Evden Para Kazanma

Değişen iş modelleri evden para kazanmanın yollarını artırırken yükselen enflasyon ek kazançları adeta bir can simidi haline getirdi. Elbette bu fırsat bolluğu içerisinde kaybolmana izin vermeyecek ve seni en güvenli limana çekeceğiz. Muhtemelen “evden para kazanmak istiyorum” diyorsun ama nereden başlayacağını bilmiyorsun. Çünkü evden para kazandıran işler çok fazla ve seçenekler oldukça kafa karıştırıcı.

 • Mesela dolar kazanabileceğin pek çok uygulama var ama hepsinde Türkiye’den ödeme alamıyorsun.
 • Ya da zamanını ve emeğini harcayarak karşılığını alamadığın uygulamalar olabiliyor.
 • Titiz bir araştırma süreciyle tüm zaman kaybettirecek seçenekleri eledik ve hem en güvenilir hem de en iyi sonuçları alabileceğin uygulamaları derledik.

Evden Para Kazanma Yolları 

Evden yapılacak işlerin birçoğu çok az zamanını harcayarak düzenli gelire dönüştürebileceğin potansiyelde. Üstelik yapay zeka eğitiminden deneyim satmaya ve radyo dinlemeye kadar gayet keyif alarak para kazanabileceğin seçenekler var.

Bu yazımızda şunlardan bahsedeceğiz;

 1. Clickworker ile Dijital Görevleri Yerine Getirerek Evden Para Kazanma
 2. OneForma ile Yapay Zekayı Eğiterek Evden Para Kazan
 3. Blog Başlatarak Evden Para Kazanma
 4. Freelance İşler Alarak Evden Para Kazanma
 5. Twitify ile Anket Yanıtlayarak Evden Para Kazanma
 6. Stok Fotoğrafları Satarak Evden Para Kazanma
 7. Affiliate Linleriyle Evden Para Kazanma
 8. Yazı Yazarak Evden Para Kazanma
 9. Udemy’de Kurs Vererek Evden Para Kazanma
 10. Soru Hazırlayarak Evden Para Kazanma
 11. Airbnb’de Deneyim Satarak Evden Para Kazanma
 12. E-Kitap Yazarak Evden Para Kazanma
 13. Sosyal Medya Hesapları ile Evden Para Kazanma
 14. Radyo Dinleyerek Evden Para Kazanma
 15. Bağımsız Çalışma Platformuna İş Yaparak Evden Para Kazanma

Haydi gel birlikte seçenekleri keşfedelim.

1-Clickworker ile Dijital Görevleri Yerine Getirerek Para Kazanma

Listemizin ilk sırasında dijital görevleri yerine getirerek evden para kazanmak var. Bu görevlerin hemen hepsini birkaç tıkla yapabiliyorsun. Bazıları için çeşitli fotoğraflar çekmen gerekiyor bazıları için ses kaydetmen ya da data girmen. Mesela sana verilen listedeki markalara dair araba lastiğini fotoğraflaman istenebiliyor ya da birkaç ürün deneyerek selfie çekmen. İngilizce seviyenin görevleri anlayacak kadar olması yeterli. Değilse de translate kullanarak rahatlıkla ilerleyebilirsin.

 • Burada ne kadar kazanacağın hangi görevleri tamamlamaya karar verdiğine göre değişir. Sabit bir gelirin olmaz, ne kadar efor harcarsan o kadar kazanırsın.
 • Bu noktada kazancını belirleyecek diğer unsurlar; tamamladığın görevlerle kazandığın puanlar, yeterlilik değerlendirmelerin ve dil becerilerin olacak.
 • Görevi seçmeden önce ne kadar ödeme alacağını görebilirsin. Dolayısıyla tercihini fiyat odaklı yapabilirsin.
 • Dakikalar içerisinde tamamlayabileceğin mikro görevler olduğu gibi daha çok efor isteyen ancak yüksek kazanç sağlayan işler de mevcut.

