Anket Doldurarak Para Kazanma

Her gün pek çok hizmet alıyor, hayatın boyunca pek çok ürün satın alıyorsun. İşte edindiğin bu deneyimler anket doldurarak para kazanmanı sağlıyor. Tek yapman gereken soruları yanıtlamak.

İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanma

Ancak piyasada çok fazla anket doldurarak para kazanmayı sağladığını iddia eden platform var. Bu da kirlilik yaratarak doğru yerlere harcaman gereken enerjini tüketebilir. Mesela anketi doldurduktan sonra bir türlü ödeme alamayabilirsin ya da siteye bir daha ulaşamayabilirsin. Anket çözdükten sonra mağduriyet yaşayan çok fazla insan var ancak doğru başlangıçla kazananlar da var. Enerjini nakde çevirmek için çıktığın bu yolda senin için en güvenilir siteleri derledik. Tek yapman gereken sorulan sorulara tutarlı ve doğru yanıtlar vermek.

Yazımızda aşağıdaki uygulamalardan bahsedeceğiz;

 1. ySense
 2. YouGov
 3. Ipsos/iSay
 4. Twentify/Bounty
 5. Anketle Kazan
 6. Panel Station
 7. Marketagent
 8. Myiyo
 9. Lifepoints
 10. Swagbucks
 11. WowApp

Şimdi anket doldurarak para kazanma konusunda neler yapabileceğini gösterelim…

Anket Doldurarak Para Kazanma

anket doldurarak para kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri

Hemen hemen herkes anket doldurarak para kazanma yönteminden para kazanabilir. Temelde tek ihtiyacın olan internet bağlantısına sahip bir telefon ya da bilgisayar. Tam bir maaş kazanman ya da bu yolla zengin olman mümkün değil ancak ay sonunu getirmeni ya da tasarruf yapmanı kolaylaştıracaktır.

 • Ya da belki kazandığın hediye çekleriyle ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyebilir sin.
 • İşte güvenle kullanabileceğin 11 uygulama;

1- ySense

ySense en avantajlı anket doldurarak para kazanma sitelerinden biri. Çünkü Türkiye’den dolar kazanmak ve nakit olarak çekmek mümkün. 1.79 dolar ya da 3.26 dolara çeşitli anketler çözmek mümkün. Günde 10 dolarlık anket bile çözsen TL’ye çevirince iyi bir para yapıyor.

 • ySense anket doldurarak para kazanma dışında internetten para kazanma yolları da sunuyor.
 • Yeni ürün ve hizmetleri deneyerek, uygulama indirerek, web sitelerine kayıt olarak veya video izleyerek da kazancını artırabiliyorsun.

Word Image

anket doldurarak para kazanma

Evde Anket Doldurarak Para Kazanma

İngilizce konusunda desteğe ihtiyacın varsa Google’ın translate eklentisini kullanarak hızla ilerleyebilirsin. İnternetten iş yaparken hayatını kolaylaştıracak ve sana zaman kazandıracak dijital araçlar listesine de göz atabilirsin.

 • Kazancını Amazon üzerinden kupon olarak harcayabilir ya da Payoneer hesabı açarak nakde dönüştürebilirsin.
 • Ödülün Payoneer hesabına yansıması 3 iş gününü bulabiliyor.

2- YouGov

Pek çok marka araştırmasında imzası bulunan YouGov gerçekleştirdiği anketlere katılanlara nakit para kazandırıyor. Bu detay önemli çünkü Türkiye’deki pek çok anket doldurarak para kazanma uygulamaları aslında puan kazandırıyor ve onları dijital kuponlar olarak kullanmana olanak tanıyor.

You Gov Anket Doldurarak Para Kazanma

You gov anket doldurarak para kazanma

Kayıt aşamasında, yaşın, cinsiyetin, ikamet ettiğin şehir, sosyo-ekonomik statün gibi temel bilgilerin isteniyor. Sonrasında vermiş olduğun bu bilgiler seni doğru anketlerle eşleştirmek üzere saklanıyor.

 • anket doldurarak para kazanma platformu oldukça sade ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Anket doldurdukça hesabında puan birikiyor ve 1500 puana ulaştığında nakit olarak çekebiliyorsun.
 • 1500 puanın nakit değeri 30 TL, 2500 puanın nakit değeri ise 60 TL oluyor. Kazancın 3 iş günü içerisinde banka hesabına havale ediliyor. Anket doldurarak para kazanma işine girmen için diğer seçenekleri okumaya devam edebilirsin.

