En İyi Grafik Tasarım Programları Güncel 17 İnceleme

Son Güncelleme: 11/08/2022

Grafik Tasarım Programları

Ne iş yaparsan yap yolun mutlaka grafik tasarım programlarına düşecektir. Herkesin ufak da olsa tasarıma ihtiyacı vardır. Eğitim için, iş için veya yeni bir iş kolu öğrenmek için grafik tasarım programları oldukça renkli bir dünya.

En iyi Grafik Tasarım Programları

Mutlaka bilmen gereken grafik tasarım programlarını senin için bir araya getirdik. Hangi programın senin ihtiyacını daha iyi karşılayabileceğini görüp daha rahat seçmene yardımcı olacak bir yazı hazırladık. Aşağıdaki grafik tasarım programlarını işinin bir parçası olarak kullanabileceğin gibi her birinin uzmanlığını da ayrı bir iş olarak satabilirsin. Her biri senin için farklı kapılar açacaktır. Bizde bu uygulamaların bazılarını düzenli olarak kullanıyoruz.

Yazımızda bahsedeceğimiz grafik tasarım programlarını 2’ye ayırdık;

 • Profesyoneller için grafik tasarım programları
 • Yeni başlayanlar veya hazır araçları kullanmak isteyenler için grafik tasarım programları

İhtiyacın olan yapı ve incelemeleri seçerek kolayca kendi tasarımlarını oluşturmaya başlayabilirsin. Programları tanımaya başlayalım…

Grafik Tasarım Programları
Grafik tasarım programları

Dijital Nomad Türkiye topluluğumuz açıldı…

Eğer sen de hayatına dijital göçebe olarak devam etmek istiyorsan, Digital Nomad topluluğumuza katıl. Burada hayallerini paylaşan, ilham veren ve destek olan yeni arkadaşlar edinebilirsin. Katıl ve hayallerine ulaşmana yardımcı olacak bir toplulukta yerini al!

Profesyoneller İçin Grafik Tasarım Programları

Profesyonellerin zaten bildiği uygulamalar ve profesyonel olma yolunda ilerleyenler için en iyi grafik tasarım programlarını, özelliklerini bir araya getirdik.

Adobe Creative Cloud

Adobe Creative Cloud, Adobe’nin tüm programlarını bir arada bulundurduğu bir içerik paketidir. Burada bulunan tüm programların olduğu full paketi yada ihtiyacın olanları satın alabilme gibi bir imkan vardır. Aşağıdaki Adobe programları dünyanın her yerinde kullanılan ve tüm işlerde lazım olabilecek en üst seviyedeki grafik tasarım programları arasındadır. Bu işten para kazanmak için olmazsa olmaza akın bir program demeti bulunmaktadır.

 • Creative Cloud olarak kullanmanın en büyük artısı tüm programların birbiri ile köprü kurabiliyor olması ve birbirinin formatlarını destekliyor olmasıdır.
 • Bu sebeple bir tasarımcı için Creative Cloud almak neredeyse tamamlanmak demektir.
Grafik Tasarım Programları
Grafik tasarım programları

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop dünyanın en çok kullanılan Adobe araçlarından biridir. Dünyada en çok satın alınan Adobe aracı konumundadır. Adobe Photoshop bilerek, ortalama 200 farklı tasarım işi yapabilir ve gelir elde edebilirsin. Fotoğraf ve grafik tasarımın tüm yönlerini bir arada bulabildiğin bir programdır. Eğitim almadan bir şeyler yapabilmek oldukça zordur.

 • Görsel dizaynı konusunda ihtiyacın olabilecek tüm fonksiyonlar bir arada bulunabilmektedir.
 • Elbette bu öğrenme eğrisini dikleştirmekte ve zorlaştırmaktadır.
Word Image 53
adobe photoshop inceleme

Grafik Tasarımda Kullanılan Programlar

Adobe Photoshop’un en özel yanlarından biri de yapmak istediğin bir işi yapmanın birden fazla yolu olmasıdır. Yıllardır sürekli olarak güncellenmesi sebebiyle de birçok işlemin kolay başka yöntemleri de bulunuyor. Adobe Photoshop ile yapılan tasarımlardan Fiverr ve benzeri freelancer siteleri üzerinden gelirler elde etmek oldukça mümkün. Örnek bir iş olarak şunları seçtik;

