Facebook’tan Para Kazanma

Yayıncı ve içerik üreticisi olmanın yanı sıra ürün satarak da Facebook’tan para kazanabilirsin. Evet, bugün Facebook’tan para kazanmanın pek çok yolunu sunuyor, gel adım adım neler yapabileceğine birlikte bakalım.

Facebook dan Para Kazanma

Facebook eski formunda olmasa da, hala yüksek sayıda aylık aktif kullanıcıya sahip. Ve tam da bu sebeple cazip bir Facebook’tan para kazanma platformu. Geçmişte kullanıcılar Facebook’tan para kazanmak için bağlı kuruluş pazarlamasından Messenger aracılığıyla reklam yayınlamaya ve Facebook Marketplace’te ürün satmaya kadar her şeyi denedi. Tabii o zamanlar bu kadar fazla para kazanma aracı yoktu ve başaramayan çok fazla insan oldu. Ancak şimdi Facebook, takipçisi çok olan girişimcileri ve içerik oluşturucularını hedefleyen yeni para kazanma yolları sunuyor. İster ay sonunu getirmek için ek gelire ihtiyacın olsun ister pasif gelir elde etmek istiyor ol, bunu başarman için gereken tüm bilgileri derledik.

 • Gerekli bilgileri edindikten sonra düzenli bir şekilde içerik üretmeye özen göstermeli ve karşına çıkan fırsatları kaçırmamalısın. 
 • Hazırsan şimdi Facebook’tan para kazanmanın en güncel 9 yolunu ve karşılaman gereken şartları konuşacağız.

Facebook Para Kazanma

Facebook’tan para kazanma yazımızda şunlardan bahsedeceğiz:

 1. Facebook’tan reklamla para kazanma
 2. Facebook’tan abonelikle para kazanma
 3. Facebook’tan markalı içerikle para kazanma
 4. Facebook’tan canlı yayınla para kazanma
 5. Facebook makalelere reklam ekleyerek para kazanma
 6. Facebook’tan affiliate linkleri ile para kazanma
 7. Reels videolarıyla para kazanma
 8. Ücretli etkinliklerle para kazanma
 9. Hizmetler sunarak para kazan

Facebook'Tan Para Kazanma

Facebook’tan Para Kazanma

Dijital Nomad Türkiye topluluğumuz açıldı…

Eğer sen de hayatına dijital göçebe olarak devam etmek istiyorsan, Digital Nomad topluluğumuza katıl. Burada hayallerini paylaşan, ilham veren ve destek olan yeni arkadaşlar edinebilirsin. Katıl ve hayallerine ulaşmana yardımcı olacak bir toplulukta yerini al!

Hesabın Facebook’tan Para Kazanmaya Uygun Mu?

Facebook’tan para kazanmanın çeşitli yolları var, ancak hesabının bazı şartları karşılaması gerekir. Yani Facebook sayfanın ve sayfada yayınladığın içeriklerin, platformun üç kategoride gruplandırdığı uygunluk gereksinimlerine uyması gerekir:

 1. Facebook Topluluk Standartları: Bu standartlar, uygunsuz veya güvenli olmayan içerik paylaşılmamasını gerektirir.
 2. İş Ortağı Facebook’tan para kazanma İlkeleri: Bu kurallar, bir bütün olarak Facebook sayfanın yanı sıra oluşturduğun içerik, içeriğini nasıl paylaştığın ve çevrimiçi ödemeleri nasıl almak istediğinle ilgilidir.
 3. İçerikten Facebook’tan para kazanma Politikaları: Bunlar, yayınladığın her içerik için geçerli olan, şiddet içeren veya küfürlü içerik olmaması gibi içerik düzeyindeki kurallar. Uygunluğunu kontrol etmek için İçerik Stüdyosu’nun Facebook bölümüne git ve Facebook’tan para kazanma sekmesine tıkla. Para kazanmaya uygun olup olmadığını kontrol etmek istediğin sayfayı seç; burada sana sayfayla ilgili diğer para kazanma bilgileri de sunulacak.