3- Ipsos/iSay

CarrefourSA ve Boyner gibi güvenilir markalarla çalışmanın yanı sıra çok uzun zamandır faaliyet gösteren köklü bir anket şirketi Ipsos. Kaydolduktan sonra iSay sana uygun olabilecek anketler için günde bir kez e-posta alırsın. Çoğu Ipsos iSay üyesi, her ay en az 1 anket daveti aldığını belirtiyor.

 • Profil bilgilerine (cinsiyet, yaş vb.) bağlı olarak, çok daha fazla anket daveti alma şansın da var.
 • Bu davetleri kabul edip etmeme kararı tamamen sana ait; ancak günün sonunda ne kadar çok anket tamamlarsan, o kadar çok puan kazanırsın.

Anket Doldurarak Para Kazanma

Ipsos anket doldurarak para kazanma

İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanma Yolları

Başarıyla tamamladığın anketlerden kazandığın puanlar sistem tarafından düzenli olarak hesaplanır. Birçok anket çalışmasında, kazandığın puanlar birkaç dakika içinde Puan Hesabı Bakiyesine ekleniyor. Sahip olduğun ya da olmadığın özellikler sebebiyle bazı anketler beklediğin gibi ilerlemeyebilir. Mesela flört tercihlerine ilişkin bir ankette dating app kullanmadığını işaretledin. Ancak soruların önemli bir kısmı dating app kullanım alışkanlıkları üzerine. Bu sebeple anketin erken bitebilir.

 • iSay uygulamasının iOS, Android ve web sürümü mevcut.
 • Kazandığın puanları, dijital kupon olarak kullanabiliyor ya da zor durumdaki çocukların ve gençlerin eğitime erişimlerini destekleyen Ipsos Vakfı gibi yardım kuruluşlarına bağışlayabiliyorsun.
 • Sayfanın üst kısmındaki Ödüller sekmesine tıklayarak ödül kataloğunu inceleyebilirsin.
Anket doldurmak ve bunun gibi diğer para kazanma yöntemleri için artık Digital Nomad Türkiye topluluğunda fikir alış verişi yapabiliyoruz. Sen de para kazanma yöntemleri hakkında topluluk üzerinden bilgi alabilirsin.

4- Twentify Bounty

Twentify hem Türkiye’de hem de dünyada yüzbinlerce tüketicinin yanıtlarını Bounty uygulamasıyla topluyor. Kayıt işlemini kolayca geçip sana uygun görevleri listeyebiliyorsun. Markaların aksiyon almadan önce tüketicinin nabzını ölçüp daha doğru kararlar vermesi adına veriler toplayan uygulamada başka görevler de mevcut.

Mağaza denetleyerek, geri bildirimde bulunarak ya da anket doldurarak para kazanmana olanak sunuyor uygulama.

Bounty Anket Yaparak Para Kazanma

Bounty anket yaparak para kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanma Uygulamaları

Bankacılık işlemlerini nasıl gerçekleştirdiğinden süpermarket alışverişlerinin detaylarına pek çok konuda anket mevcut. Elbette her görevin farklı bir bütçesi var, listelediğin görevlerden ne kadar kazanabileceğini de görüyorsun. Bazı görevlerin tamamlandıktan sonra nakit kazancının yanında çeşitli ödüllere de sahip olabiliyorsun.

 • Ödemeni banka hesabına transfer edebiliyorsun. Şimdiye kadar okuduğun uygulamaların her birine üye olup hepsine çalışabilirsin.
 • Profesyonel anketör olmak ve anket doldurarak para kazanman için başka önerilerimiz de var.

5- Anketle Kazan

Anketle Kazan uygulamasına kayıt için sadece mail adresini paylaşman yeterli oluyor. Mail adresini girdikten sonra listelenen şirketlerden hangilerinin anketlerini çözmek istediğini işaretliyorsun. Ardından anket doldurarak para kazanmaya başla.

 • Anket şirketlerini seçerken özellikle dikkat etmek gerekiyor.
 • Zira her bir anket şirketinin topladığı veriler karşılığında farklı ödülleri ve hükümleri oluyor.
 • O sebeple şartlar ve hükümler kısmına dikkat kesilmeni tavsiye ederiz.