Adobe Photoshop ile güzel işler yapabilmek için Youtube’da yüzlerce içerik bulunuyor. Sadece bu içerikleri takip ederek de oldukça bilgi sahibi öğrenebilirsin. Bu içeriklerin tek sorunu sıfırdan profesyonele giden yolda kopukluklar olmasıdır. Bu sebeple daha derli toplu eğitimler almanı tavsiye ediyoruz. Senin için bazı eğitimler seçtik, göz atman da fayda var;

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator, Adobe grafik tasarım programları arasında en büyük işler yapılan alandır. Bir görselin veya vektörün sonsuz birleşimler ve hareket kabiliyeti ile buluşması için yazılmış bir araçtır. Adobe Illustrator tasarımın her alanında en fazla fonksiyonu olan yapıdır. Özellikle hareketli tasarımlarda eşsizdir. Adobe Illustrator bilen bir kişinin dünyanın her yerinden iş alabilmesi ve çalışabilmesi mümkündür.

 • Bu alanda çalışan kişilerin eğer İngilizce biliyorlarsa çok güzel gelirler elde edebilmeleri için seçenek çok fazla.
 • Yerel şirketlerde iş bulabilir, uluslararası veya yerel bir şekilde uzaktan çalışabilir.
 • Tek bilmesi gereken şey freelancer siteleri ve oralarda nasıl işler alacağıdır.
Adobe Illustrator
adobe illustrator inceleme

En Çok Kullanılan Grafik Tasarım Programları

Adobe Illustrator sonsuz bir tasarım imkanı sunan özel bir araçtır. Tasarım yaparak para kazanmak isteyen bir kişi için en iyi grafik tasarım programları arasındadır. Öğrenmek zaman alır ve oldukça pratik gerektirir. Adobe Illustrator için alabileceğin bazı eğitimler seçtik. Süreçleri tamamlandığında pratik denemelerini artırıp kısa bir sürede para kazanmaya başlayabilirsin. Alabileceğin eğitimler ise şunlar;

Adobe InDesign

Adobe Indesign çoklu sayfa, poster, afiş tasarımları gibi basıma uygun tasarımları en iyi şekilde düzenleyebileceğin bir araçtır. Photoshop’ta ve Illustrator’de bulunan tüm özellikleri taşıyor diyemeyiz. Indesign bir şeyi basıma hazırlamak ve onları düzenlemek için kullanılabilecek oldukça başarılı bir araç olsa da sıfırdan bir tasarımı yapmaktan çok tasarımları düzenlemek için kullanılır.

Indesign Tasarım
Adobe InDesign İnceleme

Grafik Tasarım Çizim Programları

Elbette Indesign ile de mükemmel tasarımlar yapabilirsin fakat bu daha çok bütünleyici bir programdır. Mutlaka diğer Adobe araçlarını da kullanmayı bilmek ve birlikte kullanmak gerekir. Indesign içerisinde diğer Adobe araçlarındaki dosya formatları desteklenmektedir. Indesign’dan önce Illustrator veya Photoshop eğitimi aldıysan dinamikleri zaten biliyor olacaksın fakat yine de Indesign konusunda uzmanlaşıp tasarım ve baskı konusunda işler yapmak için eğitim alman tavsiye edilir. Basit bilgilerle de bu iş olur fakat fark yaratıp önemli gelirler elde etmek istiyorsan eğitim alarak yıllar içinde öğreneceğin şeyi birkaç ayda oturtabilirsin. Şu eğitimlere göz atabilirsin;

Adobe Fresco

Adobe Fresco, tasarımlarını dijital düzenleme seçenekleriyle değilde kendi eliyle yapmak isteyenler için hazırlanmış bir yapıdır. Hem Windows hem de Mac için kullanılabilmektedir. Birbirinden geniş fırça seçenekleri ve tasarım opsiyonları ile muhteşem tasarımlar ve çizimler yapmak isteyen her tasarımcının elinin altında bulunması gerekir. Adobe Fresco kişisel tasarımlarını yapan her sanatçının en önemli aracı olmaktadır.

Word Image 56
Adobe Fresco

Grafik Tasarımı İçin Programlar

Fresco zaten bu işi yapan veya üniversitesinde eğitimini almış kişiler için zaten bilinen grafik tasarım programları olsa da bunların dışında olup tasarıma ilgi duyan ve bu alanda para kazanmak isteyen kişiler için bir ön eğitim gerekir. Fresco ile Türkçe bir eğitim bulmakta oldukça zorlandık. Fresco ile para kazanmak için bir ihtimal de online kurs vermek de mantıklı olabilir.