Yukarıda bahsettiğimiz kurallar Facebook’tan para kazanma araçlarında mevcuttur. Bunlara ek olarak seçtiğin para kazanma modelinde belirli takipçi sayısına ulaşma gibi ek şartlar istenir.

Facebook Para Kazanma

Facebook’tan para kazanma

Facebooktan Para Kazanma Yolları

Facebook’ta birçok yeteneğini nakde çevirebilirsin. Canlı yayınlar düzenleyebilir, makale yazabilir, reklam alabilir, sanal etkinlikler düzenleyebilir ya da markaların satış ortağı olabilirsin.

Ayrıca bunun gibi birçok internet üzerinden para kazanma yöntemlerinin de konuşulduğu Digital Nomad Türkiye topluluğunda sen de fikir alışverişi yapabilirsin.

 İşte yeteneğini nakde dönüştürecek 9 yol;

1- Facebook’tan Reklamla Para Kazanma

Tıpkı YouTube’da olduğu gibi Facebook’ta da video içeriklerine ekleyeceğin reklamlardan Facebook’tan para kazanmaya başlayabilirsin. Paylaştığın videoyu izleyebilmek için izleyicilere çeşitli reklamlar gösterilir. Ve izlenme oranına göre gelirin belirlenir. Bu yöntemde reklam gelirinin %55’i sana kalır. Videolarına ekleyebileceğin 3 farklı tür reklam var; video öncesi, video sırasında ve video sonrasında oynatılan reklamlar. Video başlamadan önce yayınlanan reklamlar, içeriğini aktif bir şekilde arayan kişilere gösterilir. Arama bölümüne yazarak gelen ne kadar çok izleyici varsa o kadar fazla para kazanırsın. 

 • Video sırasında oynatılan reklamlar genelde keşfet içeriklerinde kullanılır.
 • Haber Kaynağı’nda keşfedilen videoların arasında oynatılan bu reklamlara programlanmak başlangıç için iyi bir seçenek olabilir.

Facebook Yayın Açma Para Kazanma

Görsel reklamları ise videonun hemen altında görünür. Video ortası reklamlar için uygun içeriğe sahip olmayan reklamlar bu şekilde yayınlanır. Yayın içi reklam ekleyebilmek için son 60 günde şu şartları karşılamış olman gerekir;

 1. Facebook’un Ortaklar İçin Facebook’tan para kazanma İlkeleri‘ni karşılaman ve standartlara uygunluğu koruman gerek
 2. En az 10.000 takipçisi olan bir sayfa üzerinden yayın yapman gerek
 3. Videolarının en az 600.000 dakika görüntüleme almış olmalı (Çapraz paylaşılan, öne çıkarılan videolarda görüntülenen dakikalar veya ücretli izleme süreleri sayılmaz)
 4. Çapraz paylaşılan videolar hariç en az 5 aktif video paylaşmış olmalısın
 5. 18 yaşında olmalısın
 6. Yayın içi reklamlar için uygun bir ülkede yaşıyor olmalısın (Türkiye uygun)
 7. Canlı videolar için de; Son 60 gün içinde toplam görüntülenen 600.000 dakikanın en az 60.000 dakikası, canlı videolarda görüntülenen dakikalardan oluşmalı
 8. Yayın içi reklam eklemeye uygun olması için videonun en az 1 dakika olması gerekir

