Gezerken Kazan İlk Adım – Buradan Başla

İlk adım sayfasına hoşgeldin. Bu sayfanın amacı adım adım seni doğru yönlendirerek kendine uygun GEZERKEN PARA KAZANABİLECEĞİN bir işi yapmaya başlamanı sağlamak olacak. 

Gezerken Kazan
Gezerken Kazan

Online çalışmanın ve bir yere bağlı olmadan para kazanmanın artık yüzlerce yolu var. Gezerken Kazan blogu bu amaçla dünyanın her yerinden gezerken para kazanabileceğiz işleri ayrıntılı bir şekilde anlatmak için açıldı.  Temel amacımız ilham olmak ve finansal özgürlüğü sağlamaya teşvik etmektir. 

Gezerken Kazan Nedir?

Gezerken Kazan ile Nasıl Para Kazanılır?

Adım 1 : Motivasyon Al

Dijital olarak mekandan bağımsız para kazanma fikrini benimsedikten sonra şunu bilmelisin ki artık hayatın eskisi gibi olmayacak. Bu motivasyonunu korumak için ve gezerken para kazandıran işler, püf noktaları ve verimli çalışmaya dair tavsiyeler almak için mutlaka mail listemize kayıt ol. 

Yazıları okumak ve araştırmak için vaktin olmayabilir ama sana yazılarımızdan haber vermek kendimizi hatırlatmak istiyoruz. Belki bir sonraki göndereceğimiz mail, senin uzaktan çalışma işini bulmanı sağlayacaktır. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı da takip ederek yeni fikirler edinebilirsin.

Mail listesine kaydol

Motivasyon için ise en iyi yöntem bilenlerden tavsiye almaktır. Bilenleri ve öğrenenleri bir araya getirdiğimiz Digital Nomad Türkiye topluluğumuza katılmayı unutma.

Adım 2: Fikir Edin

Fikir edinmek için tüm iş fikirlerini kısaca anlattığımız bir yazı yazdık. Burada konuları yavaşça görebilir ve ilgili yazımız yayımlandığında da en ayrıntılı açıklamları okuyabilirsin. Henüz o konuda yazmamışsak da internette araştırmalar yapmaya başlayabilirsin ne de olsa amacımız sana bir şey katmak.

Fikir edinirken dikkat etmeni istediğimiz bir şey var. Direkt olarak ilgi alanın olmasa da tüm yazıları okumanı tavsiye ediyoruz. İlişkili yazıları her yazının içinde paylaşıyor olsak da yinede tüm bakış açılarını tanımanı istiyoruz. Çünkü vizyonunu geliştirmen bu alanda fark yaratabilmen için oldukça önemli.

Örneğin freelancerların işler alabileceği siteleri paylaştığımız yazıda o sitelerin özelliklerini bulacaksın fakat adını bilmek yeterli değil. İçine girip nasıl işler var bakmalısın. Yazdığımız yazılarda nasıl yapılacağını öğrenebileceğin konuları oralarda aratıp iş almaya başlayabilirsin.

Bir işi seçtiğinde ekibinle çalışmak veya kendini organize etmek için dijital araçlar kullanman gerekecek. İşlerini yüklemek için freelancer sitelerini bilmen gerekecek. İş kapağını tasarlamak için belki de Canva kullanacak ve tasarıma para ödemeyeceksin. Kendine bir site kurmak da isteyebilirsin.

Tüm bunlar bir bütün. İnternetten para kazanmaya başladığında belki de dijital göçebe olmak isteyip “Gezerken Kazan” adının hakkını vereceksin. O yüzden fikir edinmeyi durdurma.

127 Farklı İnternetten Para Kazanma Yolu (+Kazançlar)

Adım 3: Nasıl Gezerken Para Kazanılır?

Bu işler adım adım öğrenilerek ve dahil olunarak yapılır. Şöyle ki bahsettiğimiz yazılarımız liste yazıları ve rehber yazılar olarak ikiye ayrılıyor. Yeni bir iş bakıyorsan rehber yazılarımızı okuyup ilgini çekenlerin üzerine gidip ardından liste yazılarımız ile spesifik konularda kendini geliştirebilirsin.

Ayrıca öğrenmek istediğin konuyu biliyorsan arama sayfasında aramada yapabilirsin. 

Biz bir kaç örnek rehberlerimizi buraya koyduk. Her biri çok farklı açılardan bakmanı sağlayacak konular. İçinde ne var diye merak edip okuduğunda hangi eğitimleri alman gerektiğinden kendi işine bu konuları nasıl entegre edeceğine kadar her şeyi anlamış olacaksın.

1- Freelancer Olarak Nasıl Para Kazanılır?

2- Online Kurs Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

3- E-kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

4- Yapay Zeka ile Para Kazanmanın 13 Yolu

5- Kodsuz Uygulama Yaparak Para Kazanmak

Tüm Kaynaklar

Adım 4: Dijital Nomad Ol

Dünyada 38 milyon civarında Dijital Göçebe bulunuyor. İsterlerse bir ülke olabilirler yani. Kendi ülkesinde veya dünyayı gezerek küçük veya büyük işler yapan kişilerden biri olmak belki de senin aradığın yaşam şekli olabilir. Dijital göçebelik nedir, uzaktan çalışmanın avantajları nelerdir okumanı isteriz.

Nasıl Dijital Göçebe Olunur? 

Dijital Göçebe Vizesi Veren 12 Ülke ve Şartları

Adım 5En İyi Araçları Kullan

Sürekli elinin altında duracak bu yazısıyı Chrome sekmesine kaydet. Çünkü okuduktan sonra ihtiyacın olan aracı bulman daha kolay olacaktır.

En iyi 69 Dijital Araçlar

Tabii yalnızca bu araçlar değil onlarca fazlasını diğer tüm yazılarımızın içerisinde de anlatıyoruz. Bu yazıları okudukça hayatını kolaylaştırabilecek binlerce aracın olduğunu ve bugüne kadar ben bunları nasıl öğrenmemişim diyeceğin şeyleri bulacaksın.

Diğer digital nomad araçları yazımıza da bakabilirsin.

Yazılarımızda bahsettiğimiz araçlarla, maillerini yönetmeyi, ekip çalışmasını kolaylaştırmayı, sosyal medya içeriklerini birkaç dakikada üretebilmeyi ve daha binlerce kombinasyonu keşfedeceksin.

Biz yazarken ve araştırırken dahi bildiklerimizin 10 katı kadar daha şey öğrendik ve gündelik yaşamlarımızı değiştirdik.

Adım 6: Digital Nomad Türkiye Topluluğumuza Katıl

Bildiklerimizi size anlatmak keyif duyuyoruz. Henüz uzaktan çalışmayı tanıma evresinde olanları sosyal medya hesaplarımıza, böyle bir işe başladıysan ve senin gibi birilerini arıyorsan da Digital Nomad Topluluğumuza Bekliyoruz!

Digital Nomad Türkiye Topluluğu

Gezerken Kazan –  Dijital Nomad

Digital Nomad Türkiye
Digital Nomad Türkiye