Adobe Fonts

Adobe Fonts bir Adobe tasarımcısı için hayat kurtaran bir yapıdır. Binlerce font desteği ile tüm Adobe grafik tasarım programları içinde kullanılabilen harika fontlar bulabilirsin. Eğer tasarımların görsellerden daha fazlası olmaya karar verip yazı da içeriyorsa mutlaka yolun buraya düşecek. İnternetten de birçok font sitesini kullanarak istediğin yazı tiplerini bulabiliyor olsan da hepsini bir arada görmek zaman kazanmak açısından iyidir.

Corel Draw

Corel, tasarım konusunda dünyanın en eski çizim grafik tasarım programlarından biri olarak hala yerini korumaktadır. Adobe ürünlerine kıyasa daha ekonomik ve kolay kullanımı ile öne çıkmaktadır.

 • Düzenli olarak geliştirilmeye devam eden bu çizim grafik tasarım programları da birçok tasarımcı için olmazsa olmazdır.
 • Corel ile çizim işleri alman gerekebilir. Temel mantık hepsinde aynı olsa da kullanım alışkanlığı çok önemlidir.
Corel Draw İnceleme
Corel Draw

Mobil Grafik Tasarım Programları

Tasarım konusunda en çok can sıkacak konu olan revizeler kısmında bir tasarımcı hızlı olmazsa gelir elde edebileceği ihtimallerden çalmış olur. Bu sebeple kendini tasarım alanında geliştirmek isteyen kişilere bir de Corel’i öneriyoruz. Hızlı bir revize süresi işi kolaylaştırıyor. Adobe bilen kişi sayısı çok olsa da ikisinide mükemmel bilen kişi sayısı daha azdır. Binlerce tasarımcının bulunduğu bu büyük pazar da her fark senin için önemlidir. Corel öğrenmek için bazı eğitimler seçtik;

Affinity

Affinity Designer, masaüstü ve ipad için tasarlanmış olan bir grafik tasarım programlarındandır. Mac, Windows masaüstü araçlarında desteklenmektedir. Özellikle sanatsal tasarımlarda fark yaratacak araçları bulunmaktadır. Oldukça güçlü çalışmalar yapabilme imkanı sunmaktadır. Affinity ile fotoğraf düzenleme, tasarım yapma ve yayımcılık için gerekli araçları edinebilirsin.

Word Image 58
Affinity grafik tasarım

Fotoğraf Grafik Tasarım Programları

Affinity Türkiye’de çok yaygın olmadığı için onun hakkında Türkçe eğitim bulmak da oldukça zor. Eğer bir freelancer olarak dolarla para kazanmak istersen burada geliştireceğin yetenekleri freelancer sitelerinde İngilizce pazarlamak için İngilizce eğitim almak iyi olacaktır. Senin için bulduğumuz eğitimler şunlar;

3DS Max

3Ds Max, Autodesk tarafından hazırlanmış dünyanın en gelişmiş 3 boyutlu grafik tasarım programlarından biridir. Dünyanın her yerinde kabul gören çalışmalar bu program aracılığı ile üretilmektedir. Eğer bu alanda ilgiliysen mutlaka eğitim alıp üzerine gitmeni tavsiye ederiz. Dünya genelinde hayal gücü ve teknik bilgisi yüksek 3Ds Max editörleri oldukça talep görmektedir.

Grafik Tasarım Programları
3Ds Max fiyatı

Grafik Tasarım Bilgisayar Programları

Özellikle oyunlar, animasyon filmleri ve metaverse evrenlerinin gelişmesi ile talebi daha da artmaktadır. Karakter modelleme de en çok 3Ds Max tercih edilmektedir. 3D tasarım yapmak için açılan bazı iş ilanları ve gelirleri ise şöyle;

3Ds Max için eğitim ve ücretsiz video bulma şansın da oldukça yüksek. Senin için bulduğumuz bazı 3Ds Max eğitimleri şunlar;

3Ds Max ağırlıklı olarak şirketler tarafından da kullanıldığı için ücreti de oldukça yüksek. Yıllık ödemesi $1,785 olarak belirlenmiş.