Word Image 73

Güvenilir Anket Doldurarak Para Kazanma

Her anket şirketinin ödeme yöntemi farklı. Kimi banka hesabına transfer ediyor kimi hediye kartları ya da çeşitli avantajlar sunuyor. Ödemeler direkt Anketle Kazan platformu üzerinden gerçekleşmediği için anket şirketinin web sitesi üzerinden ödeme şartlarını kontrol etmeyi unutma.

 • Çoğu anketler 18 yaş ve üzeri içindir istisnai durumlarda 16 yaş arandığı da olur.
 • Bu yüzden bu yaş aralığındaysan da kayıt olabilirsin.

6- The Panel Station

6,3 milyon üyeye sahip kocaman bir platform The Panel Station. 35’ten fazla ülkede üyeye sahip, Türkçe dil desteği de sunuyor. Tüketici davranışlarına, marka ve satın alma tercihlerine dair pek çok anket bulunuyor platformda. Mesela son 12 ayda ne sıklıkta online sipariş verdiğin, hangi uygulamayı neden tercih ettiğine dair sorular soruluyor.

 • Biriktirdiğin puanları CarrefourSA ya da anlaşmalı diğer perakendecilerde hediye kartı olarak harcayabiliyorsun.
 • https://www.youtube.com/watch?v=sIh_RiD6uyQ

7- Marketagent

anket doldurarak para kazanmanı sağlayan sitelerden biri de marketagent. Platformda günün markası ya da Kooperatif ortaklı anket seçenekleri mevcut. Günün markası anketleri kısa sürüyor ve nispeten az puan (5-10 puan) kazandırıyor ancak anket sirkülasyonu çok fazla. Yani sürekli yeni anket yüklendiği için anketsiz kalmıyorsun. Kooperatif ortakları ile anketler 20-25 dakika aralığında sürer ve 50-55 puan arasında kazanırsın. Bazı anketler 250’ye varan puanlar verebiliyor. 1000 puana ulaştığında ödeme alabiliyorsun. 1000 puan 153,82 TL’ye tekabül ediyor.

 • Parayı nakit olarak almanın tek yolu Wise, ancak aktarım sırasında 24 TL’lik bir kesinti ücreti alıyor.
 • Marketagent temelde ödemelerini euro olarak yapıyor. Tercihine göre Wise hesabı açarken para birimini TL ya da euro olarak seçebilirsin.
 • Platform’un Trustpilot’ta 12 bini aşkın 4,5-5 yıldızlı değerlendirmesi var. Bu da güvenilir bir platform olduğunun en büyük işareti… Global bir uygulama olmasına karşın Türkçe dil desteği mevcut.
 • https://www.youtube.com/watch?v=Y7nIkxhRhdM

8- Myiyo

Almanya merkezli bir anketle para kazanma uygulaması olan Myiyo, Almanya’daki güvenilir pek çok topluluk (BVMW, ESOMAR, Marketing Club) tarafından destekleniyor. Diğer anket yanıtlayarak para kazanma uygulamalarında olduğu gibi basit bir kayıt prosedürü var. Temel bilgilerini doldurduktan sonra anket yanıtlamaya başlayabiliyorsun. Başlangıçta e-mail doğrulama adımının hemen ardından hesabına 100 puan tanımlanıyor. Eğitim durumun, evcil hayvanın olup olmadığı ve yaşamında dair diğer genel bilgilerin yer aldığı bir profil anketiyle ise 500 puan kazanıyorsun.

 • Ardından sana uygun anketler mail üzerinden iletiliyor. Bu sebeple mailine sürekli göz atmanı tavsiye ederiz. Çünkü gelen tekliflerin belli süreleri oluyor ya da katılımcı sayısı tamamlandığında anketi çözemiyorsun.
 • 100 puan Myiyo sisteminde 10 cente tekabül ediyor. 1000 puan ise 1 euro değerinde oluyor.
 • Puanların 20 euro değerine ulaştığında ödeme talep edebiliyorsun. Kazancını PayPal ya da banka hesabına transfer edebiliyorsun.

Word Image 1

9- Lifepoints (PayPal Gerekir)

Bir hoşgeldin bonusu olarak 10 lifepoints ile karşılıyor seni platform. Sağlık, eğlence gibi çeşitli konularda mail olarak gelen anketlerin kaç dakika süreceğini ve tamamladığında ne kadar puan kazanacağını önden görebiliyorsun. Anketlerin ortalama uzunlukları 10 ila 20 dakika arasında değişiyor. Genelde anket ne kadar uzun olursa kazanacağın puan da o kadar yüksek oluyor.

