290 bin doları kasasına koyuyor.

Instagram En Çok Takipçili Hesaplar

Instagram en çok takipçili hesaplar

Sıkça Sorulan Sorular

 • Instagram’dan para kazanmak için kaç takipçiye ihtiyaç var?

Instagram’dan kazanacağın paranın miktarı üzerinde takipçi sayın elbette etkili. Ancak daha az takipçi sayısıyla sizden daha çok takipçisi olan bir başka kullanıcıdan daha çok para da kazanabilirsin. Bu konuda net bir rakam vermek mümkün değil. Düzenli olarak içerik üretmen ve takipçilerinle etkileşimini sürdürmen takipçi sayından daha kritik bir öneme sahip.

 • Instagram’a nasıl içerik bulabilirim?

Eğer yeteri kadar fikir üretemiyorsan senin için niş bir alan ve o alan hakkında sana yüzlerce içerik fikri vermesi için yapay zeka yazı yazma araçlarını kullanabilirsin. Yapay zekaya yazı yazdırmak oldukça basit. Soru cevao şeklinde ilerleyip istediğini bulmak için ChatGPT gibi araçlar kullanabilirsin.

 • Instagram’dan para kazanma şartları nelerdir?

Burada spesifik olarak bir şarttan bahsedebileceğimiz tek alan Instagram’dan ödeme alacağın gelir modelleri. Bu durumda da daha önce bahsettiğimiz gibi Instagram’dan ödeme alabilmen için vergi mükellefi olman ve Instagram’da para kazanacağın özellikleri aktif etmen gerekir.

 • Instagram’dan para kazanma nasıl aktif edilir?

Instagram’dan para kazanma özelliğini aktif edebilmeniz için profilinizin bir işletme veya içerik üreticisi hesabı olması gerekir.

İşletme veya üretici hesap profillerinin üst kısmında profesyonel pano (dashboard) bulunur. Ürünleri etiketlemek ve kazancının ödeme alma hesabına gelmesi için bu panoda kurulum yapman gerekir. Profesyonel panoda satış ortaklığı ayarlamak için:

 1. Satış ortaklığı ayarla’ya git ve Başla’yı seç.
 2. Koşulları gözden geçir ve kabul et.
 3. Ülkeni ve işletme türünü (Şahıs veya İşletme Sahibi) seç.
 4. Bir ödeme alma yöntemi ekle.
 5. Bitti’ye dokun.

 • Influencer olmak ve Instagram’dan para kazanmak için neler yapmalıyım?

Öncelikle aktif bir içerik üreticisi olmalı ve takipçilerinizle sıkı bir bağ kurmalısın. Takipçi sayın ve etkileşim oranların henüz markaların dikkatini çekecek seviyede değilse Humanz gibi platformların markalarla aranda köprü kurmasını sağlayabilirsin. Ardından gelecek tekliflerle birlikte sen de influencer marketing’le gelir modeli yaratabilir ve Instagram’dan para kazanabilirsin.

 • Instagram içeriklerimi nasıl tasarlabilirim?

Instagram post tasarımı yapmak yapacağın işin profesyonellik düzeyine göre değişmektedir. Eğer çok özgün ve özel tasarımlar yapacaksan en iyi grafik tasarım programlarından birini seçebilirsin. Milyonlarca içerik ile amatör bilgi ile bile mükemmel tasarımlar yapmak için ise Canva ile nasıl tasarım yapılır öğrenebilirsin.

Özet

Birlikte de incelediğimiz üzere Instagram’dan para kazanma yolları dileyen herkes için açık. Bu satıra kadar okuduğun her bir satırda bu yolla nasıl para kazanabileceğini anlattık. Instagram’dan para kazanma 2023 rehberi olarak görebileceğin bu liste platforma yeni para kazanma yöntemleri eklendikçe güncellenecek. Listemizde bulunan 300’den fazla iş alanında para kazanabileceğin pek çok farklı seçenek mevcut. Kim bilir aklına daha çok yatacak bir iş sahası diğer rehberlerde gizlidir!

O yüzden ana sayfamıza geri dönüp göz atmayı sakın unutma!

Dijital Nomad Türkiye topluluğumuz açıldı…

Eğer sen de hayatına dijital göçebe olarak devam etmek istiyorsan, Digital Nomad topluluğumuza katıl. Burada hayallerini paylaşan, ilham veren ve destek olan yeni arkadaşlar edinebilirsin. Katıl ve hayallerine ulaşmana yardımcı olacak bir toplulukta yerini al!