Facebook ta Sayfadan Para Kazanma

İçerik Stüdyosu aracılığıyla mevcut gelirlerini takip edebilirsin. Kazancın 100 $’a ulaştığında mevcut banka hesabın ya da PayPal üzerinden ödemeni alabilirsin. Ay içerisinde kazandığın parayı bir sonraki ayın 21’i gibi çekebilirsin. Paranın banka hesabına yansıması birkaç günü bulabilir. Evet, detayları konuştuğumuza göre artık nasıl ilerleyeceğimize geçelim. Videoların reklam eklemeye uygun bulunduğunda Facebook’tan para kazanmaya başlamadan önce finans yöneticini seçmelisin. Seçeceğin kişi yayın içi reklamlarla ilgili tüm finansal bilgilere erişim sağlayabilir ve birden çok kişiyi finans yöneticisi olarak atayabilirsin. Reklamları ekleyebilmesi veya devre dışı bırakabilmesi adına editör seçmelisin. Sistem birden fazla editör seçmene izin verir. Vergi kimlik numarası, banka hesap numarası veya IBAN, şirket adresi, telefon numarası ve e-posta gibi bilgilerini hazır bulundurmanda fayda var.

Sonrasında takip etmen gereken adımlar şu şekilde;

 1. Sayfanın Live İçin Yayın İçi Reklamlara uygunluğunu kontrol etmek için menünün sol tarafında bulunan Facebook’tan para kazanma seçeneğine tıkla. Uygunsa Ayarla seçeneğine tıkla
 2. Sayfanı seç
 3. Koşul ve şartları gözden geçir ve ardından Koşulları Kabul Et’e tıkla
 4. Ödeme hesabını seç
 5. Sayfanı değerlendirmeye gönder

Eğer daha önceden paylaştığın videolara reklam eklemek istiyorsan iki farklı yöntemle ilerleyebilirsin. İlk seçenekte tek bir adımda, son 30 günde yüklenen tüm uygun videolardan otomatik olarak para kazanmayı seçebilirsin. Ya da dolgu seçeneğiyle sadece son 30 günkü uygun videolarından para kazanmayı tercih edebilirsin. Eğer daha eski videolarından kazanç sağlamak istiyorsan İçerik Stüdyosu’ndaki toplu Facebook’tan para kazanma özelliğini deneyebilirsin.

Facebook Ads

facebook ads

2- Facebook’tan Abonelikle Para Kazanma

Son zamanlarda birçok platform içerik üreticilerinin takipçileriyle daha derin bağlar geliştirmesini ve bunu gelire dönüştürmesini destekliyor. İşte Facebook’ta onlardan biri oldu. Bu seçenekte her ay özel avantajlar sunduğun hayranlarından sabit bir ödeme alabilirsin. Ancak öncesinde insanların senin özel içeriklerini takip etmesi adına motivasyon yaratmalısın. Mesela onlara özel farklı içerikler oluşturabilir, kişisel etkileşimlerde bulunabilirsin. Abonelik yöntemi düzenli gelir elde etmenin ve takipçilerinle daha samimi ilişkiler kurmanın iyi bir yoludur. Burada belirleyeceğin abonelik ücreti ve konu seçimin oldukça kritik. Fiyat performans dengesini sağlam kurmalısın. Sayfanın abonelikle para kazanabilmesi için şu şartları karşılaması gerekir;

 1. İçerik Üreticiler İçin Para Kazanma Uygunluk Gereklilikleri
 2. Hayranlardan Para Desteğiyle İlgili İçerik Üretici Koşulları
 3. Apple’ın Abonelikler İçin App Store Kuralları
 4. Son 60 günde 10.000 takipçi veya 250’den fazla geri dönen izleyici
 5. 50.000 gönderi etkileşimi veya 180.000 dakikalık izlenme

Facebook ta Paylaşım Yaparak Para Kazanma

Destekçilerinin sayfana gelerek hangi faydayı elde edeceğini net bir şekilde anlaması adına 3 avantajdan birini tercih etmeni de istiyor Facebok. Avantajlarla ilgili detaylar girerek özelleştirebilirsin ancak öncesinde; Özel içerikler, canlı videolar veya indirimler seçeneklerinden birini seçmelisin. Kazandığın yüzde hayranlarının nasıl ödeme yaptığına göre değişir. Bilgisayar üzerinden yapılan işlemlerde herhangi bir kesinti yapılmaz, hayranlarının ödediği tutarın %100’ünü alabilirsin. Ancak mobil cihazlardan yapılan işlemlerde mobil hizmet sağlayıcının %30’luk bir kesintisi olur. Daha detaylı bilgi için koşullar ve şartları gözden geçirebilirsin. 