Ödeme almak için Payoneer hesabı açman gerekir.

Evden Para Kazanma
evden para kazanma

2-OneForma ile Yapay Zekayı Eğiterek Evden Para Kazan

Evden para kazanma yollarından biri de yapay zekayı eğitecek görevleri yerine getirmek. Yapay zekayı eğitmek isteyen markalar OneForma üzerinden canlı test görevleri veriyor ve bunların uygulayıcısı sen oluyorsun. Bu hem yapay zekanın gelişimini gözlemlemek hem de para kazanmak için harika bir fırsat. Mesela yüz tarama sistemlerinin nasıl çalıştığını kontrol etmek için senden yüzünün bir videosunu paylaşman istenebiliyor. Yani senden ihtiyacı olan verileri toplayan platform bunları yapay zekayı eğitmek için kullanıyor.

 • Görevleri başarıyla yerine getirdikçe daha iyi kazanacağın daha fazla işe erişim sağlıyorsun.
 • Veri işlemeden uygulama değerlendirmeye ve transkripsiyona dek pek çok iş mevcut.

Kayıt olma, iş alma, profilini geliştirme, para çekme gibi tüm ayrıntılarını OneForma ile para kazanma rehberinde bulabilirsin.

Oneforma Para Kazanma
oneforma para kazanma

3-Blog Yazarak Para Kazanma

Kişisel deneyimlerine, hobilerine, merak ettiğin konularda yaptığın araştırmalara ya da kısa hikayelerine dair blog yazabilirsin. “Blog nasıl açılır?” diye araştırdığın zaman oldukça karmaşık sonuçlarla karşılaşıyor olabilirsin. Teknik kısmı 7 kolay adıma indirgeyebilir ve isim alma, hosting satın alma, WordPress site kurma gibi detayların ardından içerik planını oluşturabilirsin. Başlattığın blogun aynı zamanda kişisel markan olacağı için detaylara dikkat etmelisin.

 •  Site ismini belirlerken kapsamlı seçenekler etrafında düşünmeli ve içerik planına dahil edebileceğin konuları göz önünde bulundurmalısın. 
 • Kısa ve kafa karıştıracak benzerliklerden uzak bir isim tercih etmen yerinde olur.

Evden Kolay Para Kazanma

Wordpess.com ve Blogger.com uzantısını taşımak kaydıyla bu iki site üzerinden ücretsiz domain alabilirsin. (Örn: evdencalismayollari.wordpress.com). Samimi bir üslupta yazman ve anahtar kelime seçimlerini doğru yapman gerekir. Çok uzun paragraflar göz korkutur bu sebeple maksimum iki buçuk satır olacak şekilde yazmalı ya da yazılarını maddelendirmelisin.

 • Yazı içerisindeki önemli kelimeleri kalınlaştırmak ve infografiler eklemek de yazının okunabilirliğini artırır. Yazıyı tamamladıktan sonra birkaç kez okumak da yine önemli bir detay.
 • SEO konusunda eğitim almak istersen sadece 10 saat gibi az bir vakitte eksiklerini tamamlayabileceğin online kurslar bulabilirsin.
 • Yazılarını SEO uyumlu olarak yapay zekaya yazdırmak istersen Rytr, Article Forge gibi uygulamaların ücretsiz deneme sürümlerine bir göz atabilirsin.

Eğer SEO’sunu kendin yapacaksan içerik konusunda ChatGPT’den de destek alabilirsin. Ücretsiz sürümüyle dahi birçok konuda kapsamlı bilgileri derleyen ChatGPT araştırma sürecini önemli oranda kısaltabilir. Bloguna iyi bir trafik çekmeye başladığında affiliate linkleri aracılığıyla blogunda tanıttığın ürünler üzerinden ek kazanç sağlayabilirsin.