Yeni Başlayanlar İçin Grafik Tasarım Programları

Tasarım konusunda yeni isen veya çok ayrıntılı grafik tasarım programlarına ihtiyacın yoksa yeni nesil tasarım programlarını seninle tanıştıralım. Bu grafik tasarım programları genel olarak stok market gibi çalışırlar. Senin diğer uygulamalarda internetten paketler indirip alabileceği her şeyi bir araya getirmişler. Sana kolay bir şekilde profesyonele yakın işler yapmana olanak tanıyorlar.

Canva

Canva dünyanın en başarılı, çok yönlü grafik tasarım programlarından biridir. Temel mantık her şeyin bir şablonu olması ile başlamış. Herkese özel şablon kalıpları verip onların üzerinden başarılı çalışmalar yapabilmesini sağlamışlar. İçeriklerimizde tasarım olarak biz de ağırlıklı olarak Canva’yı kullanıyoruz. Blogumuzdaki birçok tasarım ve görsel içerik Canva’dan. Canva’yı o kadar başarılı bulduk ki sen de öğren diye “Canva Nedir?” ve “Canva ile para kazanabileceğin işler” hakkında yazılar yazdık.

 • Canva ile yalnızca Canva araçlarını da kullanmıyorsun. Ekstra eklenti olarak sana verilen birçok uygulama kombinasyonu mevcut. Örneğin dünyanın en popüler hareketli içerik platformu olan Giphy’den direkt olarak tasarım çekebiliyorsun.
 • Canva’nın özellikleri bitmiyor ve oldukça hesaplı. Ayrıca Canva, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, öğretmenler ve öğrenciler için de ücretsiz. Canva’nı aylık kullanım ücreti şu an 99.9 lira.
Canva Nedir
Canva nedir

Adobe Express

Adobe Express, oldukça profesyonel sonuçlar verebilen ve Adobe kalitesiyle içerikler sunan ayrı bir grafik tasarım programlarından. Stok içerik olarak da oldukça rahat bir kullanımı var. Adobe Express’in Canva’dan artısı arka plan kaldırma işlevini ücretsiz olarak vermesi ve kaliteli sonuçlar alabilmeni sağlamasıdır. Ayrı olarak da katman mantığında çalışırken onları da çalışma ekranında görmek de Canva’dan en önemli artısı. Renk düzenleme seçenekleri de Canva’dan daha başarılı.

Adobe Express Nedir
Adobe Express Nedir

Grafik ve Tasarım Programları

Adobe Express’in Canva’dan kötü yanları ise, şablon eksikliği, şablon çeşidi azlığı diyebiliriz. Bu önemli bir eksik olsa da Adobe Express zamanla arayı kapatacak kadar güçlü. Ve Adobe Express ücretsiz versiyonda daha fazla şey sunuyor.

Adobe Express aylık kullanım ücreti $9.99’dir.

Figma

Figma, kolay araçlarla profesyonel üretebilmek için kullanılan bir grafik tasarım programlarındandır. Çalışma mantığı tıpkı Canva gibidir. Şablonlar, tasarımlar, kullanılabilir stok görseller ile zenginleştirilmiştir. Oldukça serbest bir çalışma alanı sağlar. Sezgisel olarak çalışır ve daha başarılı tasarımlara yardımcı olur. Ayrıca en sevilen yanı başarılı bir ekip çalışması ortamı sunmasıdır. Kurumsal planlarda ekipçe aynı görsel üzerinde işlem yapabilme şansı bulunuyor.

Figma Grafik Tasarım
Figma grafik tasarım programları

Figma ile harika tasarımlar ve işler oluşturabilir ve bu işleri pazarlayabilirsin. Araştırmamıza göre freelancer sitelerinde Adobe araçları kadar Figma ile çalışmalar yapanlar da var.

Vectr

Vectr yapay zekatabanlı bir deneyim sunan bir grafik tasarım programlarından dır. Ücretsiz kullanımı onu daha da çekici kılıyor. Birçok özelliği ücretsiz olarak kullanmanı sağlar. Temel içerik yapısı ise sadece vektörel çalışmalardan ibarettir. Ekstradan yükleme yapılmadığı sürece sana sağlanan tek içerik türü vektörlerdir. Baştan sona tüm özellikleri bulunan bir yapısı yoktur.