 • Abonelik ödemelerini almak için 100 USDlik minimum tutara ulaşman gerekir.
 • Ödemeler ayın bitişinden yaklaşık 21 gün sonra yapılır.

Facebook Abonelik

facebook abonelik

3- Facebook’tan Markalı İçerikle Para Kazanma

Takipçilerinin ilgilenebileceği markalarla iş birliği yapmak hem senin hem markanın hem de seni takip edenlerin kazanabileceği bir model. Bu şekilde para kazanabilmek için Markalı İçerik Aracına Erişim İsteğinde bulunmalısın. Bu araca erişimi onaylanan tüm hesaplar Marka İşbirliği Yöneticisi Paneli’ni kullanabilir. Ancak elbette bu Facebook’tan para kazanma yöntemini kullanmanın da bazı şartları var;

 1. İçerik Üreticiler İçin Facebook’tan para kazanma Uygunluk Gereklilikleri karşılanmalı
 2. Öne çıkarılan üçüncü taraf ürünü, markayı veya iş ortağını etiketlemek üzere Markalı İçerik Aracı kullanılarak paylaşım yapılmalı
 3. Kısa ve öz bir kurallar bütünü olan Markalı İçerik İlkesine uyulmalı

Reklam Yöneticisi’nden, aynı zamanda reklam olan markalı içerikler paylaşabilirsin. Şunu da belirtmek gerek ki markalı içerikler hesaptan değil sayfadan yayınlanmalıdır. Yüksek bir gelir elde edebilmek için özgün içeriklerle hedef kitle üzerinde maksimum etki yaratabilmelisin.

Facebook Markalı Içerik

Facebook’tan para kazanma

4- Facebook’tan Canlı Yayınla Para Kazanma

Tıpkı Instagram canlı yayınlarında içerik üreticilerini desteklemek için izleyiciler tarafından satın alınan rozetler gibi Facebook da da Yıldızlar özelliği var. Bu özellikle Facebook içerik üreticilerinin direkt olarak izleyicisinden Facebook’tan para kazanmasına izin veriyor. Takipçilerin sadece canlı yayınlarında değil reels ve post paylaşımlarında da Yıldız alarak sana ödeme yapabilir. Satın alınan her bir Yıldız hesabına 0,01 USD olarak yansır. Ancak ödeme alabilmek için bazı şartları karşılaman gerekir. Diğer para kazanma yöntemlerine benzer şartların yanısıra 60 ardışık gün boyunca 1000 takipçin olması gerekir. Eğer Yıldızlar özelliği hesabına otomatik olarak tanımlanmamışsa başvuru yaparak aktif edebilirsin.

Facebook Içerik Stüdyosu

facebook içerik stüdyosu

5- Facebook Makalelere Reklam Ekleyerek Para Kazanma

Yayıncıların trafiğini önemli ölçüde artıran hızlı makaleler özelliği 37 binden fazla sayfa tarafından aktif olarak kullanılıyor. Mobil internetten 4,9 kat daha hızlı yüklenen bu makaleler, okuyucular için pratik bir okuma deneyimi sunarken yayıncılara da yeni bir gelir kapısı açıyor. Hızlı Makaleler ile reklam gelirlerini hesaplamak için İstatistikleri görüntüleyebilir ve Facebook’un sunduğu çeşitli araçlarla reklam potansiyelini yükseltebilirsin. Ayrıca makalelerini takip etmek isteyenler abone olabilir…

 • Hızlı Makaleler özelliğini kullanmaya başladıktan sonra kullanıma devam etmek için de bazı şartları karşılamak gerekiyor.
 • Facebook topluluk kuralları, telif kuralları gibi çeşitli şartların yanı sıra trafiğini yüksek tutman ve düzenli olarak içerik yayınlaman gerekiyor.
 • Eğer editörlük konusunda deneyimin veya eğitimin yoksa bu açığını kısa süre içerisinde kapatabileceğin çok fazla online kurs var.