Word Image 2

 • Ana ekranında kaç lifepoint’in olduğunu ve kaç puan daha kazanırsan paranı çekebileceğinin bilgisi yer alıyor. Mesela 20 lifepoints’in varken 25 TL olarak kullanmak için 255 puan daha toplayın diyor.
 • Kazancını nakit yerine ödüller kısmından CarrefourSA, Boyner veya IKEA kuponu olarak da kullanma şansın var.

10- Swagbucks (PayPal Gerekir)

Anket doldurarak para kazanmanın yanı sıra alışveriş yaparak, arama motorunu kullanarak, reklam izleyerek, oyun oynayarak da para kazanma imkanı sunuyor Swagbucks. Piyasadaki en iyi para kazandıran anket uygulamalarından biri olan Swagbuck’ın tek dezavantajı sadece PayPal üzerinden ödeme yapıyor olması. Eğer PayPal hesabın varsa ya da PayPal hesabı üzerinden para transfer edebileceğin bir yakının varsa bu uygulamaya bir göz atabilirsin. Kullanıcılarını 10 dolarlık bir hoşgeldin bonusuyla karşılayan platform ilk kayıt aşamasında yaş, gelir, ilgi alanları gibi bilgileri girmeni istiyor. Bu bilgiler seni doğru anketlerle eşleştirmek için kullanılıyor.

 • Böylelikle ilgi duyduğun konularda soru yanıtlarken para kazanma imkanı doğuyor.
 • Bazı anketlere katılım için ön yeterlilik testi isteniyor vereceğin yanıtlar yeterli bulunmazsa diskalifiye edilebiliyorsun.
 • Her gün hesabına yüklenen yeni anketleri görebiliyorsun.

Swagbucks’ta 3 farklı anket seçeneği mevcut;

 1. Altın anketler
 2. Peanut lab anketleri
 3. Günlük anketler

Altın anketlerle 20 – 500 SB arasında kazanç sağlayabiliyorsun. 5 ila 45 dakika çözme süresi olan altın anketler en çok kazandıran anket seçeneği. Swagbucks Peanut lab anketlerini markalar ve reklamverenlerle etkileşim kurarak SB elde etmenin bir yolu olarak sunuyor. Puan kazanma derecesi tercihlerine göre değişebilir.

Word Image 3

 • Günlük anketlerde ise 1 soru 1 SB değerinde oluyor. Harcaman gereken zaman ve efor da kazancı da diğerlerine nispeten daha düşük.
 • Ayrıca anketin yanı sıra çeşitli görevlerle kazancını artırabiliyorsun.
 • Uygulama üzerinden anket doldurarak para kazanmaya başlayanlar genellikle video izleme ve oyun oynama gibi para kazanma seçeneklerini de değerlendiriyor.
 • Tek platformda birçok para kazanma yöntemi sunması platformun en büyük avantajlarından biri.

11- WowApp (PayPal Gerekir)

WowApp’de Swagbucks gibi anketin yanı sıra pek çok para kazanma seçeneğini bir arada sunuyor. Pek çoğu da zaten yaptığımız şeyler. Kayıt aşamasının ardından para kazanma seçeneklerini hemen keşfetmeye başlayabiliyorsun. WowApp kullanan bir arkadaşının davet etmesi kayıt sürecini hızlandırıyor.

WowApp üzerinden para kazanmak için yapabileceğin eylemler şöyle;

 • Sohbet etmek
 • Haber okumak
 • Alışveriş yapmak
 • Oyun oynamak
 • Arama yapmak
 • Video izlemek
 • Anket doldurmak

Word Image 4

WowApp kullanmak senin düzenli bir bağışçı olmanı da sağlar. Zira uygulama kullandığın süre boyunca senin için otomatik bağışlarda bulunuyor. 100 WowCoin’in 1 dolar değerinde fakat ne kadar kazanacağını önden göremiyorsun. Yaptığın işler sonucunda emeğine WowApp tarafından değer biçiliyor.

Ödeme koşuluysa 60 gün uygulamada aktif olmak.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Anket doldurarak para kazanmak mümkün mu?

Evet, anket doldurarak para kazanmak mümkün. Ödüller nakit ya da hediye kuponları şeklinde olabiliyor.

 • Anketle para kazanan var mı?

Anketle para kazanan ya da tasarruf yaparak alışveriş çekine sahip olan çok fazla insan var. Yukarıda listelediğimiz platformların yüz binlerce üyeleri var.

 • Anketle para kazandıran siteler güvenilir mi?