 • Eğer zaten hazırladığın bir çalışma varsa ve bir tek vektörel çizimler eksik kaldıysa “Vectr” uygulamasını kullanabilirsin.
 • Katmanlı kullanım yapısı ise güzel bir artı.
Vectr Nasıl Kullanılır
Vectr nasıl kullanılır

Sketch

Uygulama tasarlamak istiyorsan ve bu alanda ilerlemek ve gelir elde etmek istiyorsan harika sonuçlar alabilirsin. Photoshop ve Illustrator’ün bir arayüz tasarımı için gereken tüm yönlerini bir araya getiren bir altyapı kurmuşlar. Biraz da web geliştirmeye hakim olman gerekiyor. Sketch’in en önemli özelliği ise vektörel tabanlı bir çalışma sunuyor olmasıdır. Bu da sürekli olarak bu yapıyı en baştan inşa etmeni engelliyor ve özelleştirilebilir şekilde vektörel çalışmanı sağlıyor.

Sketch Nasıl Kullanılır
Sketch Grafik Tasarım

Dünya çapında iş yapmak için ise oldukça makul bir yapı sunuyor. Aynı anda çalışma yapabilme imkanı ve dünyanın birçok yerinde kabul görmesi bu işten para kazanmanı da sağlayabilir.

Fiyatı ise aylık $9 yıllık planda ise $99 şeklinde.

Visme

Bir sunum hazırlamak için veya infografik hazırlamak için kolay kullanımlı ama çoklu metrik girilebilen bir yapı arıyorsan Visme tam sana göre. Şablonlu tasarımı ile Canva benzeri bir yapı sunuyor. Visme içerisinde istediğin ölçeklerde çalışmalar yapabilir, bir çok yardımcı özellikten faydalanabilirsin.

Visme
Visme İnfografik

Web Grafik Tasarım Programları

Visme oldukça çeşitli medya türlerini bir arada kullanabilmene de olanak sağlıyor. Tüm medyalarını tasarımların ile birleştirebilir, linkleyebilir ve onları dışarı aktarabilirsin. Visme sana sonsuz tasarım imkanı veriyor. Visme’yi ücretsiz olarak da rahatça kullanabiliyorsun fakat tam anlamıyla bir şeyler yapmak istersen premium satın almanı tavsiye ederiz. Visme Premium ücretleri ise aylık $24.75 olması ise onu biraz pahalı kılıyor. Canva’nın yaklaşık $3 olduğunu düşünürsek bu biraz cep yakabilir.

Easel.ly

Temel araçları kullanmak isteyenler ve yeni başlayanlar için en güzel araçlardan biri de Easel.ly’dir. Oldukça kolay kullanım ve başarılı içeriklerle güzel bir grafik tasarım programları olanak tanır.

 • Easel ile yaptığın çalışmalarda tam manası ile çalışmak istiyorsan da bu sefer satın almak zorundasın.
 • Özellikle fotoğraf ve video konusunda ücretsiz seçenekler yok denecek kadar az.
Word Image 66
Easel.ly

Reklam Grafik Tasarım Programları

Easel taslak olarak oldukça zengin. Sayı olsun diye değil kaliteli içerik olsun diye hazırlandıkları oldukça belli. Arayüzü profesyonel görünmese de sonuçlar profesyonel çıkabilmektedir. Eğer Easel ile grafik tasarım programları hayatına başlamak istersen ve premium seçersen aylık $2, $4 ve $5’lık paketleri bulunuyor. Fiyat olarak da oldukça karlı olduğu için de tercih edilebilir.

Snappa

Snappa birçok alanda tasarımlar yapabilmeni sağlayan oldukça zengin materyalleri olan bir grafik tasarım programları dır. Oldukça zengin olsa da içerikleri kişiselleştirmek oldukça meşakkatli.

 • Sezgisel çalışmayan tasarım alanları ve yeniden düzenlenemeyen arka planlar biraz özgürlük kısıtlayıcı olmuş.
 • Buna ek olarak uygulama estetikten biraz uzak.
 • Tasarım şablonları uygulamanın tasarımından daha başarılı.
Snappa Grafik Tasarım
Snappa

Snappa’nın katmanlı çalışma özelliği kolay kullanılabiliyor. Snappa’nın en iyi yönlerinden biri ücretsiz yapıdayken de proje ölçeğini değiştirebilme şansı tanıyor olması. Hayat kurtaran bir özellik bu. Snappa’nın ücretsiz versiyonu ile ayda yalnızca 3 proje indirebiliyorsun. Sınırsız bir şekilde özelliklerden faydalanmak için aylık $10 ve $20’lık iki adet pro pakedi mevcut.