Facebook Meta

facebook meta

6- Facebook’tan Affiliate Linkleri ile Para Kazanma

Günlük hayatta hepimiz eşimizin dostumuzun ihtiyaçlarına karşılık tavsiyelerimizi linkler üzerinden veriyoruz. Ancak karşılığında hiçbir şey kazanmıyoruz. Eğer affiliate linklerini kullanırsan herhangi bir marka ya da hizmete yönlendirme sağlarken paylaştığın link üzerinden yapılan satın alımlar sana komisyon olarak geri dönebilir. Facebook’tan para kazanmak için influencer olmana gerek yok ama elbette linkleri aktif olarak kullanmak için hatırı sayılır bir kitlen olmalı.

 • Binlerce markadan onlarca farklı yollarla affiliate linki alarak iyi bir gelir elde edebilirsin.
 • Ama bunun için affiliate marketing ile ilgili temel bilgilere hakim olman gerekiyor.

Affiliate Marketing

affiliate marketing

7- Reels Videolarıyla Para Kazanma

Facebook’ta reels videolarına hem normal hem de çıkartma reklamı ekleyebilirsin. Çıkartma reklamında izleyicinin direkt olarak ürün veya hizmete erişebileceği bir link bulunur. Özellikle zamanın bu kadar hızlı aktığı bir dönemde insanlar videoda bahsedilen ürünü arayarak vakit harcamak istemezler. Bu sebeple çıkartmalar daha yüksek marka etkileşimi elde etmenin etkili bir yoludur. Reels reklamlarını aktif etme adımları hangi cihazı kullandığına göre değişir. Masaüstü ve mobilde takip etmen gereken adımlara göz atmak için tıkla.

Facebook reels yüklemek için takip etmen gereken adımlar ise şu şekilde;

 1. Reels videonu yüklerken bir kapak fotoğrafı seçerek açıklama ekle
 2. Facebook’ta Paylaş’ın yanındaki simgeye dokunun
 3. Reels videonu paylaşmak istediğin sayfayı seç
 4. Paylaş’a tıkla

Reels’lerini Facebook Reels gibi topluluklarda paylaşarak izlenme sayılarını artırabilirsin. Reele videolarının merak uyandırması için iyi bir kapak fotoğrafı tasarlamalısın. Bunun için ücretsiz tasarım programı Canva’yı kullanabilirsin.

Facebook Reels

facebook reels

8- Ücretli Etkinlikler Düzenle

İnsanların bulundukları her ortamdan bağlanabilecekleri çevrim içi etkinlikler düzenleyerek kendine yeni bir gelir modeli yaratabilirsin. Facebook’un ücretli etkinlikler aracıyla sayfan üzerinden etkinlikler düzenlemen ve takipçilerine duyurman yeterli olacaktır. Etkinlik katılımı için fiyat belirlerken dikkatli olmalısın zira bir kez etkinliği yayınladıktan sonra fiyatı değiştiremezsin. Sayfandan etkinlik bölümüne tıklayarak etkinlik türünü ücretli seçip ardından da belirlediğin fiyatı girerek pratik bir şekilde para kazanabilirsin. Etkinliği yürütmek için destek istersen yardımcı organizatör de arayabilirsin.

Facebook Içerik Oluşturma

facebook içerik oluşturma

9- Hizmetler Sunarak Para Kazan

Facebook profilinde kişisel yeteneklerini sayfandan ya da profilinden paylaşarak da para kazanabilirsin. Freelance çalışma son zamanlarda oldukça popüler ve Facebook’ta freelance işlerin paylaşıldığı çeşitli gruplar da var. Facebook’ta yeteneğini kazanca çevirebileceğin işler;

 • Editörlük
 • Fotoğrafçılık
 • Grafik tasarım
 • Pazarlama
 • Seslendirme

Ayrıca bu yeteneklerinle Facebook’un yanısıra Fiverr ve Upwork gibi freelancer sitelerinde de dolar üzerinden para kazanabilirsin.