Anket doldurarak para kazanmak konusunda çok fazla platform mevcut. Bunlardan bazıları az kazandırıyor ya da güvenilir değil. Ancak detaylıca araştırarak listelediğimiz güvenilir olan anketle para kazanma uygulaması da mevcut.

 • Anketle para kazananların yorumları neler?

Anket doldurarak para kazanma deneyimlerini ve tavsiyelerini paylaştığı çeşitli topluluklar var. Facebook ve Telegram’da bu tür gruplara katılarak sen de deneyimlerini paylaşabilir ya da tavsiyeleri dinleyebilirsin.

 • Anket çözerek dolar kazanmak mümkün mü?

Evet ySense gibi anketle para kazanma uygulamalarında dolar kazanmak mümkün. Bazı global platformlar nakit ödemelerini sadece PayPal üzerinden yapabiliyor. Türkiye’de PayPal kullanımı mümkün olmadığı için kazandığın dolar ya da euroları yurt dışından ürün sipariş etmek için Amazon ya da çeşitli platformlarda hediye kuponu olarak kullanabilirsin. Mesela 40 dolarlık bir kuponla çanta vs. sipariş edebilirsin.

 • Tüm anketleri yanıtlamak zorunda mıyım?

Hayır, tüm anketleri yanıtlamak zorunda değilsin. Gelen anketleri yanıtlamadığında puan ya da gelecek yeni anket fırsatlarını kaybetmezsin.

 • Anketler ne kadar sürer?

Anketler yanıtlama süreleri genelde 5 ila 25 dakika arasında değişir.

 • Anketlerimin kısa sürmesinin ya da reddedilmesinin sebebi ne olabilir?

Sana gelen teklifler senin hedef kitlede olduğun varsayılarak gönderiliyor. Eğer ki verdiğin yanıtlar senin hedef kitlede olmadığına işaret ediyorsa anketin kısa sürer. Mesela sen ankette yakın zaman önce beyaz eşya alışverişi yapmadığını ya da yapmayı planlamadığını belirtiyorsun ve doğal olarak bir beyaz eşya markasının hedef kitlesinde olmadığın ortaya çıktığı için anket sona eriyor. Reddedilmesinin sebebi ise büyük ihtimalle tutarlı yanıtlar vermemenden kaynaklanır.

 • Anket sitelerine kaydettiğim kişisel bilgilerim güvende mi?

Güvendedir. Bilgilerin senin iznin olmadan üçüncü taraf kişilerle paylaşılamaz.

 • Ayda kaç anket yanıtlayabilirim?

Bu oldukça değişken bir durum. Daha fazla anket almak için profilini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurman gerekiyor. Gelen anket tekliflerinde eğitim durumundan sosyo ekonomik statüne kadar pek çok kriter etkili oluyor.

 • Benzer başka uygulamalar var mı?

Evet internetten para kazandıran uygulamalar oldukça çeşitli. Bunların bazılarında oyun oynayarak bazılarında ise yapay zeka eğiterek para kazanabiliyorsun.

Özet

Sadece 5-15 dakikanı ayırdığın bir anketle ihtiyaçlarını karşılayacak hediye çekleri ya da nakit kazanabilirsin. Anket doldur kazan kültüründe genel olarak nakit yerine hediye çekleriyle ihtiyaçları karşılama kültürü var. Yani kullanıcılar genelde kazandıkları hediye çekleriyle ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Özellikle yalnızca Paypal üzerinden ödeme yapan global platformlarda bu kültür çok yaygın. Türkiye’de PayPal kullanımı yasal olmadığı için kazandıkları dolar ve eurolarla yurt dışından alışveriş yapmayı tercih ediyor kullanıcılar.

 • Anket doldurarak para kazanma sitelerinin hepsinde arkadaşlarını davet ederek puanını artırabiliyorsun. Tavsiye linklerini (affiliate marketing) direkt arkadaşlarına yönlendirmenin yanı sıra sosyal medya platformlarında ya da dahil olduğun topluluk ve gruplarda da paylaşabilirsin.
 • Yalnızca anket sitelerinde değil pek çok alanda kazanabilirsin tavsiye linkleriyle.

Son zamanların en çok kazandıran trendlerinden biri olan affiliate marketing ile insanlara tavsiye ettiğin ürün ve hizmetler üzerinden komisyon kazanman da mümkün. Mail listesine kaydolarak en güncel para kazanma yöntemlerinden haberdar olabilirsin.