Evde Para Kazanma Yolları
evde para kazanma yolları

4-Uzaktan Çalışarak Para Kazanma

Fiverr, Upwork, Freelancer ve Bionluk gibi freelancer sitelerine iş yaparak önemli bir kazanç elde edebilirsin. Freelance iş yapan insanların 2023 yılında dünya ekonomisine olan katkısının 1 trilyonu aşması bekleniyor. Ve bu işlerin büyük bir kısmı freelance sitelerinden yürüyor.

Freelancer sitelerinde yapabileceğin işlerden bazıları şunlar;

 1. Tasarım
 2. Seslendirme
 3. Serbest yazarlık
 4. Sohbet arkadaşı olmak
 5. Rehberlik
 6. Transkripsiyon
 7. Çeviri
 8. Sosyal medya yönetimi
 9. SEO
 10. Redaksiyon
 11. Sanal asistanlık
 12. Video düzenleme
 13. E-mail marketing
 14. Data girişi
 15. Basın bülteni hazırlamak

Yukarıda popüler işleri listeledik ancak bu liste uzayıp gidiyor. Üstelik Fiverr, Upwork ve Freelancer’da tüm emeklerinin karşılığını dolar olarak alıyorsun. Elbette ödeme alabilmek için Payoneer hesabı açmak gerekiyor. Bionluk’ta ise TL olan kazancını direkt olarak kayıtlı banka hesabına transfer edebilirsin.

Evden Para Kazanma Yolları
evden para kazanma yolları

5-Twentify ile Anket Yaparak Evden Para Kazanma

Twentify, Bounty mobil uygulaması aracılığıyla markalar için hem Türkiye’de hem de dünyada yüzbinlerce tüketicinin nabzını tutuyor. Basit bir kayıt işleminden sonra sana uygun görevleri listeleyebiliyorsun. Temelde markaların çeşitli konularda daha doğru kararlar vermesi adına veri depolayan uygulamada çeşitli görevler mevcut. Mesela Sevgililer Günü anketine katılman isteniyor, bir mağazayı denetleyerek geri bildirimde bulunman gerekiyor ya da en sık kullandığın bankayla son 3 ay içerisinde hangi yollarla iletişim kurduğun soruluyor.

 • Her görevin bütçesi farklı, kabul etmeden önce hangi görev için ne kadar ödeme yapılacağını görebiliyorsun.
 • Ödemeler banka hesabı yoluyla yapılıyor.
Word Image 5
Twentify para kazanma

6-Stok Fotoğrafları Satarak Evden Para Kazanma

Stok fotoğrafçılığı ile para kazanmak için kamerası iyi bir cep telefonunun ya da fotoğraf makinenin olmasının yanı sıra fotoğraf çekimiyle ilgili teknikleri bilmen gerekiyor. İlk ikisi seçenekten biri varsa fotoğraf çekimi ile ilgili teknik bilgileri online kurslarla kolaylıkla edinebilirsin. Udemy’de fotoğraf makinesi ya da iPhone ile nasıl daha iyi fotoğraflar çekebileceğine dair birçok kurs mevcut. 250 TL’den başlayan bu kurslardan birini alarak iyi bir pasif gelir yatırımı yapabilirsin. Söz konusu kursların çoğunda fotoğraf düzenlemeyle ilgili bilgiler de var. En çok satan stok fotoğrafları araştırarak en çok hangi düzenlemelerin ve temaların ilgi gördüğünü analiz edip bunlara dikkat etmen fayda sağlayabilir.

Stok fotoğraflarını yükleyerek para kazanabileceğin platformlar şöyle;

 1. Shutterstock
 2. Adobe Stock
 3. iStock by Getty Images
 4. DepositPhotos ve Pond5.

Bu uygulamalardan biri veya hepsiyle birden ilerlemeyi tercih edebilirsin. Stok fotoğrafçılığında uzmanlık elde eden insanlarla Twitch, Telegram ya da Facebook grupları aracılığıyla iletişim kurarak destek alabilirsin. Fotoğraflarının fark edilmesini sağlayan bir diğer detaysa kullandığın anahtar kelimeler olacak. Erişimi artırmak için doğru anahtar kelimeleri tercih etmeli ve fotoğrafını doğru kelimelerle anlatmalısın. Ticari amaçlı (reklam) kullanılan fotoğraflarının gelirleri daha yüksek olur. Model ile çekim yapman durumunda yasal bir sıkıntı olmaması açısından model olarak yer alan kişinin yazılı onay beyanını sunman gerekir.