Word Image 68
Snappa İnceleme

Renderforest

Renderforest yeni nesil yapay zeka temelli bir tasarım aracı. Video, Website, Logo, Mockup ve Tasarım konusunda yapay zeka destekli hızlı şablonlar ve tasarımlar yaratabiliyor. Ne istediğini ve nasıl istediğini tarif ettiğinde senin için tasarımları bir araya getirebiliyor.

 • Renderforest oldukça yaratıcı bir yapı ile gelecek vadeden grafik tasarım programlarından biri olarak gösteriliyor.
 • Ücretsiz versiyonu oldukça sınırlı haklar veriyor olsa da yenilikçi yapı iyi bir kullanıcı deneyimi veriyor.
Word Image 69
Renderforest

Programın oluşturma altyapısı için ise daha fazla geliştirilmesi lazım. Özellikle logo tasarımı konusunda tekrara düşüyor. Renderforest kullanarak en az düzenleme yaparak en çok istediğin gibi çıkabilecek çalışmaları hızla yaptırabilirsin. Bir de aylık ücreti oldukça fazla. Fiyatları ise $49, $79 ve $99 olarak belirlenmiş.

Renderforest Logo
Renderforest logo

Sıkça Sorulan Sorular

 • Grafik tasarım programlarını kendi kendime öğrenebilir miyim?

Evet elbette. Bu grafik tasarım programları her birini kendi kendine öğrenebilirsin. Fakat bu oldukça zaman kaybettirir. Eğer iş yapmak amacıyla değil de hobi olarak öğreniyorsan doğaçlama yapabilirsin. Fakat bu işten para kazanma amacın varsa mutlaka bir Udemy eğitimi almalısın.

 • Bu programları kullanan kişiler ne kadar kazanıyor?

Grafik tasarım programları kullananların gelirler tiplerinin neredeyse sonu yok. Eğer alanında başarılı bir iş çıkarabilirsen on binlerce dolara erişmek o kadar da zor değil. Fakat piyasada belirli bir seviyede bulunan tasarımcı sayısı da inanılmaz fazla. Bu sebeple bilgi düzeyi normal düzeyde olan kişiler için rakip sayısı çok fazladır. İlk başta hayal kırıklığı yaratabilir.

 • Grafik tasarım programları kullanılarak yapılacak işler nelerdir?

Tasarım yaparak para kazanmak için yaklaşık 200 üzerinde iş alanı bulunuyor. Yapabileceğin işleri ve yapanların ne kadar kazandığını görmek için Fiverr, Upwork, Freelancer gibi freelancer sitelerini mutlaka karıştırmanı tavsiye ederiz.

Grafik Tasarım Uygulamaları
Grafik tasarım programları

Özet

Yazımız grafik tasarım alternatiflerini daha iyi tanımana yardımcı oldu mu? Grafik tasarım programları ile iş yapmak her ne kadar yapay zeka ile desteklense de hiçbir zaman ölmeyecek meslek tiplerinden biridir. Çünkü herkes kişiselleştirilmiş tasarımları tercih etmekte. Her iş kendi içinde bir özgünlük yakaladıkça daha değerli olmakta ve bunlar ise yukarıdaki araçlarla çok yönlü olarak mümkün olabilmekte. Yukarıda ücretsiz, ücretli ve pahalı ürünler bulunuyor. Uygulama fiyatlarına onları kullandığında ne kadar kazanabileceğini düşünerek bakmalısın.

 • 21. yüzyılda grafik tasarım programları herkesin işinin düştüğü bir yapı olmaya devam ediyor. Sen de ister işlerini halletmek için ister de profesyonel bir iş kolu edinmek için bunun bir parçası olmaya davetlisin. Diğer iş fikirleri hakkında bilgi almak için mail listemize kayıt olmayı unutma.
 • Dijital Nomad Türkiye topluluğumuz açıldı…
Eğer sen de hayatına dijital göçebe olarak devam etmek istiyorsan, Digital Nomad topluluğumuza katıl. Burada hayallerini paylaşan, ilham veren ve destek olan yeni arkadaşlar edinebilirsin. Katıl ve hayallerine ulaşmana yardımcı olacak bir toplulukta yerini al!

4 Yorum "En İyi Grafik Tasarım Programları Güncel 17 İnceleme"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Avatar Of Kemal Yurttaş Kemal Yurttaş dedi ki:

  teşekkürler

Paylaş
Index