Facebook'Tan Para Kazanma

Facebook’tan para kazanma

Facebook’tan Para Çekme

Ödemelerini bakiyeni 100 USD’ye tamamladığın ayın son gününü takriben 21 gün sonra alırsın. Ödemenin hesabına geçmesi birkaç gün sürebilir. Ödemeni Meta Audience Network üzerinden alırsın. Para çekme aşamasına geçmeden önce hazırlaman gereken bazı bilgiler var. Sana veya şirketine ait bir vergi kimlik numarası ve dolar cinsinden ödeme alabilen bir banka hesabı. Kazancını nakte dönüştürmek için izlemen gereken adımlar ise şu şekilde;

 1. Kazanç Yöneticisi‘ne gidip Ödemeler’i tıkla
 2. Yeni bir hesap eklemek için Ödeme hesabı ekle’yi seç
 3. Ülke, işletme türü, iletişim ve vergi bilgilerini ekle ve ardından İleri’ye tıklayın
  • Bireysel geliştiriciysen, İşletme türü olarak Bireysel’i seç.
  • Vergi Kimliği Türü olarak, girdiğin vergi kimlik numarasına uygun türü seç
  • Vergi kimlik numaranı ekle. Ehliyet numarası, işletme numarası veya vatandaşlık numarası gibi kişi veya işletmeyi tanımlayan özel numaralar da girebilirsin
 4. Ödemeleri alacağın hesap için banka hesabı bilgilerini ekle
 5. Devam etmek için Banka Bağla’ya tıkla
 6. İşletmenin veya kuruluşunun yasal sahibinin adını, fiziksel adresini ve doğum tarihini ekle. İleri’ye tıkla.
 7. Ülkende bir vergi formu zorunluysa, formu yüklemek için Dosya Seç’e tıkla. Form yüklendiğinde bir mesaj alırsın.
 8. Ödeme hesabına daha fazla kişi eklemek için Yönetici Ekleye veya işlemi tamamlamak için Bitti’ye tıkla.

Finans yöneticisinin ödeme bilgilerini görebilir, düzenleyebilir, başka yöneticiler ekleyebilir ya da var olan yöneticileri iptal edebilir. Bu sebeple finans yöneticisi olarak güvendiğin birini atamalısın. Ödeme bilgilerini yanlış girmen durumunda sisteme ödeme reddedildi olarak yansır. Ödemeler kısmına girerek hesap bilgilerini güncelleyebilirsin. Banka bilgilerini son 5-10 gün içinde değiştirmen durumunda hesabın 10 günlüğüne askıya alınır. Bu durumda ödemen 1 ay gecikebilir. Bu süreçte ödeme durumun beklemede olarak görünür.

Facebook'Tan Para Kazanma

Facebook’tan para kazanma

Meta Business Suite ne için kullanılır?

Meta Business Suite tıpkı sosyal medya paylaşımlarını tek bir ekrandan yöneten uygulamalar gibi Instagram ve Facebook’taki reklam ve pazarlama faaliyetlerini tek bir ekrandan yönetmeni sağlar. Ayrıca pratik araçlar sayesinde hikaye, post ve reklam paylaşımlarını gerçekleştirebilir ya da ileri bir tarihe zamanlayabilirsin. Sayfana ya da hesaplarına gelen bildirimleri görebilir, mesajları yanıtlayabilirsin.

 • Meta Business Suite’te içeriklerine dair istatistikleri de takip edebilir ve iyileştirmen gereken alanları görebilirsin.
 • Böylece hem Instagram’dan para kazanabilir hem de Facebook kazancını yönetebilirsin.

Meta Business Suite

Meta Business Suite

Sıkça Sorulan Sorular

 • Facebook’tan para kazanma ayarları nasıl açılır?