https://www.youtube.com/watch?v=4oW6rpWqzAI

7-Affiliate Linkleri ile Evden Para Kazanma

Evden para kazanma yolları arasında en zahmetsiz olanlardan biri de affiliate marketing. Gün içerisinde birçok kez çevremizdeki insanlara tavsiye ettiğimiz ürünleri linkliyoruz. Yani ürünle ilgili tecrübelerimizi paylaşıyoruz ancak hiç para kazanmadan. Satış ortaklığı ile bunu paraya çevirmek mümkün. Ancak elbette düz bir link paylaşmak yerine affiliate linki almalısın ve bunun için de hatırı sayılır bir takipçiye ihtiyacın var. Blogun ve sosyal medya hesapların aracılığıyla paylaştığın bu linklerden yapılan satın almalarda marka sana komisyon öder.

Evden Para Kazanma Yöntemleri

Affiliate linki almak için kayıt olman gereken Türk affiliate siteleri şunlar;

 1. Winfluenced
 2. Gelirortakları
 3. Trendyol Satış Ortaklığı
 4. Amazon Satış Ortaklığı
 5. Hepsiburada Satış Ortaklığı
 6. Çiçeksepeti Satış Ortaklığı
 7. N11 Satış Ortaklığı

Başvuru yaparken affiliate linki almak istediğin platformu ve ürünlerini nasıl tanıtacağına dair fikirlerlerini yazıyorsun. Listeden birini seçip ilerlemek zorunda değilsin dilersen hepsinde birden şansını deneyebilirsin. Bu platformların yanı sıra markanın affiliate linkleri verdiği Impact Radius, Admitad, PartnerStack, Rakuten Advertising, ShareASale ve Awin gibi global platformlardaki fırsatlara da göz atabilirsin. Satış ortaklığı (affiliate marketing) ile para kazanma yöntemin platforma göre değişebilir ancak temelde birkaç hakediş türü var;

 • Satış başına ödeme (satışlar için tekil komisyon geliri)
 • Tıklama başına ödeme (kazandırdığın trafik başına ödeme)
 • Üyelik kazandırdığında ödeme (senin linkin ile gelen kişi sayfaya kayıt olursa ödeme)
 • Ödeme başına ödeme (kazandırdığın üyenin ömür boyu tüm ödemelerinden kazanç)

Afflilate linkleri alarak para kazanma konusunda uzmanlaştığında bu hizmete ihtiyaç duyan marka ve influencer’lara hizmet verebilir ve gelirini artırabilirsin.

Affiliate manager için uzaktan çalışma imkanına sahip ilanlara başvurabilirsin.

Affiliate Marketing Ile Para Kazanma
affiliate marketing ile para kazanma

8-Yazı Yazarak Evden Para Kazanma

Evden para kazanma yollarından bir de serbest yazarlık yapmak. Eğer kitap okumayı seviyorsan, dil bilgisi dersinden geçmişsen ve kelimelerle aran iyiyse yazı yazarak para kazanman mümkün. Yazı yazmak dijital dünyada da önemli bir yer tutuyor. Sosyal medya metinleri, ürün açıklamaları, bülten oluşturma, haber içerikleri pek çok şey için serbest yazarlara ihtiyaç duyuluyor. Alanın bu değilse ve desteğe ihtiyaç duyarsan Udemy’de sadece 70 TL’ye toplamda 4,5 saatlik online bir kursa kaydolarak ve tabii sonrasında da pratik yaparak edineceğin bu yeteneği kazanca dönüştürebilirsin. Yazarlığa ilk başladığında uzmanlık alanların ya da ilgi duyduğun konular üzerine yazmayı tercih etmen akıllıca olur. Çünkü aşina olduğun konularda daha iyi içerikler çıkarırsın ve ilk pratiklerinde daha başarılı sonuçların olur.

 • Dikkat etmen gereken konu senden istenenler.
 • Verilen brief’lere ve deadline’lara özen göstermen gerekir.
 • Neyi ne kadar anlatacağın ve hangi konuları atlamaman gerektiği hususlarında göstereceğin özen en az düzeltiyle en iyi sonuçlara ulaşmanı sağlar.
 • Armut, Upwork, Fiverr, Bionluk ve LinkedIn gibi platformlardan serbest yazarlıkla ilgili ilanları takip edebilirsin.
 • Tüm bu freelancer sitelerinde yaptığın işler üzerinden değerlendirilirsin ve pozitif değerlendirmeler alman işinin bereketini artırır.
 • Ne kadar kazanacağını işe başvurmadan önce görürsün ya da saatlik tutar belirlemen istenir.
Word Image 7

9-Udemy’de Kurs Vererek Evden Para Kazanma

Evden para kazanma yolları arasında en esnek seçeneklerden biri de Udemy ve diğer platformlarda online kurs oluşturmak. Bu zamana kadar biriktirdiğin tüm uzmanlıklarını bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen bir kitleyle paylaşabilir ve bunun üzerinden para kazanabilirsin. Hangi konuda kurs açmak istediğine karar verdikten sonra iyi bir içerik programı yapmalısın. Hangi konulardan bahsedeceğine, bahsettiğin konuyu kapsamlı bir şekilde ele aldığına ve neyi ne zaman anlatacağına karar vermelisin. Düzgün bir akış ve kaynak çeşitliliği oldukça önemli. Kursiyerlerinin kursun sonunda konuyu tam anlamıyla öğrendiğine ikna olması gerekiyor. Çünkü kurs satın alma gibi durumlarda kişisel referanslar oldukça önemlidir. Udemy hem düşük fiyatları sebebiyle büyük bir kitleye hitap eden hem de yaygın bir bilinirliğe sahip. Yani senin verdiğin kursu görecek pek çok insan olacak.

 • Sana düşense mevcut kurslar arasında dikkat çekmeyi başarmak ve olumlu referanslar yaratmak.
 • Gelir paylaşımı modeliyle çalışan Udemy kazancının %3’ünü alıyor.
 • Eğer tanıtım yapmak istersen -ki en azından başlangıç için mantıklı bir seçenek- bu oran %63’e yükselir.
 • İçerikle ilgili detayların yanı sıra; doğru ekipman kullanımı, ışık ve dekor seçimi, video montajı ve iyi bir slayt hazırlamak da önemli.
 • Kursların sona erdiğinde geri bildirimler toplayarak kursiyerlerinin tam olarak hangi beklentilerle geldiğini ve üzerine çalışman gereken konuları tespit edebilirsin.
 • Online kurs vermek için Superpeer ve LearnWorlds platformlarına da göz atabilirsin.
 • Eğer kurs yerine konferans vermek istersen de 11Sight gibi uygulamalar aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirebilirsin.
Word Image 8

10-Soru Hazırlayarak Evden Para Kazanma (sorusat.com)

Hem yepyeni bir öğretmenlik deneyimi hem de evden para kazanma yollarından şahane biri; sorularını satmak. Testrum ve Sorusat gibi sitelere sorular hazırlayarak kazanmaya başlayabilirsin. Her iki platform için de basit bir kayıt adımının ardından profilinin onaylanmasını bekliyorsun. Profilin onaylandıktan sonra ise ilgili branşın admin öğretmeni tarafından kontrol ediliyor. Ve eğer soruyla ilgili bir sıkıntı çıkmazsa onaylanıyor ya da revize verebiliyor. Sorularda aranan belli başlı kriterler şunlar;

 • Soru kategorisinin doğru girilmesi
 • Ders, sınıf, ünite, konu ve kazanım gibi bilgilerin doğruluğundan emin olunmalı
 • Sorunun zorluk seviyesi belirtilmeli
 • Herhangi bir yerden kopyalanmamış özgün bir soru olmalı

Kazancın eklediğin sorunun kategori ve seviyesine göre belirlenir. Bakiyeni düzenli olarak görebilir ve banka hesabına aktarabilirsin. Ayrıca Sorusat panelinde tahmini performansını girerek tahmini kazancını görebilirsin.