Facebook’un içerik üreticilerine yönelik açtığı 5 farklı program var ve her biri için farklı prosedürler mevcut. Öncelikle hangi yöntemle para kazanmak istediğine karar vermelisin. Detaylar için yukarıdaki başlıklara göz atabilirsin.

 • Facebook’tan para kazanmak için kaç takipçi gerekir?

Bu sorunun yanıtı Facebook’tan para kazanmak istediğine göre değişir. Yukarıda hangi program için kaç takipçin olması gerektiği ile ilgili detayları paylaştık. Mesela 60 gün boyunca en az 1000 takipçin olursa canlı yayın üzerinden Yıldızlar özelliğiyle para kazanmaya başlayabilirsin…

 • Facebook para birimi nedir?

Facebook’un para birimi Libra (kripto para birimi) olarak duyuruldu. Ancak hala piyasaya sürülmedi, bunun için Ocak ayı işaret ediliyor.

 • Facebook’tan para kazanma uygunluğu nasıl sağlanır?

Facebook Topluluk Standartları, İş Ortağı Facebook’tan para kazanma İlkeleri, İçerikten Para Kazanma Politikaları’na uygun bir sayfan olmalı. Takipçi sayısı ve diğer tüm detaylar para kazanma modeline göre farklılık gösterir. İçerik Stüdyosu’nun Facebook bölümüne gidip Para Kazanma sekmesine tıklayıp uygunluğunu kontrol etmek istediğin sayfayı seçerek kontrol edebilirsin.

 • Facebook para çekme işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Facebook’tan ödemelerini banka hesabı ya da PayPal ile alabilirsin.

 • Facebook paralı reklam hangi alanlara alınır?

Facebook sayfanda paylaştığın videolara ve makalelere reklam alabilirsin.

 • Facebook param güvende hizmeti sunuyor mu?

Temelde hem alıcının hem de satıcının parasını garanti altına almak için sunulan Param Güvende hizmeti şu anda Facebook’ta sunulmuyor.

 • Facebook’tan para kazanma kısıtlaması nasıl kaldırılır?

Eğer içeriklerin Facebook’un standartlarını karşılamaz ya da ilkelerine uymazsa para kazanma araçlarına erişimin kısıtlanabilir. Bu kısıtlanmanın kaldırılmasını istiyorsan söz konusu içerikleri kaldırman ve kullanmak istediğin Facebook’tan para kazanma aracına tekrar başvurarak değerlendirmenin olumlu sonuçlanmasını beklemelisin.

 • Birden fazla Facebook’tan para kazanma aracını aktif bir şekilde kullanabilir miyim?

Elbette, şartları karşıladığın tüm para kazanma araçlarına eş zamanlı olarak başvuruda bulunabilirsin.

Özet

Son dönemde sosyal medya platformları içerik üreticilerini elinde tutmak için çeşitli gelir modelleri geliştiriyor. Bu rekabetle birlikte elbette Facebook’tan para kazanma yöntemleri de artıyor. Böylece içerik üreticilerinin sayısı ve kazancı da artıyor. Eğer halihazırda, Instagram, TikTok ya da Telegram gibi platformlara içerik üreterek para kazanıyorsan Facebook’a uyum sağlaman da kolay olacaktır. Sıfırdan başlıyorsan da hiç korkma, sana bilmen gereken bütün detayları anlattık. Bundan sonra ihtiyacın olan tek şey başlama cesareti. Facebook’la eş zamanlı olarak başka platformlara ve hatta freelancer sitelerine de içerik üreterek gelirini artırabilirsin. Günümüzde internet, para kazanmak isteyen herkese birçok farklı kapı açıyor. Yeter ki keşfetme merakın olsun.

 • Dijital Nomad Türkiye topluluğumuz açıldı.
 • Eğer sen de hayatına dijital göçebe olarak devam etmek istiyorsan, Digital Nomad topluluğumuza katıl. Burada hayallerini paylaşan, ilham veren ve destek olan yeni arkadaşlar edinebilirsin. Katıl ve hayallerine ulaşmana yardımcı olacak bir toplulukta yerini al!