Word Image 9

11- Airbnb’de Deneyim Satarak Evden Para Kazanma

Her ne kadar ev veya oda kiralama amaçlı kullanılsa da Airbnb’den para kazanmanın tek yolu bu değil. Fiziksel bir mekan kaydetmeden direkt olarak deneyimini paraya çevirebilirsin. Airbnb’de deneyim satan Burt yaptığı işi şöyle tarif ediyor; “Benim sunduğum deneyim, Grammy ödüllü biri olarak müzik konularında danışmanlık vermek. Müzik stüdyomda bire bir oturumlara ev sahipliği yapıyorum ve burada insanların müzik prodüksiyon ve mühendislik becerilerini, rap tarzlarını, şarkıcı/söz yazarı yeteneklerini, DJ’lik yeteneklerini ve daha fazlasını geliştirmelerine yardımcı oluyorum.” Bu deneyim Burt için ek gelir elde etmek satın alanlar için ise yeteneklerini geliştirme fırsatı anlamına geliyor. Kamp deneyimlerinden, DJ’liğe, yemek yapmadan su sporlarına pek çok hobi ve yeteneklerinizle Airbnb’den para kazanabilirsin. Hem de sevdiğin şeyleri yaparak eğlenirken.

3 pratik adımda yeteneklerini satmana izin veriyor uygulama;

 1. Kalite standartlarına uyma
 2. Deneyim sayfası tasarlama
 3. Deneyimin tadını çıkarma
Word Image 10
airbnb ile para kazanma

12-E-kitap Yazarak Evden Para Kazanma

Hem sürdürülebilirlik adına hem de bir sürü masraf ve gereksiz formaliteden kurtulmak adına bir devrim e-kitap. Her ne kadar ülkemizde yurt dışındaki kadar oturmuş bir e-kitap kültürü olmasa da pek çok okuru var. Çok yüksek bütçelere ihtiyacın yok hatta çokça vakit ayırır ve emek verirsen oldukça düşük maliyetlerle de yayınlayabilirsin kitabını. İyi bir fikrinin ve hayal gücünün olması yeterli olacak. 20 ya da 200 sayfa hiç fark etmez. Tüm detaylara kendin karar vermekte özgürsün. Bölüm başlıklarına dair bir taslakla ilerlemeni tavsiye ederiz. Çünkü uzun yazılarda ana temaya sadık kalmak bazen zor olabiliyor. Dolayısıyla başlangıçta yaptığın planı net bir şekilde hatırlayabiliyor olman önemli. Ayrıca tashih kısmına ekstra vakit ayırmalısın. Yazarken hatalarını fark etmen çok zordur bu sebeple en son birkaç ek okuma yapman gerekir.

 • Hatta imkanın varsa dikkatine güvendiğin insanlara da okutman iyi olabilir.
 • Daha sonrasında istediğin formata dönüştürebilmen adına Word dosyasında çalışman isabetli bir tercih olur.
 • Kitaba farklı görsel argümanlar ve ses içerikleri eklemen okumayı da kolaylaştırır dikkat de çeker.
 • Tasarım için Canva’nın ücretsiz sürümünü deneyebilirsin.
 • E-kitap yazma ve yayınlama kısmını tamamladıktan sonrası da önemli.
 • Hedef kitlene uygun satış kanallarını tespit ederek bu kanallara yönelmelisin.
 • Ayrıca çeşitli forumlarda, bloglarda tanıtım yapmayı ihmal etmemelisin.
 • Belki çeşitli platformlarda konuk yazarlık yaparak kendi kitabından da bahsedebilirsin.
Word Image 11

13-Sosyal Medya Hesapları ile Evden Para Kazanma

Sosyal medya şüphesiz hayatımızda büyük bir yer kaplıyor ve günün büyük bir bölümünde sosyal medya hesaplarımızda vakit geçiriyoruz. Kepios’un araştırmasına göre geçtiğimiz yıldan bu yana 190 milyon insan sosyal medya kullanmaya başladı ve global olarak 13 yaş üstü nüfusun yaklaşık yüzde 75’i sosyal medya kullanıyor. Her ne kadar genel kullanım amacı sosyalleşmek veya boş vakitleri değerlendirmek olsa da sosyal medya platformların aracılığıyla para kazanabilirsin. Instagram, Facebook, Telegram, TikTok, Twitch, YouTube, Twitter. Hemen her sosyal medya hesabın aracılığıyla para kazanabilirsin tabii kitle edinmek kaydıyla.

 • Tüm platformların dinamikleri ve para kazanma kriterleri farklı.
 • Tek bir hesabına odaklanarak takipçi ve etkileşim sayını artırman ve insanlara seni desteklemeleri için sebepler vermen gerek.
 • Çünkü birçok sosyal medya platformunda canlı yayın ve videolarına alacağın hediyeler kazancın üzerinde oldukça etkili olacak.

Evden Çalışarak Para Kazanma

Düzenli ve tutarlı içerikler üretmek kadar yapacağın analizler de kullanacağın platforma uyumlanman konusunda yardımcı olacak. Evet, belki uzun zamandır sosyal medya kullandığın için her şeye hakim olduğunu düşünüyorsun ancak emsallerine bakarak iyi para kazanan içeriklerde nelerin doğru yapıldığını tespit etmen işlerini kolaylaştırır. Hobilerin, takip ettiğin kültür sanat aktiviteleri, çeşitli yeteneklerini ya da tasarımlarını paylaştığın bir sayfa olabilir.

 • Hangi alanda içerik üretmekten keyif alacaksan ya da hangi alandaki içeriklerin merakla takip edileceğini düşünüyorsan tercihini buna göre yapabilirsin.
 • İçeriklerini paylaşırken doğru keyword ve caption’lar kullanmanın yanı sıra videolarına temel seviye de olsa montaj yapman fark yaratır.
 • Ayrıca takipçilerinle bağ kurman ve interaktif bir iletişim biçimi benimsemen de kazancın üzerinde etkili olacaktır.
 • Çünkü her bir yorum, izlenme ya da rozet, sticker gibi satın almalar senin için önemli.
Sosyal Medya Yöneticiliği Ile Para Kazanmak
Sosyal medya yöneticiliği ile para kazanmak

14-Radyo Dinleyerek Evden Para Kazanma

Belki evde vakit geçirirken sıklıkla radyo dinliyorsun hem de bu alışkanlığından para kazanabileceğini bilmeden. Basit bir kayıt işleminin ardından RadioEarn web sitesinden dinleyerek para kazanmaya başlayabilirsin. Ayrıca radyoyu kendi web sitene ya da bloguna entegre ederek (API) kazancını artırabilirsin. Her 15 dakikalık dinlemede 3 dolar kazanırsın. PayPal, Amazon Hediye Kartları veya Bitcoin (BTC) yoluyla ödemeni alabilirsin.

 • Sanallaştırılmış özel bir sunucu (VPS) veya bot kullanımı kesinlikle yasak, böyle bir durumda kazancını kaybedersin ve hesabın silinir.
 • Eğer radyo dinlemek yerine podcast dinliyorsan ve artık kendi podcastini yayınlamak istersen bu işten nasıl para kazanabileceğini de öğrenebilirsin.
Radio Earn Nasıl Kullanılır
Radio earn nasıl kullanılır

15-Bağımsız Çalışma Platformuna Iş Yaparak Evden Para Kazanma

Serbest zamanlı çalışmak isteyen kişilerle markaları bir araya getiren bir platform Champs. Bir yandan markaların dönemsel çalışan ihtiyaçlarını giderirken bir yandan da evden para kazanma yolları sunuyor. Müşteri hizmetleri, telefonda satış, teknik destek, sosyal medya, backofis, e-ticaret, oyun gibi pek çok alanda ilanlar açılıyor. Platforma kayıt olduktan sonra burada kapsamlı bir CV oluşturuyorsun. Bazı durumlarda platformda çeşitli eğitimler alman gerekebiliyor.

 • Ardından Champs’in marka elçisi olarak ilgilendiğin pozisyonlara başvurular gerçekleştirerek yeteneklerini sergiliyorsun.
 • Başlayabilmek için üyelik ve gizlilik sözleşmelerini onaylaman gerekiyor.
 • Elbette işine ve kazanacağın ücrete kendin karar veriyorsun. Ve yaptığın işlerin hemen ardından aldığın değerlendirmelerin pozitif olması yeni işler alabilmeni sağlıyor.
 • Kazancını dilediğin an banka hesabına aktarabiliyorsun.
Champs Nedir?
Champs nedir?

Sıkça Sorulan Sorular

 • Evden çalışma nedir?

Aslında pandemi sonrasındaki dönemde evden çalışma daha çok ofisleri terk ederek söz konusu işin evden devam ettirilmesi olarak tanımlanıyor. Ancak herhangi bir kuruma bağlı kalmadan da evden yürütebileceğin işler var.

 • Evden yapılacak işler neler?

Freelancer sitelerinden para kazandıran uygulamalara dek pek çok seçenek var. 127 farklı internetten para kazanma yolu var.

 • Evden part time iş alabilir miyim?

Champs gibi sitelerde marka elçisi olabilir ve ister belli gün ve saatlerde part time olarak devam edebileceğin istersen de freelancer sitelerinden isteğine göre işler alabilirsin. Satış danışmanlığından serbest yazarlığa kadar pek çok pozisyonu evden part time olarak doldurabilirsin.

 • Evden çalışma iş ilanlarını nereden takip edebilirim?

Artık pek çok marka uzaktan çalışan arıyor. Yani tüm kariyer sitelerinde (Kariyer.net, Jooble, LinkedIn, Eleman.net vs.) evden çalışma iş ilanları bulabileceğin gibi freelancer sitelerinden ve Champs’ten de fırsatlara göz atabilirsin.

 • Evden para kazandıran işler hangileri?

Listelediğimiz 15 seçenek de evden para kazanma yollarından karlı olanları. Her ne kadar yeteneğine ve ayıracağın vakte göre değişiklik gösterecek olsa da elbette en yüksek bakiyeyi dolar ödemelerinde alırsın. Bu noktada Fiverr ve Upwork mantıklı seçenekler olabilir.

 • Evden para kazanmak öğrenciler için de mümkün mü?

Evet, listedeki tüm evden para kazanma yollarını öğrenciler de uygulayabilir.

Özet

Şimdilik en mantıklı olanlar bunlar olsa da evden para kazanma yolları hızla artıyor. Hem dijitalleşme hem de yapay zeka alanındaki gelişmeler her ne kadar pek çok insanı tedirgin etse de pek çok yeni fırsat alanı yaratıyor. Hem daha kolay hem ev konforunda para kazanmak mümkün oluyor.

 • Bu platformlarda yaratacağın portföyle ofise giden maaşlı bir çalışandan çok daha fazlasını kazanabilirsin.
 • Üstelik bugün evden çalışırsın belki yarın dünyayı gezerken kazanırsın.
 • Hayallerine asla limit koyma ve internetten para kazanabileceğin tüm işleri keşfetmek için sayfamızı ziyaret etmeyi unutma.
 • Mail listesine kaydolarak en güncel para kazanma yöntemlerinden haberdar olabilirsin.